"Вебасто": принцип роботи, пристрій і особливості

292 0 Новини високих технологій

Салонний опалювач є штатно в будь-якому автомобілі, будь це легковик або вантажівку. Працює ця пічка з простою схемою – вентилятор обдуває теплообмінник, заповнений гарячим антифризом, який регулярно циркулює по системі. Але мінус цієї схеми в тому, що тепло виходить тільки на прогрітому авто. Чи можна отримати теплий салон і прогрітий мотор без його запуску? Фахівці з «Вебасто» знають на це відповідь. Дана компанія вже давно виробляє передпускові підігрівачі та автономні опалювачі. Що це за агрегати? Розглянемо в нашій сьогоднішній статті.

Характеристика

«Вебасто» являє собою свого роду піч, що працює автономно, незалежно від двигуна. Даний агрегат має свою камеру згоряння і живиться від основного паливного бака. Але існують деякі відмінності, про які ми розповімо трохи пізніше.
"Вебасто": принцип роботи, пристрій і особливості
Головне завдання «Вебасто» - підігрів салону та двигуна. Деякі моделі гріють тільки кабіну – у них дещо інший принцип роботи. «Вебасто» такого плану в народі називається «сухий автономкою». Як вона діє, ми дізнаємося пізніше. Рідинні «Вебасто» мають принцип роботи трохи інший. У народі вони називаються «мокрими автономками».

На які авто встановлюється?

Підігрівач «Вебасто» штатно встановлюється на всі без винятку магістральні вантажівки і на туристичні автобуси. Але також установку даного нагрівника виробляють і на легкові авто. Зокрема, цим займаються виробники «Вольво» і «БМВ».
"Вебасто": принцип роботи, пристрій і особливості
Присутня така система і на деяких «Опелі». Але варто відзначити, що дана система на легкові авто пропонується тільки в якості опції. Також автономний обігрівач можна встановити позаштатно. Цим займаються багато компаній та майстерні у Росії. Вартість такого «задоволення» - від 45 тисяч рублів. Кінцева ціна залежить від типу і потужності обігрівача.

Як влаштована система «Вебасто»? Принцип роботи

Конструкція обігрівача досить проста, через що дана система практично безвідмовна. Складається «Вебасто» з двох елементів. Це:


 • Теплообразующий модуль.
 • Система управління.
 • Перша частина є основною в конструкції. Теплообразующий модуль об'єднує у собі кілька елементів. Це насос, вентилятор, теплообмінник, камера згорання зі свічкою і сопло. Даний модуль укладено в невеликому корпусі розмірами 25 х 15 х 10 сантиметрів. Зважаючи на це, автономка легко поміщається в кабіні вантажівки, так і під капотом звичайного легковика. Якщо говорити про мікроавтобусах, вона може розташовуватися під пасажирським сидінням або під кабіною. Корпус пристрою досить компактний, що є безсумнівним плюсом.
  "Вебасто": принцип роботи, пристрій і особливості
  Який у підігрівача «Вебасто» принцип роботи? Діє він за принципом звичайного фена (іноді його так і називають). Однак якщо в домашньому фені встановлений електронагрівач і живиться від мережі 220 В, то тут встановлена форсунка для створення факела і розпалювання суміші. А діє система автономно. Єдине живлення 12 Вольт підходить на блок управління. У «сухого» передпускового підігрівача «Вебасто» принцип роботи досить простий. Після подачі сигналу з системи управління насос починає забирати паливо з бака. Далі дизель змішується з повітрям. Відбувається це все в окремій камері. Але як суміш підпалюється, якщо дизель не горить від звичайної іскри? В роботу підключається свічка розжарювання. Саме вона нагріває суміш до температури самозаймання. Після цього виділяється теплова енергія від згоряння палива. Вона йде на радіатор. Останній нагрівається, і під впливом вентилятора тепло йде в салон.
  "Вебасто": принцип роботи, пристрій і особливості
  Що стосується системи управління, крім кнопки, в неї може входити таймер включення. Завдяки йому водій може заздалегідь запрограмувати час, коли система запуститься. Це дуже зручно – кажуть відгуки. В якості опції, автономка може бути доукомплектована GSM-модулем. Це дозволяє провести запуск прямо з телефону.

  Рідинна «Вебасто»

  Принцип її роботи такий же, як і у «сухий» автономки. Єдине, що рідинна автономка підключена до штатної системи охолодження. Так, тепло, випромінюване «феном», йде на підгорівши не тільки салону, але і антифризу. Також в пристрої є невелика помпа, яка змушує циркулювати теплу охолоджуючу рідину по малому колу. Гріє «Вебасто» систему до +40 градусів Цельсія (поряд з цим прогрівається і масло в двигуні). Цього цілком вистачає для впевненого запуску двигуна в сильні морози. Таким чином, передпусковий підігрівач істотно знижує навантаження на деталі двигуна та навісне обладнання (акумулятор, стартер і генератор).

  Прогрівати чи мотор з «Вебасто»?

  Відповідь на це питання буде залежати від типу встановленого нагрівника. Так, якщо це рідинна система «Вебасто» (принцип роботи її ми вже розглянули), машина повністю готова до запуску руху. Не потрібно додатково прогрівати мотор – в цьому вся «фішка» автономки. Але якщо встановлений обігрівач сухого типу, двигун буде залишатися холодним, навіть якщо в салоні +30 градусів. Тому при температурах нижче нуля такий автомобіль слід додатково прогрівати на холостих перед рухом. На це піде близько п'яти хвилин часу.
  "Вебасто": принцип роботи, пристрій і особливості
  Швидко нагрівається двигун без запуску з рідинним автономним нагрівником «Вебасто»? Принцип його роботи дозволяє підготувати мотор до зимового запуску протягом 15-20 хвилин. Далі автомобіль буде повністю готовий до поїздки. Також відзначимо, що система завдяки датчикам буде постійно підтримувати актуальну температуру в салоні. Опалювач сам відключиться, якщо повітря надмірно гарячий. І навпаки: якщо в салоні стало холодно, на автономний підігрівач "Вебасто" надійде відповідний сигнал про запуск.

  Чи відрізняється принцип роботи «Вебасто» для бензину?

  Дана компанія виробляє тільки дизельні автономки, які працюють за однаковим алгоритмом.
  "Вебасто": принцип роботи, пристрій і особливості
  Принцип роботи «Вебасто» для дизеля і бензину відрізняється лише в подачі палива на «фен». Так, на бензинових авто встановлюється позаштатно додатковий бак об'ємом 510 або 15 літрів. Звідти насос і забирає дизельне паливо для подальшого підпалу в камері. В іншому відмінностей немає.

  Багато витрачає?

  Тут все залежить від потужності автономного опалювача «Вебасто». Якщо мова йде про моделі для легкових авто і мікроавтобусів (потужністю в півтора-два кіловати), то така автономка споживає до 300 грам дизеля в годину. Ну а більш потужні моделі, призначені для кабін вантажівок і для туристичних автобусів (3-5 кіловат), витрачають близько 600 грам на годину.

  Основні переваги

  Чи варто купувати і ставити такий агрегат собі автомобіль? Відзначимо кілька плюсів такої установки:
 • Завжди теплий салон. З автономним нагрівником «Вебасто» вам більше не доведеться сідати в холодний автомобіль і чекати, поки він прогріється.
 • Економія часу. Система може автоматично вмикатися перед вашим виїздом – досить запрограмувати таймер або включити систему через телефон за 15-20 хвилин до початку поїздки.
 • Економія палива. На прогрів салону і антифризу в системі охолодження йде навіть менше пального, ніж при роботі двигуна на холостих обертах.
 • Відсутність інею на вікнах. Оскільки салон вже буде теплим, крижана кірка на лобовому склі автоматично розтане. Не потрібно відколупувати її скребком або купувати якусь хімію.
 • Ресурс двигуна та навісних агрегатів. Мотор буде запускатися не на густому олії, а стартер і акумулятор прослужать набагато довше.
 • Недоліки

  Як бачите, «Вебасто» - це дійсно корисний обігрівач. Але чому його встановлюють не на всі автомобілі? В першу чергу не всі машини експлуатуються в екстремально низьких температурах. Установка «Вебасто» актуальна лише за умови суворих зим. Якщо взимку шкала термометра не опускається нижче 10 градусів морозу, можна обійтися і без установки додаткового обігрівача.
  "Вебасто": принцип роботи, пристрій і особливості
  Тим більше, що середня ціна його становить від однієї до півтора тисяч доларів. Це істотно збільшує вартість автомобіля. Також значною проблемою «Вебасто» є те, що при поломках нічого не можна зробити своїми руками. Так, замінити трубки і шланги можна. Але якщо це помилки в системі або більш серйозні проблеми, без допомоги фахівців не обійтися. Самостійно виправити поломку навряд чи вийде.

  Висновок

  Отже, ми з'ясували принцип роботи «Вебасто» для дизеля і бензину, а також розглянули особливості автономного опалювача. Як бачите, монтаж такого обладнання не завжди доцільний. Але якщо дозволяє бюджет і ви перебуваєте в суворому кліматі, придбання автономки явно буде не зайвим. Проте ставити її потрібно в спеціалізованих майстернях, які дають гарантію на свої роботи.