Лазерний телевізор: огляд, характеристики, переваги і недоліки

298 0 Новини високих технологій

Словосполучення «лазерне телебачення» звучить технологічно і сучасно. Однак мало хто знає, що розробка таких ТБ-приймачів велася ще з 70-х років минулого століття. З-за високої вартості створюваних зразків і неможливості їх комерційного використання проект був зупинений. В даний час вже існують телевізори, які використовують незвичайну лазерну технологію. Такі моделі за технічними параметрами можна віднести до проекційним. В якості джерела світла в них виступає лазер. У цій статті розповімо про лазерних технологій у телебаченні, а також зробимо невеликий огляд лазерних телевізорів, доступні в широкому продажі, і їх основних характеристик.

Лазерний телевізор: огляд, характеристики, переваги і недоліки

Привабливість та переваги

Щоб зрозуміти всю перспективність подібних телевізійних моделей, порівняємо найбільш популярні сьогодні плазмові і рідкокристалічні панелі з лазерними ТБ і виділимо принципові характеристики останніх.


 • Висока енергоефективність – вже сама по собі технологія використання лазера дозволяє зменшити енергоспоживання телевізора майже в п'ять разів у порівнянні з LCD-аналогами.
 • Високі показники яскравості - у лазерних екранів вони перевищують можливості традиційних панелей в кілька разів.
 • Широкий колірний обхват. Володіння унікальною чистотою дозволяє лазерних променів основних кольорів створити вражаючу кількість колірних відтінків, які приблизно в 18 рази перевищують можливості традиційних технологій.
 • Натуральний чорний колір створюється просто - відключенням лазера. Одержуваний у результаті насичено чорний колір не має післясвічення, будь-яких бокових засвіток і відтінків сірого.
 • Довговічність екрану - пікселі на екрані лазерного телевізора не деградують і не вигорають, як це може статися у плоскопанельних аналогів.
 • Висока роздільна здатність - екрани телевізійних приймачів, які створені з лазерної технології, розраховані спочатку на формат Full HD.
 • Критичні кути огляду - це поняття для лазерних моделей, на думку розробників, не є актуальним, оскільки якість зображення на екрані практично не змінюється навіть при самих гострих кутах огляду. Цього не скажеш про традиційні панелях.
 • Лазер у ТБ

  Як згадувалося вище, лазерні телевізори за принципом роботи дуже схожі з проекційними, яких існує два типу: з фронтальним і задньою проекціями. Лазерна модель відноситься до телевізорів з задньої проекцією.


  Лазерний телевізор: огляд, характеристики, переваги і недоліки
  Використання технології дозволило значно спростити конструкцію пристрою і позбутися від багатьох деталей, що збільшують його вагу і розмір. Це колірні фільтри, колірне колесо, різні поляризатори, спеціальні фільтри випромінювання, рухливі дзеркала, додаткові оптичні пристрої. Геть відпала необхідність у фільтрації і розділення пучка світла лампи на різні кольори. Потрібні кольори лазерних пучків можна спокійно спроектувати на панель. Після виключення непотрібних компонентів телевізор вийшов більш компактним і легким. Потужність споживаної енергії знизилася, в той час як яскравість зображення і перенесення кольорів покращилися.

  Лазерний телевізор Mitsubishi

  Модель L75-A96 від провідного виробника володіє поліпшеними параметрами в порівнянні зі своїм попередником. Для цього тривимірного телевізора характерні обробка рухів, неповторна передача кольору і глибина занурення в 3D зображення, які недосяжні жодної рідкокристалічної моделлю, яка існує на сьогодні.
  Лазерний телевізор: огляд, характеристики, переваги і недоліки
  З допомогою підключення зовнішнього 3D-емітера розширилася зона для присутності великої кількості глядачів. Система електроживлення нового покоління робить апарат максимально економним в енергоспоживанні. А поєднання нового матеріалу екрана, технології SUPER GREEN і ексклюзивного шестицветного процесора Mitsubishi зробило картинку ще реалістичніше і насиченішим. Таким чином, ця модель стала відмінною основою для домашнього кінотеатру 3D найвищого класу.

  Mystery MTV-2430LTA2

  Цей лазерний телевізор подарує вам виключно якісне і яскраве зображення, що дозволяє одержати максимальне задоволення від перегляду. Працює цей пристрій на операційній системі Android, що перетворило його в цього мультимедійного гіганта, без необхідності придбання додаткових девайсів і плеєрів. Аналоговий та цифровий тюнер з підтримкою DVB-T, T2 призначені для перегляду телебачення. Можна підключати до телевізора різноманітні пристрої за допомогою компонентного, композитний, HDMI, AUX, VGA, USB і вихід для навушників. Пристрій відмінно впишеться в будь-який інтер'єр.

  Лазерний проектор Mi Laser Projector

  Цей лазерний телевізор від Xiaomi анонсований виробником, як пристрій для використання в домашній обстановці з ультракоротким фокусною відстанню. Проектор виводить зображення з Full HD роздільною здатністю і діагоналлю до 150 дюймів на відстані до 50 см від стіни або екрану. При цьому завдяки вбудованій функції налаштувань не потрібно ручне фокусування. Виробником заявлено ресурс на рівні 25 тис. годин, що еквівалентно при щоденній двогодинний експлуатації 34 років роботи.
  Лазерний телевізор: огляд, характеристики, переваги і недоліки
  Два широкосмугових і два високочастотних динаміка високої чіткості представляють вбудовану акустичну систему. Підтримуються підключення зовнішнього аудіо трьох видів. У комплект поставки новинки включений власний пульт дистанційного керування з вбудованою лазерною указкою для телевізора, який підтримує універсальне додаток для дистанційного керування від Xiaomi.

  100-дюймовий 4K Laser TV

  Представлений в 2017 році компанією Hisense лазерний телевізор технічно є проектором, який проектує зображення на величезний екран розміром 25 метра. При цьому використовується джерело лазерного випромінювання із строком дії 20 тисяч годин і світловим потоком 3000 люмен. Забезпечений широкий діапазон кольорів і високий рівень яскравості.
  Лазерний телевізор: огляд, характеристики, переваги і недоліки
  Аудіосистема виробництва Harman Kardon на 110 Вт відповідає за звук. У неї входять два сателіти і сабвуфер. Передача при цьому йде по радіоканалу. Звичайно, є смарт-інтерфейс з додатками Netflix, YouTube, Pandora і Amazon Video, а також вбудований TV-тюнер.

  Новинка LG HECTO

  100-дюймовий LG HECTO Laser TV - новинка від відомої компанії, представлена як лазерний проекційний телевізор. Модель є досить складним гібридним пристроєм, а саме – унікальним на сьогодні типом короткофокусного лазерного проектора. Покупцеві пропонується комплект, що складається з 100-дюймового з антибліковим ефектом екрану в тонкій рамці і компактного проекційного блоку, який розміщується на відстані 56 см від дисплея в будь-якому зручному місці.
  Лазерний телевізор: огляд, характеристики, переваги і недоліки
  Проекційний блок включає в себе 42 комплекту лазерних діодів і забезпечує насичене, яскраве, оригінальне зображення в дозволі Full HD, виключаючи при цьому можливість розмиття картинки.

  Висновки

  Після перерахування достатньої кількості переваг лазерних телевізорів необхідно зупинитися і на їх недоліки. І основним з них можна назвати поки ще відносно високу вартість. Також багато покупці називають такі мінуси, як великі габарити і підвищена стомлюваність очей при тривалому перегляді. Офтальмологи кажуть, що стомлюваність очей безпосередньо пов'язана з проецируемым зображенням такого телевізора на граничних для сприйняття людини рівнях.

  Популярі новини
  Загрузка...