Помилка "Поза межами діапазону": як виправити?

12 0 Новини високих технологій

Сучасний технологічний прогрес настільки швидкий, що не кожному вдається за ним встигнути у фінансовому плані. Відповідно, у багатьох людей є старий комп'ютер, старий монітор, не найбільш вражаюча конфігурація, яка не дозволяє їм грати в останні комп'ютерні ігри. Чому? Справа в тому, що при спробі запустити сучасну гру, що вимагає високу продуктивність ПК, на старому комп'ютері ви можете отримати ряд різноманітних помилок, які не дадуть вам отримати задоволення від гри. Однією з таких помилок є та, яка видає повідомлення «Поза межами діапазону». Як виправити цю прикрість? Для цього спочатку потрібно розібратися з тим, що взагалі означає ця помилка і чому вона може з'являтися. А потім ви вже зможете спробувати кілька способів, як виправити «Поза межами діапазону».


Помилка "Поза межами діапазону": як виправити?

Причини виникнення помилки

Перш ніж намагатися розібратися з тим, як виправити «Поза межами діапазону», вам необхідно поглянути на можливі причини виникнення цієї помилки. Це може мати важливе значення, так як причина може полягати як в програмному забезпеченні або самої гри, так і в комп'ютері. Все це може призвести до не найприємнішим наслідків. Справа в тому, що ця помилка викликається тим, що параметри вашого екрану не відповідають тим, які вимагає запускається гра. Те ж саме стосується і частоти оновлення екрану, яка у вашого монітора може бути нижчою, ніж мінімальна допустима в обраній грі. Це зустрічається тільки в тому випадку, якщо ви намагаєтеся запустити нову гру на старому комп'ютері. У більшості випадків проблема полягає в драйверах, конфігураційних файлах і іншому софті, так що вам не варто сильно турбуватися. Прості маніпуляції допоможуть розібратися з помилкою «Поза межами діапазону». Як виправити цю прикрість? Ось кілька найбільш ефективних способів.


Помилка "Поза межами діапазону": як виправити?

Зміна налаштувань монітора

Як ви вже зрозуміли, дозвіл монітора часто викликає появу помилки «Поза межами діапазону». Як виправити в іграх цю помилку? Для цього вам, в першу чергу, необхідно зайти в налаштування і виставити там максимально доступна роздільна здатність монітора. Бажано, щоб воно відповідало вимогам ігри, але якщо такого варіанту у вашому списку немає, то можете виставити максимальну доступне значення і сподіватися, що помилка більше не з'явиться. Проте ймовірність того, що цей метод спрацює, досить мала, тому краще відразу переходити до більш конкретних і непростим, але зате дієвим методам ліквідації помилки «Поза межами діапазону». Як виправити помилку, яка псує вам життя? Доведеться постаратися, але нічого неможливого не існує.
Помилка "Поза межами діапазону": як виправити?

Додавання дозволу

Отже, ви спробували простий метод, але це нічого не змінило, а ваш монітор все одно поза діапазону. Як виправити це непорозуміння? Для цього потрібно спробувати прописати дозвіл вручну. Робиться це просто. Вам знадобиться доступ до ярлику ігри на робочому столі, так як це найпростіший варіант. Вам потрібно просто викликати властивості ярлика, відшукати там рядок «Об'єкт», в якій буде посилання на оригінальне розташування ігрового файлу. Після цього посилання вам потрібно вручну встановити дозвіл, з яким буде запускатися гра.
Якщо від вас вимагається дозвіл 800х600 то вам необхідно написати -w800 -h600. Як ви розумієте, це позначення висоти і ширини екрана. Подібним чином ви вручну задаєте то дозвіл, що вам потрібно. Враховуючи той факт, що ви йдете проти природи комп'ютера і насильно змушуєте його встановлювати дозвіл, який не підходить монітора. Як виправити "Поза межами діапазону" без проблем? Фахівці нагадують, що у разі додавання дозволу користувач може відчувати деякі проблеми, але найчастіше вони або взагалі не виникають, або є незначними.
Помилка "Поза межами діапазону": як виправити?

Зміна дозволу через відеокарту

Ще один ефективний спосіб – це скористатися спеціальним програмним забезпеченням, що відповідають за вашу відеокарту. Тут все набагато простіше, так як вам потрібно буде просто зайти в налаштування робочого столу і списку дозволів вибрати те, що вам потрібно для конкретної гри. Система може видати вам попередження про те, що цей дозвіл не є оптимальним для монітора, але ви це вже знаєте, так що не варто звертати увагу на подібні повідомлення. Якщо ви хочете дізнатися, як виправити при запуску гри «Поза межами діапазону», то доведеться робити подібні речі, тому що інакше ви не зможете домогтися успіху.
Помилка "Поза межами діапазону": як виправити?

Зміна конфігурації

У кожної гри є свій конфігураційний файл, який містить деякі ключові дані про цій грі, використовувані в процесі її функціонування. В іграх з відкритим (або частково відкритим кодом) ви можете використовувати ці дані для того, щоб переробляти гру на свій лад. Абсолютно у всіх іграх ви можете переписати пару рядків конфига, щоб змінити певні показники в грі. В даному випадку вам варто пошукати такі рядки, які починаються з Resolution. Їх має бути три, часто вони йдуть разом. Одна відповідає за ширину екрану, інша – за висоту, а третя – за частоту оновлення зображення. Кожну з цих рядків вам потрібно переписати так, щоб вони відповідали вашого монітора. Але вам варто пам'ятати про те, що будь-які зміни в конфігураційному файлі можуть призвести до негативних наслідків, тому рекомендується створити резервну копію, перш ніж ви почнете вносити ті чи інші зміни. Однак зміна дозволу екрану вкрай рідко викликає проблеми, тому можете бути спокійні.

Переустановка драйверів

В окремих випадках така помилка викликається пошкоджених або застарілих драйверів відеокарти або монітора, так що вам варто спробувати завантажити найсвіжішу версію з офіційного сайту виробника.