Новини високих технологій
» » Які правила запису імені файлу слід дотримуватися: основні вимоги

Які правила запису імені файлу слід дотримуватися: основні вимоги

14-11-2017, 19:20
2 641
У роботі на комп'ютері користувач повинен дотримуватися певних правил. Іменування файлів і вибір місця їх зберігання мають важливе значення.
Користувачі завжди ділилися на дві категорії: просто користувачі й програмісти (розробники). У далекому минулому іменування використовуваних об'єктів було строго фіксованим, а більшість операційних систем і додатків стежили за діями користувача. В даний час, в епоху загальної «інтелектуалізації» додатків, хмарних рішень і нетипированных даних стало доступним багато, але слід далеко не всім користуватися.

Загальне правило іменування файлу (папки)

Які правила запису імені файлу слід дотримуватися, щоб файл завжди був доступний, відкривався потрібним додатком і в разі непередбачених обставин його можна було відновити або зробити резервну копію? В імені не повинно бути ніяких спеціальних, а тим більше невидимих символів. До спеціальним відноситься все, що знаходиться за межами:


літер латинського алфавіту; літер російського алфавіту; цифр; символів: «-», «_», «~» і «!». Вкрай небажано використовувати в імені пробіл. У деяких випадках припустимо застосовувати символ «.», але бажано цього не робити. Історично точка відділяла ім'я файлу, його розширення - це класика комп'ютерного жанру, і краще її залишити в спокої.
Використання «!» і «~», як правило, не викликає труднощів, але робити це слід з обережністю, оскільки багато додатків критичні до цих символів і можуть просто не відкрити файл. Зазвичай цими знаками маніпулюють тільки професіонали. Невидимих символів не менше, ніж видимих, далеко не всі програми дозволяють користувачеві їх використовувати, але на практиці можливо багато чого, що не може передбачити програміст у своїй програмі. Невидимим може стати символ при зміні кодування. Більшість додатків відображає таку ситуацію кракозябрами або більш естетично знаками «?». В обох випадках файл не відкритий і доступний.

Правильне іменування файлів, папок і вибір їх місця знаходження

Для спокійної роботи на комп'ютері важливо не тільки знати, які правила запису імені файлу слід дотримуватися, але і як іменувати і вибирати місця їх зберігання. Користувач, який поважає свої дані і документи, намагається тримати їх у повному порядку і безпечно зберігати, не повинен використовувати нічого з того, що пропонує операційна система: «Робочий стіл»; «Мої документи»; «Мої малюнки»; «Мої презентації». Всі ці папки знаходяться в надрах операційної системи, доступні через посилання, при краху системи або дії шкідливого коду (вірусу) будуть моментально вражені, втрачені або вкрадені. Завжди слід використовувати папку (папки) з свідомо вибраним ім'ям на диску D. В даний час практично всі операційні системи і популярні програми ставляться позитивно до букв російського алфавіту. Але вкрай небажано розбавляти вибрані точками і прогалинами. Послідовність літер в імені папки, як і файлу повинна бути безперервною. Символи дефісу «-» підкреслення «_» допустимі і безпечні в назві, але точок і пробілів потрібно уникати.

Практичні правила іменування

Практика роботи користувачів привнесла багато в те, як потрібно працювати на комп'ютері. Ось які правила запису імені файлу слід дотримуватися (список): Лише літери (будь-якого регістра) латинського або російського алфавіту, цифри, знаки дефісу та підкреслення. Ніяких прогалин і точок. Файли не повинні зберігатися на робочому столі або диску C. Цих правил достатньо для безпечної роботи з файлами.
При іменуванні файлів рекомендується дотримуватися їхнього змісту, а поміщати в папки по тематиці. Крім того, відмінним правилом буде створення в тематичних папках підпапок по робочих днях у форматі «ррммдд», в цьому випадку завжди можна буде знайти файл за датою його створення, так і в день зазвичай не створює більше десятка файлів. Звичка оформляти тематичні папки для зберігання файлів за їх призначенням, а в цих папках - підпапки по робочих днях - дуже акуратна і безпечна робота!
Цікаво по темі
Читання файлу функцією file get content PHP
Читання файлу функцією file get content PHP
Читання вмісту файлу цілком - природна операція, і в багатьох випадках краще рішення - використання функції file_get_contents на PHP.
Помилка в uTorrent "Відмовлено в доступі write to disk": причини виникнення, способи усунення
Помилка в uTorrent "Відмовлено в доступі write to disk": причини виникнення, способи усунення
Завдяки торренту легко закачуються об'ємні файли в найкоротші терміни. Але навіть у цієї програми бувають збої. Одна з найчастіших помилок uTorrent -
Основи інформатики. Що таке розширення файлу?
Основи інформатики. Що таке розширення файлу?
Поняття розширення файлу і список найбільш поширених типів документів. Поради по налаштуванню відображення розширень в Windows і перетворення файлів