Зум - це що таке?

494 0 Новини високих технологій

Зум – це можливість, наявна в лінз об'єктива, змінювати власне фокусна відстань, щоб коригувати масштаби фотографованого об'єкта. Представлене властивість лінз дозволяє вам наблизити або, навпаки, віддалити зображення, не зміщуючи жодним чином саму камеру. Для зміни розмірів об'єкта на фотографії усередині об'єктиву виробляється своєрідна перестановка лінз. Представлена перестановка і відповідає за зумування.

Різновиди зума

Зум - це що таке?
Що це оптичний зум? Поняття має на увазі під собою перестановку лінз в об'єктиві. На противагу оптичному зуму існує ще цифровий. Що означає цифровий зум? Це зміни масштабів знімається сцени, але без будь-якого участі оптики. Можна сказати, що це проста кадровка зображення і його збільшення цифровим шляхом.


На практиці різниця відчувається сильно між цифровим і оптичним зумом фотоапарата. Це видно при порівнянні, так як оптичний зум дозволяє знімати хороші і якісні фотографії або відео, а от цифровий зум формує, на жаль, «шумного» і неякісне зображення.

Кратність і розум – одне і те ж?

Зум - це що таке?
У бюджетній аматорської фототехніці зум – це кратність. Наприклад, чотириразовий зум свідчить про те, що камера може змінювати власне фокусна відстань рівно в чотири рази. У професійному обладнанні кратність не вказують, а зазначають лише мінімальну і максимальну позначку фокусної відстані. Нинішні аматорські камери часто пропонують користувачеві більший зум, ніж у порівнянні з професійною фототехнікою.


Що це ультразум?

Зум - це що таке?
Аматорська техніка пропонує камери з ультразумами, які видають десяти - або навіть двадцятикратну зображення. Якщо ви бажаєте, щоб знімки виходили якісними навіть при сильному фокусній збільшенні, то краще всього знімати з ультразумом при яскравому освітленні або зі штатива. Тепер ви знаєте, що це - зум в фотоапараті.

Які можна відзначити плюси і мінуси оптичного зума?

Зум - це що таке?
Оптичний зум життєво необхідний людям, які збирається знімати гарні, чіткі фотографії, фотографувати на далеких відстанях і, можливо, друкувати власні знімки у широкому форматі. Варто зазначити, що робота оптичного зума об'єктива - це нічим не отличимая робота оптичного зума камери. Що це означає? Зум в кілька разів наближає зображення, при цьому видозмінюється експозиція кадру і його фокусна відстань, з кожним натисканням кнопки управління zoom. Зараз існують хороші камери з двадцятикратною зумом, які дозволяють без втрати якості фотографувати лапки мухи або щось ще. Вигоди оптичного зума:
 • Чудова різкість, хороша колірна передача навіть при великому збільшенні кадру, завжди видно дрібні деталі, розмитості немає зовсім.
 • Дозвіл фотографій не змінюється при наближенні, а це вкрай важливо для подальшого друку знімків у високій якості.
 • Всі фотографії виходять як 300 dpi. Цього достатньо для створення відмінного календаря, величезного банера-розтяжки або навіть афіші. Якість фотографії не змінюється при цьому абсолютно.
 • Негативні моменти:
 • Техніка, у яких хороший оптичний зум – це дороге задоволення. Багато компаній-виробники позиціонують такі камери як профтехнику, а це говорить про те, що в звичайному магазині подібну камеру придбати проблематично.
 • Оптичний зум не включається окремо від цифрового, а це ускладнює роботу з технікою.
 • Які плюси і мінуси у цифрового зума?

  Зум - це що таке?
  Цифровий зум – відмінна маркетингова стратегія багатьох фірм, тому що це, по суті, не наближення кадру, а його розтягування. Використовується під час цього та область зображення, яку ви бажаєте наблизити пікселі лише розтягуються на потрібну вам відстань. Ви натискаєте на затвор і отримуєте більш розмиту, неякісну фотографію, ніж очікувалося до цього. Все вірно, пікселі «розширилися» на вказану вами відстань, а це і є цифровий зум. Не все так погано, як може здатися. Вигідні сторони:
 • Якості цього типу зума достатньо, щоб вийшли гарні для друку фотографії. Ви отримаєте десь 72 ppi або іншими словами 72 пікселя на дюйм, а цього достатньо для блогу або соціальної мережі.
 • Вартість на фототехніку з таким зумом нижче, ніж на камери з «прокачаної» карти оптикою.
 • Негативні моменти:
 • Якість фотографії досить-таки низький, а для професіоналів техніка з таким зумом зовсім марна.
 • Цифровий зум з-за гарної рекламної кампанії варто істотно вище, ніж за технічними характеристиками.
 • Що в підсумку?

  При купівлі фототехніки ви повинні чітко усвідомлювати, для яких цілей вона вам необхідна. Ви збираєтеся використовувати власні знімки в якості реклами, публікації в журналах, створювати з них брошури або ж просто заробляти на них? Тоді вам життєво необхідний максимально хороший і доступний за вартістю апарат з оптичним зумом. Не ставте в таких випадках у главу кута наявність цифрового зума ні в якому разі, тому як він позиціонується як сильна, а значить, оптичний буде «глушитися». Якщо ж він вам необхідний, то перевірте перед покупкою, можна вимкнути цифровий зум і користуватися оптичним. Вам просто потрібна камера для створення сімейних фотографій і відео? Тоді професійна фототехніка вам не потрібна і можете не дивитися дорогі апарати з оптичним зумом, вам досить буде і цифрового. Завжди звертайте увагу на вартість апарату, дивіться бюджетні версії спочатку, адже серед них чимало хорошої техніки, мало «розкрученої» за допомогою реклами.

  Популярі новини
  Загрузка...