На що впливає оперативна пам'ять у телефоні: уявлення про роботу, оптимальний обсяг, способи збільшення і очищення пам'яті телефону

746 0 Новини високих технологій

Оперативна пам'ять мобільного телефону виконує по суті ту ж функцію, що і на комп'ютері. А саме - надає ресурси пам'яті програм, які цього вимагають. Але про це докладніше буде викладено в цій статті.

Що таке оперативна пам'ять телефону?

Будь-якого додатка, будь то телефон або комп'ютер, необхідно зберегти свої дані у процесі роботи. Це можуть бути проміжні результати обчислень, дані від користувача або навіть адреси сайтів в інтернеті. Для того щоб програма могла десь це все зберігати, був реалізований механізм оперативного запам'ятовуючого пристрою. З його допомогою додаток може швидко записати якийсь набір даних в пам'ять, а потім також швидко його витягти при необхідності. Оперативна пам'ять мобільного телефону або комп'ютера не здатна зберігати інформацію тривалий час, і після відключення живлення вона обнуляється.


На що впливає оперативна пам'ять у телефоні: уявлення про роботу, оптимальний обсяг, способи збільшення і очищення пам'яті телефону

Відмінність оперативної пам'яті телефону і комп'ютера

Якщо на персональному комп'ютері будь-який користувач завжди може змінити планку пам'яті на більш об'ємну, то в телефоні зробити цього не вийде. Справа в тому, що ОЗП мобільного являє собою на платі розпаяний чіп. Це означає, що, щоб збільшити обсяг, доведеться перепоювати модуль.

Які можливості реалізує ОЗУ?

Так на що впливає оперативна пам'ять в телефоні? Якщо коротко, то ОЗП дозволяє використовувати одночасно декілька ресурсоємних додатків. Відповідно, якщо обсяг пам'яті недостатньо великий, то система буде вивантажувати ті програми, які на даний момент знаходяться у фоновому режимі, віддаючи перевагу тим, які працюють.


Як і скільки оперативки з'їдається системою?

Операційні системи мобільних платформ, такі як Android і iOS, в достатній мірі оптимізовані і збалансовані. Тобто розподіл ресурсів у них відбувається найбільш раціональним шляхом. За зайвий ж перевитрата оперативної пам'яті відповідає розробник кожного конкретного додатка. Якщо його продукт не оптимізований і допускає витоку пам'яті, то будь-якому смартфону не вистачить ніякого об'єму ОЗП.
На що впливає оперативна пам'ять у телефоні: уявлення про роботу, оптимальний обсяг, способи збільшення і очищення пам'яті телефону
Будь-яка операційна система може поставлятися як в чистому вигляді, так і у вигляді фірмових оболонок від компанії виробника. Відповідно, ресурсів для останньої може знадобитися набагато більше. У середньому операційна система Android споживає близько 500 мегабайт в чистому вигляді. Якщо ж поверх неї встановлені додаткові оболонки, то цю цифру можна сміливо множити на 2 а то і на 3. Також на споживання оперативної пам'яті в телефоні можуть впливати різні інноваційні функції і можливості. Наприклад, різні механізми визначення осіб і відбитків пальців.

Оперативна пам'ять і програми

Розкид споживання ОЗП в телефонах досить великий. Один додаток може споживати до 10 мегабайт, інша - більше 200. У середньому програми задіють по 90-100 мегабайт оперативки. Як правило, це різні месенджери, легкі клієнти, прості браузери. Тепер стає зрозуміло, навіщо телефону оперативна пам'ять. Він "зберігає" в ній додатки та ігри.

Ігри на мобільному

На що впливає оперативна пам'ять в телефоні в плані ігор? Практично на все. При недостатньому обсязі оперативної пам'яті телефону гра може не запуститися зовсім. В основному ж гри, особливо нового покоління, споживають від 300 до 800 Мб. Тобто смартфон для гри повинен бути дуже продуктивним і мати великий запас ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті.
На що впливає оперативна пам'ять у телефоні: уявлення про роботу, оптимальний обсяг, способи збільшення і очищення пам'яті телефону

Скільки потрібно пам'яті?

Розраховувати необхідний обсяг пам'яті необхідно виходячи з потреб конкретного користувача. Якщо він геймер і любить пограти в сучасні ігри, доведеться накинути близько 1 Гб запасу. Далі потрібно порахувати необхідний обсяг для додатків. Якщо користувач часто користуються соціальними мережами і мессенджерами, та ще й всіма, то можна сміливо резервувати під це близько 800 мегабайт. Далі потрібно звернути увагу на оболонку. Якщо використовується штатна версія чистої системи, наприклад Android, то потрібно запасу додати ще приблизно 700 Мб. Якщо ж фірмова оболонка, цей обсяг може збільшитися до 15 Гб. Таким чином, продуктивний смартфон для геймера, який любить спілкуватися в мережі, повинен бути оснащений не менш ніж 4 гігабайтами оперативної пам'яті.

Як збільшити ОЗУ на Android?

Раніше в статті було описано, що впливає оперативна пам'ять в телефоні і яким чином її підібрати оптимальний розмір. Фізично збільшити цей показник неможливо в домашніх умовах. А ось програмними способами здійснити це реально. Правда, варто відзначити, що це не зовсім збільшення, а швидше оптимізація. По-перше, в налаштуваннях програми потрібно детально вивчити використання пам'яті. Вибрати зі списку всі програми, які працюють фоновому режимі у вигляді сервісів і які в повсякденній роботі користувачеві не потрібні. Потім їх потрібно або вручну вивантажити з пам'яті, зупинивши процеси, видалити повністю. При використанні першого варіанта потрібно пам'ятати, що після перезавантаження все сервіси займуть цю пам'ять знову. Другим, більш зручним і раціональним способом є використання автоматизованих засобів оптимізації пам'яті. Це такі програми, які моніторять споживання ОЗП, аналізують, чи правильно витрачається пам'ять, і на основі цих даних відключають непотрібні на даний момент програми.
Невеликий мінус такого підходу полягає в тому, що при малому обсязі оперативної пам'яті додаток буде намагатися звільнити якомога більше ОЗУ, а отже, користувальницькі дані в згорнутих програмах будуть видалятися. Хоча з іншого боку, якщо розробник подбав про надійне збереження інформації при закритті програми, то нічого з нею не буде.

Як визначити об'єм пам'яті смартфона на Android?

Щоб дізнатися, скільки оперативної пам'яті є в смартфоні, можна перейти в розділ з додатками, потім знайти вкладку "Працюють", де в самому низу під списком буде зазначено кількість оперативної пам'яті, в співвідношенні "включена" до "вільно". Як дізнатися оперативну пам'ять телефону до покупки? Тут доведеться повірити інформації від продавця. Якщо захочеться більше подробиць, потрібно перейти на офіційний сайт виробника та ознайомитися зі специфікацією. Також можна зайти в налаштування додатків безпосередньо при купівлі гаджета.

Оперативна пам'ять iPhone

Лінійка пристроїв, що працюють на платформі iOS, не так велика, як в Android. Тому дізнатися кількість оперативної пам'яті можна ще до покупки смартфона або на сайті продавця, або на сайті компанії Apple.

Оптимізація ОЗУ додатками

У статті вже була розглянута, на що впливає оперативна пам'ять в телефоні, а також способи її оптимізації. Варто розглянути декілька програмних продуктів, що автоматизують цей процес.

Clean Master

По суті, ця програма являє собою і диспетчер задач, і оптимізатор, і захисник від вразливостей і вірусів. Вона збирає дані автоматично, періодично пропонуючи користувачам очистити будь-який обсяг ОЗП.
На що впливає оперативна пам'ять у телефоні: уявлення про роботу, оптимальний обсяг, способи збільшення і очищення пам'яті телефону

Assistant Pro

Цей додаток допомагає контролювати систему, аналізуючи навантаження на процесор і пам'ять, а також рівень заряду акумулятора. У будь-який момент можна подивитися, на що витрачається час процесора і пам'ять, і виключити занадто ненажерливе додаток з роботи. Також програма вміє відключати невикористовувані в даний момент функції, наприклад GPS, Wi-Fi, bluetooth.
На що впливає оперативна пам'ять у телефоні: уявлення про роботу, оптимальний обсяг, способи збільшення і очищення пам'яті телефону

DU Speed Booster

Це додаток може очищати смартфон від невикористовуваних фонових процесів в одне торкання. При цьому воно правильно завершить завдання і відключить автозавантаження ресурсномістких додатків.
На що впливає оперативна пам'ять у телефоні: уявлення про роботу, оптимальний обсяг, способи збільшення і очищення пам'яті телефону

Як вибрати собі смартфон з необхідною кількістю оперативної пам'яті?

Середньостатистичний користувач не завжди використовує велику кількість ресурсномістких додатків. В середньому це 2-3 месенджера, така ж кількість клієнтів соціальних мереж, які-небудь додатка нечастого використання, наприклад карти, майданчики для торгівлі, платіжні системи, браузери або медіаплеєри. Вся навантаження від такого використання в цілому повинна легко вкластися в 2 гігабайти ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті. При цьому такого об'єму повинно бути достатньо для запуску більш-менш сучасних ігор. Правда, можливо, при цьому доведеться виключити з фонового режиму кілька сервісів.
На що впливає оперативна пам'ять у телефоні: уявлення про роботу, оптимальний обсяг, способи збільшення і очищення пам'яті телефону
Тому при покупці смартфона для середньостатистичного використання можна сміливо звертати увагу на моделі з об'ємом пам'яті до 2 гігабайт.

Висновок

У цій статті докладно розглянуто, що означає оперативна пам'ять в телефоні, на що і як вона витрачається, а також якими способами її можна оптимізувати. Варто розуміти головний нюанс ОЗП - можливість одночасного використання великої кількості додатків і сервісів. Чим більший об'єм пам'яті, тим більше в неї можна завантажити. Швидкодія ж поки залишається на другому плані, так як швидкість, з якою переміщаються дані, на сьогоднішній день є достатньою для більшості користувачів. Хоча багато сучасних смартфони вже оснащуються більш продуктивними чіпами пам'яті, відмінності в швидкості для користувача практично непомітні. Натомість має місце значне покращення енергоспоживання. Наприклад, найсвіжіший тип пам'яті LPDDR4 має на 40% менше споживання енергії, ніж його попередник. Тому при виборі смартфона варто також звертати увагу і на тип пам'яті, якщо користувач відноситься до енергозбереження c особливою педантичністю.

Популярі новини
Загрузка...