Кращі програми для стріму на "Ютубі"

14 0 Новини високих технологій

Кіберспорт вже давно перестав бути екзотичним напрямком: люди зрозуміли, прийняли, а шанувальників цього додається з кожним днем. На різних значущих заходах по тій чи іншій дисципліні призові фонди досягають відміток в мільйони доларів, що вже багато про що говорить.

Кращі програми для стріму на "Ютубі"
Самі кіберспортсмени, щоб поділиться своїм досвідом з аудиторією (і грошей заробити) займаються стримингом, тобто віщають ігрове проходження/проведення часу на спеціалізовані портали і сервіси, на зразок «Твича» або «Ютуба», де будь-який бажаючий може подивитися і пасивно взяти участь у полюбилася грі.


Сам стрімінг дуже поширений в середовищі геймерів, і сьогодні навіть мало-мальськи значущу гравець намагається розповісти про свої досягнення іншим однодумцям допомогою таких порталів. Про роботу з «Ютубом» якраз і піде мова в нашій статті. Отже, розберемося, які програми потрібні для стріму на «Ютубі» і на що варто звернути увагу в першу чергу при виборі подібного софта. Всі нижчеописані утиліти легко знайти на офіційних ресурсах розробників, а також на спеціалізованих сайтах і форумах. Там же, як правило, є маса навчальних матеріалів в текстовому або відеоформаті, тож проблем з установкою і початком роботи бути не повинно.

Технічна частина

Програми для проведення стримов на «Ютубі», як і інші утиліти, навантажують процесор і «їдять» оперативну пам'ять, тому тим, хто хоче зайнятися цією справою, варто подбати про технічної складової.


Кращі програми для стріму на "Ютубі"
Для нормальної роботи подібного софта, так само як і безпроблемного мовлення, потрібно як мінімум 8 Гб ОЗУ, хороша відеокарта рівня 8-10 тисяч рублів і стабільний інтернет-канал з низьким пінгом. Якщо мова йде про ресурсномістких іграх з ненажерливою графічною частиною, то мінімальні системні вимоги, зазначені на обкладинці продукту, можна сміливо множити на півтора. Тобто, приміром, сказано про відеокарту GeForce GTX 750Ti і 4 Гб RAM, значить вам знадобиться щось з області GTX 1050Ti і 6 Гб оперативної пам'яті. Маючи на своєму комп'ютері, припустимо, стабільні 60-80 ФПС, після запуску програми для стріму на «Ютубі» (Windows 7 8 або 10) даний показник падає до 40-60 ФПС. Так що обов'язково майте цей момент на увазі, перед тим як почати стримить. В іншому випадку, ваші глядачі будуть бачити постійно лагающую картинку і просто підуть до конкурентів. Далі розглянемо кращі програми для стріму на «Ютубі».

OBS Studio

Одна з найпопулярніших програм для трансляції на великих порталах. Софт вже має базовий набір налаштувань (пресетів) для сервісів «Твич» та «Ютуб» в тому числі. Також у функціоналі передбачена фірмова надбудова-програма для доната на стриме «Ютуб», яка відзначилася своєю простотою, так само як і зручністю.
Кращі програми для стріму на "Ютубі"
Утиліта дозволяє транслювати відео з вашого комп'ютера за допомогою власних серверів. OBS має широкий функціонал і досить розгорнутий інтерфейс. Є підтримка гарячих клавіш для більшої зручності і можливість запису ваших стримов в локальному сховищі.

Особливості софта

Програма для стріму на «Ютубі» OBS Studio зберігає відеопотік в кількох форматах – як MP4 MKV, FLV і MOV, тому проблем з читанням або синергією з іншими пристроями бути не повинно. Сам інтерфейс програми інтуїтивно зрозумілий і з його освоєнням може впоратися навіть початківець користувач. Також незайвим буде зауважити, що в OBS Studio є можливість установки сторонніх плагінів. Приміром, якщо вам потрібна програма для накрутки глядачів на стриме «Ютуб», то можна скористатися аматорськими збірками. Останні в широкому асортименті представлені на профільних форумах і ресурсах. Крім того, софт абсолютно безкоштовний і не так вимогливий до системних ресурсів, як інша конкуруюча братія, тому програма спокійно йде на середніх по потужності комп'ютерах. Безкоштовна ліцензія, природно, має на увазі рекламу, але остання не так агресивна, як ми бачимо в інших аналогічних продуктах.

XSplit Broadcaster

Ще одна досить потужна програма для стріму на «Ютубі» і інших сервісах. Софт має аналогічний попередньому респондентові функціонал, але в той же час відрізняється наявністю деяких цікавих можливостей для потокового мовлення.
Кращі програми для стріму на "Ютубі"
В першу чергу, це підтримка відразу декількох стрім-порталів одночасно. Тобто ви можете однаково успішно вести мовлення як на «Ютубі», так і на «Твиче», причому відразу і без різниці по кадрам. Також в арсеналі утиліти є безліч ефектів накладання до відеоряду і неабиякий набір оформлення чату.

Відмінні риси утиліти

Що стосується зручності користування, то у даної програми для стріму на «Ютубі» проблем немає ніяких: весь функціонал інтуїтивно зрозумілий і не викликає зайвих питань. А якщо останні все ж з'являються, то толковий майстер-помічник не дасть заблукати в закутках софту. Програма всім хороша, але єдина ложка дьогтю, особливо для вітчизняного стримера – це вартість ліцензії. Цінник на максимальну версію коливається десь у відмітці 15 тис. рублів. Якщо ви мовите час від часу, то має сенс взяти любительську ліцензію з деякими обмеженнями, яка обійдеться в два рази дешевше. Ну а спробувати продукт можна абсолютно безкоштовно, але в компанії з численної рекламою, на зразок водяного знака на потоці або відсутністю чату.

FFsplit

Незважаючи на те, що дана програма для стріму на «Ютубі» має скромні розміри, функціонал програми не можна назвати обмеженим. У базову версію включені всі пресети на популярні сервіси та «Ютуб» в тому числі, так що почати стримить можна відразу після установки продукту і без додаткової тяганини.
Кращі програми для стріму на "Ютубі"
Функціонал відзначився наявністю тлумачного рекордера, можливістю накладати який-небудь текст, фото або цілком консоль на відеоряд, а також ведеться детальна статистика ваших стримов, що дозволяє від і до простежувати відвідувачів, чат і картинку на виході. З недоліків утиліти користувачі відзначають надто заплутаний інтерфейс і складні для сприйняття гілки меню. Також програма зберігає ваші трансляції тільки в одному форматі – FLV, що для доброї половини стримерів не дуже зручно. Крім того, установка програми займає дуже тривалий час (майстер чогось перевіряє наявність та цілісність усіх бібліотек DirectX), а сам інсталятор не переведений на російську мову. Ну а в якості меду тут виступає абсолютно безкоштовно ліцензія розповсюдження, причому без натяку на рекламу, і завидний функціонал для такого роду продуктів.

GeForce Experience

Це цікава і багата на функціональні можливості програма для трансляції ігор та інших потокових додатків. Продукт фірмовий, тому працювати з ним можна тільки в тому випадку, якщо у вас встановлена «зелена» (GeForce) карта, а з «червоними» (Radeon), на жаль, постримить не вийде.
Кращі програми для стріму на "Ютубі"
Софт має непогані базові пресети для мовлення на «Ютубі», «Твиче» і в Facebook Live. Причому для кожного сервісу можна повністю змінити налаштування і підігнати їх конкретно під себе. Говорити можна тільки на один ресурс, тому серйозним стримерам, які хочуть охопити кілька сервісів, краще зупинитись на пропозиціях вище. Серед інших переваг утиліти незайвим буде відзначити відносно невелику навантаження коду на систему і широку підтримку гарячих клавіш. В якості ложки дьогтю тут виступає відсутність можливості мовити на свій власний ресурс і вередливість до видеоадаптерам.

Wirecast

Даний софт частенько використовують у телеіндустрії, коли необхідно обробити репортаж з місця подій. Так що хороший базовий запас у програми є і з стримами ігор вона справляється відмінно. По своїй суті, Wirecast – це потужна студія для організації трансляцій.
Кращі програми для стріму на "Ютубі"
Утиліта дає користувачеві можливість працювати з величезною кількістю джерел сигналу, серед яких може бути і специфічне обладнання, начебто камер та іншої професійної периферії. Так що тут без проблем можна накласти хромакей та інші ефекти на відеопотік, а також визначити параметри картинки на виході для кожного джерела.

Особливості програми

Одним словом, ми маємо цілий комплекс для трансляції всього і вся, так що вартість продукту відповідна – близько 30 тис. рублів за базовий комплект. Розширена версія програми обійдеться так і зовсім в 60 тис. Остання відрізняється більш широкою підтримкою сторонньої периферії і має функціонал накладення таблиць на потік, що значною мірою спрощує подальшу обробку відео. Даний софт явно не для новачків і любителів, тому їм краще спробувати свої сили на утиліти начебто FFsplit або OBS Studio. Тим більше що інтерфейс програми розрахований на знаючої людини, і великої кількості простих підказок ви там не знайдете. Також слід зауважити, що софт вкрай вимогливий до системних ресурсів комп'ютера, тому навіть на середніх машинах запускати його просто не має сенсу: потрібен потужний процесор, відеокарта з преміум-сегмента і 16 Гб оперативної пам'яті укупі з ємним і шустрим (SSD) жорстким диском.