Акумулятор не тримає заряд: можливі причини, способи вирішення проблеми і рекомендації

734 0 Новини високих технологій

Щодня ми запускаємо автомобіль і навіть не замислюємося, як це відбувається. Для того щоб двигун почав свою роботу, використовується цілий комплекс систем і механізмів. Одним з найбільш важливих в даній ланцюжку є акумулятор. Без нього неможливо здійснити запуск мотора. З роками акумулятор втрачає свою ємність. Машина починає гірше заводитися. Також нерідко у власників трапляється проблема нестачі заряду. Чому акумулятор не тримає заряд? Дізнаємося в нашій сьогоднішній статті.

Коли варто бити на сполох?

При якій напрузі можна стверджувати, що акумулятор не тримає заряд? Мінімальне значення для запуску мотора становить 125 вольта.
Акумулятор не тримає заряд: можливі причини, способи вирішення проблеми і рекомендації
В такому випадку мотор відновить роботу при першому ж обороті ключа. Якщо дана цифра менше на 05 вольта, мотор теж заведеться, але з великим трудом. Критичним вважається напруга до 11 і менше вольт. В такому випадку є ризик, що двигун і зовсім не запуститься. Скільки тримає заряд акумулятор? В ідеалі він повинен підтримувати стабільний значення без підзарядки до трьох років (але за умови регулярної експлуатації автомобіля, так як заряджає АКБ генератор). Якщо ж після прибуття додому ввечері батарея сіла на ранок, це означає, що АКБ несправна. У разі простою вона повинна триматися як мінімум один місяць.


Банальні причини

Починати пошук проблеми потрібно з малого. Огляньте візуально контакти, що йдуть на батарею. Клеми не повинні мати окислення. При їх наявності можливий утруднений запуск двигуна як на гарячу, так і на холодну. Причина проста – клеми нещільно підходять до виводів акумулятора. Відповідно, на стартер йде менший пусковий струм.
Акумулятор не тримає заряд: можливі причини, способи вирішення проблеми і рекомендації
А після запуску АКБ не може повноцінно зарядитися від генератора з-за тих же окислення. В результаті акумулятор погано тримає заряд, і машина важко заводиться. Ще одна банальна причина – пошкоджені запобіжники на генераторі. Вони металеві і знаходяться в окремому блоці. Якщо ці пластини перегоріли, заряд не буде надходити на АКБ. В результаті всі електроприлади будуть забирати енергію від акумулятора, а поповнюватися вона не буде. Рішення проблеми – заміна запобіжника.


Банки

Це вже більш серйозна причина. Банки – це ті самі шість отворів, які знаходяться в АКБ. Кожна банку містить у собі свинцеві пластини. Останні поміщені в кислотний електроліт. У процесі контакту пластин і електроліту накопичується електрику, яка в надалі використовується для запуску і роботи автомобіля. Напруга в кожній банку становить приблизно 2 вольта. І якщо одна з банок не буде працювати, акумулятор зарядиться тільки до 10 вольт. Дані елементи приходять в непридатність з двох причин. Це:
 • Випаровування електроліту. Як це визначити? При відкручування кришки можна помітити низький рівень рідини. Певною банку він буде менше, ніж в інших. Але буває і так, що випаровується рідина відразу в декількох відсіках.
 • Осипання пластини. У такій ситуації рівень електроліту може бути нормальним. Але сама рідина не прозора, а чорного (майже чорного) кольору.
 • І якщо в першому випадку проблему ще можна спробувати вирішити шляхом додавання дистильованої води, то при деформації пластин єдиний вихід – покупка нової АКБ. Зазначимо, що ємність акумулятора не впаде після додавання дистильованій води. В банках випаровується саме вона, а не кислота. Остання набагато важче і залишається на пластинах.
  Акумулятор не тримає заряд: можливі причини, способи вирішення проблеми і рекомендації

  Замикання пластин

  Неправильна експлуатація може стати причиною даного явища. Таке трапляється, якщо акумулятор часто сідає в нуль. Ще може бути замерзання електроліту. Але це трапляється, якщо машина часто стоїть на морозі більше 30 градусів. Щоб виключити замерзання пластин, у сильні морози рекомендується зберігати АКБ в теплі, тобто заносити з собою в будинок.

  Акумулятор не тримає заряд: відновлення пластин

  Деякі намагаються відновити таку батарею шляхом тривалої зарядки з малою силою струму. Але це нічого не дасть. Відновлюється даний акумулятор наступним чином. Спочатку проводять промивання банок дистильованою водою. Нею заповнюють відсік по максимуму. Потім перемішують (в даному випадку можна і навіть потрібно перевертати АКБ догори ногами) і зливають. При необхідності повторюють процедуру знову, поки з отворів не піде чиста вода, без бруду і темного відтінку. У деяких випадках вдається таким чином прочистити пластини від окислившихся частинок і повернути старого акумулятора життя. Але якщо занадто багато бруду, такі пластини можуть не брати заряд і після 10 циклів промивок.
  Акумулятор не тримає заряд: можливі причини, способи вирішення проблеми і рекомендації

  Десульфатація

  Якщо акумулятор не тримає заряд, можливо, на пластинах відбулося відкладення солей. Їх потрібно видалити. Для цього в магазині набуваємо спеціальну десульфатизирующую присадку до електроліту. Також видалення солей можна робити за допомогою спеціального ЗУ. Процедура десульфатации проводиться в декілька кроків:
 • Спочатку в свіжому електроліті (його щільність повинна становити не менше 128 грама на кубічний сантиметр) розчиняється куплена присадка. На це йде досить багато часу – 48 годин.
 • Далі в банки заливають електроліт. Слід перевірити його щільність. Робиться це за допомогою ареометра. Даний параметр повинен становити не менше 128 грама.
 • Акумулятор не тримає заряд: можливі причини, способи вирішення проблеми і рекомендації
 • Після цього викручуються пластикові пробки в банках і до акумулятора підключається зарядний пристрій. Щоб акумулятор довго тримав заряд знову, треба зробити кілька циклів зарядки-розрядки. На ЗУ потрібно виставити мінімальну силу струму. Вона повинна складати не більше однієї десятої від максимальної. Коли напруга на акумуляторі досягло позначки в 138 вольта, слід зменшити струм заряду ще вдвічі. Далі виробляємо завмер густини ареометром. Залишаємо АКБ на дві години. Потім знову робимо заміри. Якщо щільність не впала, значить, нам вдалося відновити помер акумулятор.
 • Але це ще не все. Нам потрібно зробити коригування електроліту. Для цього доводимо його до щільності в 128 а потім доливаємо дистильовану воду. Після цього проводиться розрядка акумулятора. До нього підключають потужну лампу або резистор і обмежують струм до одного ампера. Потрібно почекати, поки напруга не впаде до 102 вольта. З моменту підключення навантаження потрібно включити таймер. Це важливий параметр в ході відновлення АКБ.
  Акумулятор не тримає заряд: можливі причини, способи вирішення проблеми і рекомендації
  Час розряду потрібно помножити на струм розряду. Так ми отримаємо ємність акумулятора. Якщо вона нижче номінальної, доведеться повторити цикл заряду-розряду. І так до тих пір, поки ємність не буде відповідати заводській.

  Популярі новини
  Загрузка...