Характеристики проекторів: види, класифікація та моделі. Технічний опис проекторів та відгуки користувачів

1175 0 Новини високих технологій

Мультимедійний проектор - чудо техніки XXI ст., дуже корисний і багатофункціональний прилад. В умовах квартири можна організувати повноцінний домашній кінотеатр, адже проекція зображення дозволяє переглядати відео на екрані у всю стіну. Використання проектора в навчальних цілях дає можливість трансляції відео широкому форматі для кращого засвоєння інформації учнями. В рамках даної статті спробуємо розібратися в принципі дії різних типів проекторів, розглянемо технічні характеристики апаратів, а також дамо рекомендації по вибору більш практичною моделі.

Що таке мультимедійний проектор?

Характеристики проекторів: види, класифікація та моделі. Технічний опис проекторів та відгуки користувачів
Мультимедіа-проектор - це пристрій, який проектує зображення або відеозапис від зовнішнього джерела на великий екран. Джерелом може служити знімний носій, комп'ютер або інший апарат, що має операційну систему. Розвиток технологій дало додаткові функції проекторів. Тепер можна знайти моделі, які синхронізуються з носієм інформації через бездротову мережу Wi-Fi. Це дуже зручно і практично.


Назвемо основні характеристики мультимедійних проекторів. Безперечною перевагою даних апаратів є розмір проектованого екрану. Якщо порівнювати апарат по вартості з телевізором, екран якого має аналогічні розміри, тоді проектор виграє. Мінімальна ціна апарату, передбаченого для домашнього використання, варіюється в межах 14000-30000 руб. Якість зображення багато в чому залежить від технічних характеристик мультимедійного проектора та властивостей екрану. Полотно повинне мати високий коефіцієнт відбиття, тоді зображення буде чітким і різким. Для отримання насиченої картинки необхідно прибрати всі сторонні джерела світла в кімнаті. Перед переглядом записи зі знімного носія необхідно провести деякі підготовчі роботи. Проектор підключається до носія інформації, до звукової системи. Характеристики екрану для проектора повинні відповідати певним вимогам. Налаштовується різкість зображення на екрані. Деякі моделі при роботі видають сторонні звуки, це створює незручності під час перегляду фільму. Шум видає система охолодження, вбудована в проектор.


Стаціонарний проектор монтується найчастіше на стелю. Якщо модель переносна, тоді найзручніше розташовувати її на тумбі або столі. Щоб почати використання проектора, необхідно включити апарат і скорегувати зображення, підігнавши його по кутах до отримання правильної прямокутної форми проекції екрану.

Класифікація проекторів

В даний час існує величезна кількість проекторів, які значно відрізняються один від одного не тільки вартістю і функціоналом, але і технічними характеристиками, технологіями виготовлення внутрішніх деталей і профільним призначенням. Наведемо класифікацію видів проекторів. За функціональним призначенням проектори діляться на 3 групи:
 • Home cinema. Ці пристрої призначені для домашнього використання. Характеристики домашніх проекторів бюджетної лінійки мають самі основні функції. Апарати прості в експлуатації, знаходяться в середньому ціновому діапазоні. Розмір екрана досягати двох метрів в діагоналі. Проектор має роз'єми для підключення до персонального комп'ютера, ноутбука або ігровій приставці. У разі відсутності необхідних роз'ємів, для синхронізації пристроїв можна використовувати спеціальні перехідники. Дані моделі проекторів мають і ряд недоліків: слабка яскравість ламп, низький рівень чіткості у бюджетних моделей.
 • Проектори для кінотеатрів. Це професійні потужні апарати, які проектують зображення на широкоформатний екран кінозалів. Такі проектори мають дуже високу вартість.
 • Проектори для навчання і бізнесу. Використовуються в освітніх установах і на підприємствах з метою донесення інформації для ознайомлення. Характеристики проекторів для школи відрізняються своєю доступною вартістю. Проекція екрану може досягати 7 метрів по діагоналі. Деякі моделі оснащені вбудованим динаміком.
 • 3D-проектори.
 • Характеристики проекторів: види, класифікація та моделі. Технічний опис проекторів та відгуки користувачів
  Інноваційні апарати, які проектують об'ємне зображення. Такі пристрої використовуються в галузі кіноіндустрії, в освітніх установах, а також в музеях і при організації виставок.
  В залежності від конструкції модулятора проектори поділяються на:
 • TFT-проектори. Модулятор представлений малогабаритної кольоровий РК-матрицею, виготовленої за технологією TFT. Розподіл світла по матриці здійснює конденсор, який являє собою систему лінз.
 • Полисиликоновые проектори. Для проектування зображення використовуються три монохромні матриці (червона, синя, зелена). Оптична система поєднує зображення з трьох матриць і виходить кольорова картинка підвищеної чіткості. Для розподілу світла використовуються спеціальні вбудовані дзеркала, які направляють однакову кількість світла на кожну з трьох матриць.
 • DMD-проектори. Побудовані по системі відбивного типу. DMD-матриця складається з великої кількості мікродзеркал, які можуть відображати попадаемый світло на об'єктив або поглинач. Таким чином формується зображення на екрані.
 • За способом освітлення модулятора виділяють наступні види апаратів:
 • Просветного типу. Модуляції піддається проходить світловий потік, що призводить до сильного нагрівання матриці. Для охолодження корпус проектора встановлюється вентилятор, що видає шум при роботі.
 • Відбивного типу. Світловий потік відбивається і спрямовується на матрицю. Це не викликає сильного нагріву, а значить, установка серйозної системи охолодження не потрібна.
 • Види проекторів та їх характеристики

  Чіткість картинки і промальовування зображення багато в чому залежать від дозволу відтвореного файлу з носія. Крім цього, якість проектованого зображення залежить від технічних характеристик проектора, а також від технології побудови проекції, характеристик об'єктиву і дозволу. Технологія LCD
  Характеристики проекторів: види, класифікація та моделі. Технічний опис проекторів та відгуки користувачів
  Світло проходить через рідкокристалічну панель, яка складається з великого числа пікселів, керованих за допомогою електричних сигналів. На пікселі надходить різна кількість напруги, що регулює рівень прозорість окремого пікселя, а отже, змінюється яскравість кожної точки на екрані. Так складається цілісне зображення проекції.

  Дана технологія дозволила значно зменшити розмір проекційних апаратів і знизити вартість на них. Максимальна сила світла при цьому стала досягати 10000 лм. У даній технології є деякі негативні сторони. Рідкокристалічна матриця з часом починає деградувати, старіти. Знос негативно позначиться на якості зображення. На матриці можуть з'явитися биті пікселі. При роботі апарат сильно нагрівається, тому для охолодження в корпус вбудований потужний вентилятор, який створює досить гучний шум. Яскраві та потужні лампи таких проекторів мають високу вартість. Технологія CRT Одна з перших технологій виготовлення проекційних апаратів, яка застосовується вже кілька десятиліть. Перелічимо основні характеристики мультимедійних проекторів, створених за даною технологією. Основою дії принципу проекції є електронно-променева трубка. Якість картинки може бути більш виграшним, ніж у проекторів інших технологій. Чорний колір насичений, контрастність хороша. Тривалість безперервної роботи може досягати 10000 годин. Перегляд можливий тільки в затемненому приміщенні, оскільки максимальний рівень яскравості не перевищує 300 лм. Апарати, виготовлені за цією технологією, відрізняються своєю масивністю і великими габаритами. Пристрій може важити кілька десятків кілограмів. А настроювання пристрою настільки складна і тривала, що іноді потрібна кваліфікована допомога фахівця.
  Принцип роботи проектора наступний: сигнал поділяється на складові трьох кольорів (червоний, синій, зелений), інтенсивність променя змінюється. Світло, що проходить через магнітне поле, піддає поверхня екрану скануванню. На екрані створюється монохромна картинка, зображення якої проектується на екран. В результаті з'єднуються три проекції, і виходить кольорове зображення. Технологія D-ILA Апарати, виготовлені за цією технологією, також оснащені РК-елементами, але не просветного типу, як в LCD-технології, а відображає. Светомодулирующий шар розташовується над монокристаллической кремнієвою підкладкою. Саме в ній розташована схема управління матрицею. Це дає значну перевагу перед матрицями LCD, так як менші в розміри матриці здатні видавати більшу роздільну здатність. На проекції зображення відсутній піксельна сітка. Принцип дії такий же, як у LCD матриць: матриці створюють картинки трьох кольорів і проектують зображення через об'єктив на екран. Апарати відрізняються своїми невеликими розмірами. Можлива проекція на широкі екрани без втрати якості зображення. Є і негативні сторони: дорогі лампи, поява битих пікселів, відсутність інформації про тривалості служби таких пристроїв з причини новизни технології. Технологія DLP Матриця представлена великою кількістю маленьких дзеркал, які здатні змінювати своє положення. Кожне дзеркало може проектувати світло або на екран, або у светопоглотитель. Виходить чорний і білий кольори на проекції. Коли дзеркальце з високою частотою змінює своє положення, отримуємо відтінки сірого кольору. Для відділення інших кольорів використовується колірний диск, який має світлофільтри. Саме через обертання диска можна спостерігати на екрані "ефект веселки". Колірне колесо в деяких моделях може мати додаткові кольори - жовтий, ціан, маджента. Також є прозорий сегмент, який грає роль освіти чистого білого кольору проекції. Яскравість чорно-білої картинки особливо важлива для апаратів, які використовуються для демонстрації презентацій або схем. У деяких моделях при підвищенні рівня яскравості світла картинка стає більш тьмяною. Трехматричные проектори, зроблені за цією технологією працюють за принципом накладення трьох монохромних зображень RBG для отримання повноцінного кольорового зображення. Такі апарати володіють високим рівнем яскравості, який може досягати 18000 лм. Виграшні риси пристроїв цього типу наступні: невеликий розмір, довговічність, низький рівень шуму, висока яскравість. До недоліків відноситься дорога заміна лампи, можлива поява битих пікселів, "Ефект веселки" в одноматричных моделях. Лазерні проектори Однією з останніх технологій формування зображення є лазерна. Ці апарати відрізняються високою вартістю, хорошою продуктивністю і найвищим рівнем якості проектованого зображення. Безперервна робота лазера може здійснюватися протягом 20000 годин. Розглянемо деякі характеристики лазерних проекторів. Яскравість 4500 лм дозволить переглядати відео навіть у приміщенні, яке має додаткові джерела світла. Ультрафокусные об'єктиви лазерних проекторів дозволяють розташовувати апарат в безпосередній близькості до екрану проекції. Принцип дії апарату схожий на попередні. Лазер формує три монохромних зображень, які накладаються один на одного і змішуються. У створенні фокусованої зображення приймає участь система дзеркал. Лазерні проектори можуть проектувати зображення на величезні екрани, зображення при цьому буде дуже насиченим і яскравим, а передача кольору реалістичною. Поверхня екрану не обов'язково повинна мати високі відображають властивості.

  Лампи для проекторів

  Джерелом світла для здійснення проекції є вбудована в корпус проектора лампа. Потужність світлового потоку вимірюється в люменах. В даний час існують моделі, які здатні видавати 60000 лм. Якщо розглядати проектори мінімальної потужності, варто відзначити, що в деяких бюджетних апаратах стоять світлодіодні лампи, які видають світловий потік в сотні, а то й десятки люмен. В умовах домашнього перегляду проектора, світловий потік якого дорівнює 1000-1500 лм. В умовах відсутності інших джерел світла якість проектованого зображення буде прийнятним. У приміщеннях з додатковим освітленням потрібні більш потужні лампи проектора. Якщо знаходиться в проекторі лампа перегоріла, краще замінити її на оригінальну. Але іноді не представляється можливим знайти ідентичну лампу, тоді можна скористатися схожими аналогами, які більш доступні за ціною і наявності в магазинах. Розглянемо деякі варіанти та основні характеристики ламп для проекторів.
 • Металогалогенні лампи. Різновид газорозрядних ламп високого тиску. Випромінювання світлового потоку відбувається за рахунок дії галогенідів металів на пари ртуті. Світло дуже яскравий, а сама лампа споживає невелику кількість енергії. З часом світ стає більш тьмяним.
 • Газорозрядні лампи. Побудовані на процесах виникнення електричного розряду в газах. Характеристики ламп для проекторів мають деякі відмінності в залежності від використовуваних матеріалів. Відрізняються високою світловіддачею - до 55 лм/Вт.
 • Ксенонові лампи. Світло випромінює металева дуга, розташована в колбі з ксеноном. Лампа дає яскравий білий світ, який максимально наближений до денного світла.
 • Світлодіодна лампа. Використовується в бюджетних проекторах. Видає невеликий рівень світла, всього кілька десятків лм.
 • UHP-лампи. Свічення відбувається за рахунок створення електричного розряду в парах ртуті. Лампа має невеликі розміри, та видає дуже яскраве світіння.
 • Лампи P-VIP. Різновид галогенових ламп. Відрізняються високим рівнем яскравості і тривалим терміном експлуатації.
 • Проектори Sony. Моделі та відгуки

  Модельний ряд проекторів Sony має кілька десятків моделей. SONY VPL-HW65ES
  Характеристики проекторів: види, класифікація та моделі. Технічний опис проекторів та відгуки користувачів
  Проектор, призначений для домашнього використання. Перелічимо основні характеристики даного мультимедіа-проектора. Максимальну якість зображення Full HD. Світловий потік - 1800 лм. Апарат має невеликі розміри, мобільний. Зображення проекції відрізняється яскравістю і насиченістю кольорів. Термін служби лампи досягає 6000 годин. Ручна настройка об'єктива дозволить використовувати проектор в різних місцях. Ціна: 240000-260000 руб. Позитивні відгуки: зручний апарат невеликих розмірів, хорошу якість картинки, можна користуватися частково освітлених приміщеннях. Негативні відгуки: висока вартість, в комплекті немає очок. SONY VPL-VW1000ES Основні характеристики мультимедійного проектора наступні. Апарат оснащений надпотужним об'єктивом, який дозволяє переглядати зображення в дозволі 4К. Видається яскравість - 2000 лм. При домашньому використанні такої світловий потік дозволить видавати апарату насичені і контрастні кольори. За допомогою цього апарата можна переглядати відеозаписи у форматі 3D. Ціна: 1000000 руб. Позитивні відгуки: ідеальне зображення, невеликі розміри апарату, немає шуму при роботі. Негативні відгуки: дуже висока вартість, скоріше підходить для професійного використання. SONY VPL-SW235 Завдяки технології 3LCD проецируемое зображення має високий коефіцієнт чіткості і контрастності. Технічні характеристики проектора наступні: максимальна роздільна здатність 1280*800 світловий потік 3000 лм. Є 3 режими яскравості. Можна підключати проектор через порт USB, при цьому не потрібно встановлювати додаткові драйвери. Є можливість бездротової синхронізації. Ціна: 63000 руб. Позитивні відгуки: є функція дистанційного керування з девайса iOS через додаток, гарна якість зображення, можливість установки проектора на відстані 79 см від екрану. Негативні відгуки: висока вартість, тільки стаціонарна установка апарату. SONY VPL-SW630 Тип пристрою - широкоформатний трехматричный LCD проектор. Максимальна роздільна здатність 1280*800 світловий потік 3100 лм. Призначений для офісного або домашнього використання. Є роз'єми VGA, HDMI. Ціна: 61000 руб. Позитивні відгуки: гарна якість зображення в умовах відсутності світла, ні шуму. Негативні відгуки: висока вартість, немає бездротової синхронізації, малий термін служби лампи.

  Проектори Epson. Моделі та відгуки

  EPSON EB-W42
  Характеристики проекторів: види, класифікація та моделі. Технічний опис проекторів та відгуки користувачів
  Проведений за технологією LCD, тип матриці TFT, максимальна роздільна здатність 1280*800. Світлопоток 3200 лм, є вбудована функція бездротового підключення через мережу Wi-Fi. Зображення має достатній рівень чіткості і контрастності. Ціна: 55000 руб. Позитивні відгуки: порівняно невисока вартість, є вбудований динамік, гарне зображення. Негативні відгуки: невеликий термін служби лампи. EPSON EB-X41 Проекційна технологія - LCD, тип матриці - TFT, колірна яскравість - 3200 лм. Можливий вивід зображення і відео зі знімного USB-накопичувача. Для підключення інших видів носіїв є вихід HDMI і VGA. Ціна: 34000 руб. Позитивні відгуки: доступна ціна, хороша яскравість і контрастність в темному приміщенні. Негативні відгуки: гучна робота, при частковому освітленні видимість екрану значно погіршується. EPSON EB-S05 Проведений за технологією LCD. Максимальна роздільна здатність 800*600 світловий потік 3200 лм. Підключається до носія інформації через VGA або HDMI роз'єми. Є вбудовані динаміки. Кріплення передбачає фронтальну проекцію, зворотну проекцію, можливе кріплення до стелі. Ціна: 24000 руб. Позитивні відгуки: непогана якість зображення, порівняно низька ціна, пульт управління йде в комплекті. Негативні відгуки: високий рівень шуму від вентилятора, погане якість зображення при наявності додаткових джерел світла. EPSON EB-X05 Технологія проекції - LCD. Максимальна роздільна здатність 1024*768 світловий потік 3300 лм. Дротове підключення через порти VGA і HDMI. Є вбудовані динаміки, в комплект входить пульт дистанційного керування. Ціна: 26000 руб. Позитивні відгуки: можливість проектувати зображення до 300 дюймів, гарна якість відео при відсутності сторонніх джерел світла, порівняно низька ціна. Негативні відгуки: високий рівень шуму, втрата якості зображення при наявності додаткового світла.

  Проектори LG. Моделі та відгуки

  LG PH30JG
  Характеристики проекторів: види, класифікація та моделі. Технічний опис проекторів та відгуки користувачів
  Сам апарат дуже мініатюрний, його вага становить 049 кг. Основні характеристики проектора наступні: максимальний дозвіл відео 1280*720 світлова яскравість 720 лм. Доступно бездротове підключення через Wi-Fi. Є можливість підключення USB-накопичувача. Ціна: 40000 руб. Позитивні відгуки: гарна якість зображення; вбудований акумулятор, який розрахований на 4 години роботи; можливість підключення колонки через Bluetooth. Негативні відгуки: немає роз'ємів HDMI і VGA. LG HF85JS Ультракороткофокусний лазерний проектор високої продуктивності. Характеристики короткофокусного проектора такі. Максимальний дозвіл - Full HD, світловий потік 1500 лм. Апарат має функцію бездротової синхронізації з носієм інформації. Може проектувати зображення з відстані 12 див. Ціна: 130000 руб. Позитивні відгуки: дуже чіткий і контрастний малюнок проекції, невеликі габарити пристрою, тиха робота, бездротове підключення. Негативні відгуки: висока вартість. LG PH450UG Технологія матриці DLP. Максимальна роздільна здатність 1280*720 світловий потік 450 лм. Є функція 3D, в комплекті йде пульт дистанційного керування. Є вбудовані динаміки. Можлива бездротова синхронізація через Bluetooth або Wi-Fi. Ціна: 45000 руб. Позитивні відгуки: гарна якість зображення, бездротове підключення. Негативні відгуки: відносно висока вартість, вбудовані колонки дуже тихі.

  Проектори Acer. Моделі та відгуки

  Acer X118 Проектор, створений за технологією DLP. Максимальна роздільна здатність 800*600 світловий потік 3600 лм. Є вхід VGA для підключення апарата до комп'ютера. Рекомендується використовувати апарат в офісі або школі. Ціна: 19000 руб. Позитивні відгуки: низька вартість. Негативні відгуки: можна використовувати тільки в темному приміщенні, маленький термін служби лампи, зернистість зображення. Acer H6517ABD Широкоформатний проектор, виготовлений за технологією DLP. Колірне колесо шести сегментне. Максимальна роздільна здатність Full HD, світловий потік 3400 лм. Порти для підключення носіїв інформації - VGA, HDMI. Апарат відноситься до категорії офісного устаткування. Позитивні відгуки: низька вартість, є економічний режим енергоспоживання. Негативні відгуки: низька якість зображення, відео, погане якість проекції при стороннього світлі, сторонній шум. Acer C120 Технологія матриці DLP. Максимальна роздільна здатність 845*480 світловий потік 100 лм. Апарат дає зображення діагоналлю до 25 м. Підключення здійснюється через порт USB. Вага - 180 р. Ціна: 16000 руб. Позитивні відгуки: дуже маленьке і легке портативний пристрій, відмінний варіант для презентацій. Негативні відгуки: немає роз'ємів HDMI і VGA, низька якість відтворення відео навіть в темному приміщенні. Acer H7850
  Характеристики проекторів: види, класифікація та моделі. Технічний опис проекторів та відгуки користувачів
  Технологія виготовлення матриці DLP. Максимальна роздільна здатність 3840*2160 світловий потік 3000 лм. Підключення здійснюється через порти HDMI, VGA, USB. В апарат вбудовані 2 динаміка. Ціна: 125000 руб. Позитивні відгуки: висока якість дозволу і перенесення кольорів, є можливість використовувати як портативно, так і стаціонарно. Негативні відгуки: висока вартість для даного функціоналу, відсутня бездротова синхронізація, відсутня функція 3D, маленький термін служби лампи. Для високої якості зображення потрібно підвищені характеристики екран для проектора.

  Як вибрати проектор

  При виборі проектора покупець завжди сумнівається, якій моделі варто віддати перевагу. Для того щоб зробити вибір, необхідно розібратися в основних характеристиках проекторів. Як вибрати потрібний апарат і підібрати необхідний функціонал, розберемося детальніше. Причина сумнівів при виборі полягає в недостатній поінформованості та знань про ті або інші особливості технологічних пристроїв. Розглянемо варіанти проекторів, які найкращим чином підійдуть для конкретних цілей. Якщо ви підбираєте проектор виключно для домашнього використання, тоді вибирайте модель відомого бренду, а не китайський аналог, який буде мати більш низьку вартість. Крім вартості, слід звернути увагу на такі параметри як:
 • Максимальна роздільна здатність. Якщо ви не збираєтеся проектувати зображення на дуже широку поверхню, тоді вам буде досить якості 800*600 краще брати моделі, які видають HD або Full HD якість.
 • Світловий потік. Допустимий діапазон для домашнього варіанту 1000-2000 лм. При цьому можна допустити невелике освітлення кімнати, в якій проектується зображення. Потужність проектора - характеристика, яка є однією з найголовніших показників продуктивності.
 • Тип проекційної лампи. Деякі лампи можуть служити до 30000 годин. Якщо планується часте використання проектора, тоді якість лампи стане важливим чинником.
 • Рівень шуму. Є проектори, вентилятор яких на стільки гучний, що заважає сприйняттю самого фільму. Гучність роботи апарату вказана в технічних характеристиках, вона вимірюється в децибелах.
 • Передача кольору. Колірна гамма повинна бути природною і реалістичною.
 • Межа контрастності. Вибирайте апарат з діапазоном межі контрастності 1000:1 або 2000:1. Якщо цей параметр буде нижче, тоді затемнені зображення будуть складно розрізнити.
 • Способи підключення. Деякі моделі не мають ходових слотів для підключення джерела інформації, так як синхронізація відбувається виключно бездротовим способом через Wi-Fi.
 • Враховуючи всі нюанси, ви зможете підібрати ідеальний для своїх потреб апарат. Коли ви визначитеся з потрібними параметрами, стане зрозуміло, як вибрати характеристики проектора.

  На закінчення

  Велике різноманіття варіантів проекторів, представлених на вітчизняному ринку, має надто завищену вартість. Якщо ви прочитали статтю до кінця, тоді вам має бути зрозуміло, на які характеристики при виборі проектора слід звернути увагу.

  Популярі новини
  Загрузка...