Що таке код Бодо? Опис технології

228 0 Новини високих технологій

Що таке код Бодо? Код Baudot є однією з перших телекомунікаційних кодувань в двійковому форматі з машини. Шифрування за методикою Baudot використовує кодує алфавіт на п'ять біт і два набори символів (зазвичай один для букв, а інший — для чисел і пунктуації). Кодує алфавіт залежить від використовуваного апарату (типу Baudot). Шифрування азбуки Морзе і коду Бодо полягає в розшифровці символів повідомлення. Для перемикання між наборами символів є дві клавіші: ? і ?.

Що таке код Бодо? Опис технології

У чому перевага коду Бодо?

Кодування Baudot, винайдена Емілем Бодо, являє собою набір символів, що передує EBCDIC і ASCII. Телеграфний код Бодо був попередником Міжнародного телеграфного алфавіту № 2 (ITA2) — шифру телепринтера, який використовувався до появи ASCII. Кожен символ в алфавіті представлений серією з п'яти бітів, що передаються по каналу зв'язку, наприклад, телеграфного дроту або радіосигналу. Вимірювання швидкості символу як відомо бод по імені вченого.


Історія

Технічно пятибитовые кодування з'явилися в 16-м столітті, коли Френсіс Бекон розробив шифр, який тепер називається шифром Бекона. Дана технологія не була створена для машинної телекомунікації. Хоча теоретично цей шифр міг бути адаптований до даної мети, він охоплював лише 24 з 26 літер англійського алфавіту (два набори букв — I/J і U/V — були виражені одним і тим же кодом) і не містив ніяких знаків пунктуації, прогалин, чисел або керуючих символів, що робило його малоиспользуемым.
Що таке код Бодо? Опис технологіїЕміль Бодо винайшов свій оригінальний код в 1870 році і запатентував його в 1874-м. Це був 5-бітовий код з рівними інтервалами включення і виключення, що дозволило передавати по телеграфу латинський алфавіт і знаки пунктуації та контролю. Шифр був заснований на більш ранньому коді, розробленому Карлом Фрідріхом Гаусом і Вільгельмом Вебером в 1834 році. Це була кодування Грея (коли голосні і приголосні сортуються в алфавітному порядку). Даний шифр не був запатентований (тільки машина), оскільки французький патентний закон не дозволяє патентувати концепції.

Що таке код Бодо?

Вихідний код Baudot був адаптований для відправки з ручною клавіатури, але спеціалізованого обладнання, яке могло б використовувати його в оригінальній формі, на той момент не існувало. Код вводився з клавіатури з п'ятьма клавішами — двома пальцями лівої руки і трьома пальцями правої руки. Як тільки клавіші були натиснуті, вони блокувалися до тих пір, поки механічні контакти в розподільчому блоці не переходили через сектор, підключений до цієї конкретної клавіатурі, коли вона була розблокована. Операторам доводилося підтримувати стійкий ритм, а звичайна швидкість роботи становила 30 слів на хвилину.

Код Мюррея

У 1901 році телеграфний код Бодо був модифікований Дональдом Мюрреєм (1865-1945 рр.) після розробки його власної друкарської машинки. В системі Мюррея використовувався проміжний крок і перфоратор клавіатури, який дозволяв оператору пробивати паперову стрічку і стрічковий передавач для відправки повідомлення з перфострічки. На приймальному кінці лінії друкуючий механізм передавав інформацію на паперову стрічку. Реперфоратор використовувався для виготовлення перфорованої копії повідомлення.
Оскільки зв'язку між рухом руки оператора і переданими бітами більше не існувало, не було жодних обмежень щодо того, як організувати код, щоб звести до мінімуму втому оператора. Замість цього Мюррей розробив шифр, здатний мінімізувати зношування механізму, призначаючи комбінації коду з найменшими пробитими отворами до найбільш часто використовуваних символів.
Що таке код Бодо? Опис технології

Western Union

Що таке код Бодо і як він еволюціонував? Western Union — клавіатура телепринтера з використанням кодування Бодо (варіант США) з клавішами Shift і LTRS. Код Мюррея був прийнятий західним союзом, який використовував його до 1950-х років з кількома змінами, які полягали в тому, що пропускалися деякі символи і було додано більше контрольних кодів. Явний символ SPC (пробіл) був введений замість BLANK/NULL, а новий шифр BEL запустив дзвінок або звуковий сигнал в приймачі. Крім того, був введений код, який змусив приймаючу машину відправляти ідентифікаційний потік відправнику в зворотному порядку.

ITA2

У 1924 році МККТТ ввів міжнародний код телеграфного алфавіту № 2 (ITA2) в якості міжнародного стандарту, який був заснований на коді західного союзу з деякими незначними змінами. США стандартизували версію ITA2 під назвою «Американський телетайп-код» (US TTY), яка була основою для 5-бітних телетайп-кодів до дебюту 7-бітного ASCII в 1963 році. Деякі кодові точки були зарезервовані для використання на національному рівні.
Що таке код Бодо? Опис технології

Номенклатура

Майже все обладнання телепринтера 20-го століття використовувало коди Western Union, ITA2 або їх варіанти. У США реалізація коду Baudot може відрізнятися в додаванні декількох символів, таких як #, & на рівні FIGS. Що таке код Бодо в кирилиці? У російській версії коду Бодо (MTK-2) використовувалися три режиму зсуву. Режим кириличної літери активувався символом (00000). З-за більшої кількості символів у кирилиці символи !, &, ? були опущені і замінені кирилицею. До речі, BEL має той же код, що і кирилична літера Ю.

Популярі новини
Загрузка...