Сабвуфер пасивний і активний: в чому різниця між ними?

1144 0 Новини високих технологій

Багато хто задається питанням у пошуку якісного звучання музики, в чому різниця сабвуферів активних та пасивних. Який краще вибрати? Розглянемо особливості, переваги та недоліки кожного з них.

Що означає активний сабвуфер?

Для якісного звучання музики потрібен сабвуфер. Ці прилади можна поділити на дві групи: активні і пасивні.
Сабвуфер пасивний і активний: в чому різниця між ними?
Для того щоб зрозуміти, яка різниця між активним і пасивним сабвуфером, треба розібратися що кожен з них представляє. Так, активний аналог – це акустична система з вбудованим підсилювачем і розділовим фільтром, яка має одразу кілька динаміків. Активний сабвуфер легко підключається, але тут важливо знати правильні налаштування системи для того, щоб звук відтворювався якомога якісніше.


Плюси і недоліки активного сабвуфера

Для того щоб зрозуміти, в чому різниця сабвуферів активних і пасивних, треба зважити всі їхні плюси і недоліки. Так, активний варіант володіє відмінними позитивними особливостями вже завдяки тому, що ця система складається з фільтрів, підсилювача і динаміка - і все це в одному коробці. Він може добре працювати в автоматичному режимі і не вимагає додаткових налаштувань. Але все це безпосередньо залежить від ціни. Не всі бюджетні моделі активних сабвуферів забезпечують якісне звучання. Ті ж системи, які відтворюють звук якісно, стоять у високій ціновій категорії. Для того щоб знизити вартість, багато виробників спрощують акустичну систему, що впливає як на якість відтвореного звуку, так і на надійність такої апаратури. Також багато фірм намагаються в компактному приладі відтворити високу потужність. Але на практиці це далеко не так. Не можуть колонки невеликого розміру відтворювати велику потужність. Для потужного підсилювача потрібен і діаметр відповідного розміру - більше 10 дюймів.


Сабвуфер пасивний і активний: в чому різниця між ними?

Що значить пасивний сабвуфер?

Розібравшись в особливостях і характеристиках активної акустичної системи можна приступати до вивчення пасивного аналога. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, в чому різниця і який сабвуфер вибрати: активний чи пасивний. Пасивний сабвуфер – це коробка з деревини, МДФ або фанери, де розташовано кілька динаміків, що працюють на низькій частоті. Зовнішній підсилювач і розділовий фільтр, які потрібні для гарного відтворення звучання, йдуть окремо від системи.
Сабвуфер пасивний і активний: в чому різниця між ними?

Переваги і мінуси пасивного сабвуфера

Щоб зрозуміти, в чому різниця активного і пасивного сабвуфера, потрібно розглянути плюси і недоліки останнього варіанту. Серед переваг пасивного аналога варто відзначити невисоку ціну, так як по суті це всього лише коробка, до якої потрібні додаткові елементи для отримання якісного звучання. Залежно від цього кожен користувач може зібрати саме ті компоненти, які відповідають його якості і цінової категорії. Але тут варто пам'ятати і про мінуси, так як пасивна акустична система може йти в різних корпусах, до яких можуть не підходити додаткові елементи. І це треба враховувати при виборі.
Сабвуфер пасивний і активний: в чому різниця між ними?

Яка різниця між активним і пасивним сабвуфером?

Розглянемо особливості цих двох основних акустичних систем, які повинен враховуватися кожен покупець при виборі:
 • активний сабвуфер коштує дорожче, так як в ньому вже йдуть підходять під цю модель додаткові компоненти, що забезпечують якісне звучання;
 • щодо встановлення пасивні сабвуфери трохи складніше, до того ж вимагають додаткового простору для облаштування підсилювача, а в активних це все вже є всередині самого короби;
 • простота в експлуатації – тут лідером виступає активна акустика;
 • щодо звуку, який сабвуфер краще активний або пасивний, і в чому різниця – тут все залежить від конфігурації системи: при вірній і якісної налаштування відтворення в пасивної акустичної системі звучання може бути навіть краще, ніж в активній;
 • в активній акустичній системі звук більш рівний, в той час як у пасивній – він об'ємний і щільний;
 • басові частоти і ритмічна музика краще звучить з допомогою активної акустики;
 • зручність користування – у активних варіантів більше різноманітних можливостей налаштувань, але якщо є гарний зовнішній підсилювач в пасивному сабвуфері, то він нічим не буде відрізнятися за якістю відтворення звуку.
  Сабвуфер пасивний і активний: в чому різниця між ними?
 • Як з пасивного сабвуфера зробити активний аналог?

  Розібравшись, у чому різниця сабвуфера пасивного і активного, деякі користувачі бажають знати, а чи можливо зробити з одного варіанту, вже наявного, інший? До того ж, якщо це додатково заощадить кошти – це буде плюсом.
  Ідея цікава і цілком здійсненне. Переробити можна саме пасивний аналог в активну акустичну систему. Якщо ж робити активну установку спочатку, тоді потрібно завантажити з Інтернету або взяти з іншого джерела програму, за допомогою якої можна розрахувати акустичні оформлення. Вони потрібні, так як випромінювачі, які вже встановлені системою в динаміці, можуть не відповідати за параметрами. Переробляти доведеться також сам корпус, оскільки високоякісне звучання залежить від всієї установки в цілому. Для початку визначається розмір і параметри майбутньої системи. Потім виготовляється дерев'яний корпус, в якому просвердлюються необхідні отвори.
  Фахівці вважають, що переробляти пасивну акустичну систему в протилежний варіант набагато складніше, ніж зробити цю установку спочатку самостійно. Корпус активної установки складається з пари відсіків. В одному розташовується гучномовець, а в іншому – кросовер і блок живлення. Блок живлення, підсилювач і розділовий фільтр приклеюється до фользі, яка потім клеїться до внутрішніх стінок коробки. Це в свою чергу мінімізує рівень шуму. Але процес перевтілення пасивної установки в протилежну акустичну систему не такий простий. Зважаючи економії часу краще придбати вже готовий продукт з прийнятним співвідношенням ціни і якості.
  Сабвуфер пасивний і активний: в чому різниця між ними?

  На що звернути увагу при виборі сабвуфера в машину?

  Розібравшись, у чому різниця у сабвуфері активному і пасивному, фахівці дають кілька корисних порад при виборі акустики авто:
 • Не варто вибирати акустичну систему тільки по потужності - деякі виробники свідомо її занижують або завищують.
 • Оптимальний розмір динаміка для якісного звучання складає 12 дюймів (30 см).
 • Вибирати товар коштує тільки у перевірених виробників.
 • Знаючи розмір і висоту звукової котушки можна легко перевірити справжню потужність динаміка.
 • Підсилювач для авто повинен бути менш потужним ніж сабвуфер.
 • Варто вибрати алюмінієву коробку і верхній гумовий підвіс.
 • В залежності від місця розташування сабвуфера в авто, варто взяти додатковий підсилювач. Якщо акустична система буде розташовуватися в багажнику, тоді звук може бути дещо спотвореним.
 • Популярі новини
  Загрузка...