Дудл - це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці Google

248 0 Новини високих технологій

Мистецтво стрімко розвивається. З його приходом в Інтернет з'явилася величезна кількість нових понять, які пов'язані із зображеннями, музикою, відео і т. д. Деякі поняття отримали відразу кілька тлумачень. Сьогодні ми дізнаємося, що дудл – це не тільки шедеври від «Гугла», але і роботи любителів каракулей.

Логотип

Складно зрозуміти, що вперше з'явилося - дудл від Google або саме віяння в мистецтві. Так чи інакше, в обох випадках – це малюнок, але от різниця все-таки є.
Дудл - це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці Google
Вважається, що дадлі "Гугла" – це тематичні тимчасові версії логотипу компанії. Вони зазвичай з'являються в особливі дати, коли світ або окремий регіон святкує захід. Так, ми не раз зустрічали згадка про день народження знаменитого художника, письменника або політика. Були тут і популярні вчені та історичні персони.


Часто компанія повідомляє нас про події світового значення: це перший політ в космос, Новий рік, винахід тощо Ну і, звичайно ж, найголовніший дудл – це персональне привітання з днем народження для тих, у кого є особистий аккаунт Google+.

Історія

Звичайно, про Google Doodle дізналися не відразу. Але в наступному році цього явища виповнюється 20 років. У 1998 році засновники цього сервісу вирішили розповісти всьому світові, що відправляються на відомий фестиваль Burning Man. Такий дудл закінчувався тим, що величезна дерев'яна фігура починала вирувати. Щоб всі розуміли, що хлопців в офісі немає, дерев'яний чоловічок помістився ззаду другої літери «про». Таке творче повідомлення взяли все позитивно, що в підсумку призвело до ідеї прикрашати логотип надалі.

Перші спроби

Оскільки користувачам подобалися творчі зміни в логотипі, розробники вирішили прикрашати свої фірмові літери на честь різних свят і важливих дат. Тому нове оформлення спробували вже в цьому році.
Дудл - це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці GoogleПершим святом, який потрапив в Google Doodle, став День подяки. Серед букв з'явилася індичка. Вже на наступний рік вирішили позначити Хелловін. Замість пари «оо» були намальовані гарбуза. Такий підхід подобався користувачам. Тому справа стала набирати обертів.

Розвиток

Перші кілька років були експериментами. Засновники Ларрі і Сергій звернулися до Деннісу Хванга з проханням розробити дудл на честь Дня взяття Бастилії. Він вийшов настільки вдалим, що новоявленого веб-майстри взяли в штат головним спеціалістом. Далі ми почали все більше зустрічати свята на логотипі, а після - відзначати дні народження відомих персоналій. Наприклад, у 2001 році всі побачили Клода Моне, а на наступний рік – Пабло Пікассо. З часом їх ряди поповнилися Альбертом Ейнштейном, Мікеланджело, Леонардо да Вінчі та ін.

Естетика

Дадлі «Гугла» стали набувати особливі форми. Кількість їх збільшувалася. Розширювалася і тематика. Потрібно було сформувати єдину естетику всього цього процесу. Адже спочатку користувачі бачили прості схематичні малюнки. З часом вони стали більш деталізованими і складними. Зараз для них використовують HTML5 Canvas і javascript, щоб вони стали клікабельними і інтерактивними. Зараз технології відкрили можливість створювати незвичайні і красиві варіації. Крім вже приїлася анімації, ми зустрічаємо відеозйомку, фотографії, декорації, оригамі та багато іншого. З виходом останніх дудлов розумієш, що фантазія дизайнерів не обмежена ніякими рамками, а можливості технологій ще здивують нас новинками.
Дудл - це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці Google

Розробка

Як вже згадувалося раніше, створення дадлі почалося одним веб-майстром. За 20 років команда дизайнерів значно збільшилася. Це викликано і їх кількістю, і ресурсами, і складністю. Тепер в штат потрапили ілюстратори, графічні дизайнери, аніматори, художники і програмісти. Звичайно, компанія не представляє щоденні дадлі. Як показує статистика, вони з'являються кілька разів на місяць. Все залежить від поточних подій. Ідеї для зміненого логотипу команда черпає як серед своїх, так і у користувачів. Щотижня відбувається мозковий штурм, щоб продумати деталі. Раз у три місяці команда збирається для серйозного наради, щоб підготувати і скласти розклад для 90 ескізів.

Роботи

Дудл – це малюнок, який вимагає особливої уваги. Після того як команда склала розклад, кожен учасник вибирає для себе тему. Є фахівці, за якими закріплені різні країни. Так з'являються регіональні дадлі: День Росії, День незалежності США і т. д. Останні ілюстратори зазвичай радяться з працівниками місцевих офісів, щоб не відходити від культурних традицій кожної держави. Після того як ескіз розроблений, він повинен пройти «сім кіл пекла». Спочатку його відправляють представнику регіону, щоб не було ніяких помилок з тематикою. Далі його затверджують на художній раді: вносяться правки, вислуховується думка.
Дудл - це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці Google
Останнім етапом є переклад тексту. Якщо ви хоч раз бачили дудл «Гугла», то пам'ятайте, що зрозуміти, чому він присвячений, можна за рахунок наведення на нього курсору. Там з'являється відповідний текст, який переносить нас на пошукову видачу.

Архів

З 1998 року і моменту випуску першого дадлі пройшло багато часу. За цей період було випущено більше двох тисяч ілюстрацій. В архівах компанії є збори всіх вийшли дудлов, які можна переглядати при бажанні. До 12 листопада було опубліковано 17 дудлов. За цей час світ відзначив 7 днів народжень відомих людей різних країн. День незалежності в цьому місяці відсвяткували Польща і Камбоджа. Відзначили і парочку інших заходів, пов'язаних з культурою. У жовтні вийшло кілька ілюстрацій, присвячених Дню вчителя в різних країнах. Ще пара країн відзначили свою незалежність, а також згадали бабусь і дідусів Греції, Італії і мам в Аргентині.

Мистецтво

На цьому досліджуване поняття не закінчується. Дудл – це не тільки творчість від Google. Це і особливе мистецтво розслаблення. Подібні методи антистрес перетворилися в художній напрям з назвою дудлинг. Як відомо, doodle з англійської перекладається як «каракулі». Цей жанр отримав величезну кількість шанувальників, які легко знаходять у звичайних закорючках шедеври.
Дудл - це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці Google

Розслаблення

Щоб зрозуміти, як малювати дадлі на папері, отримувати освіту художника не обов'язково. Більшість людей використовують каракулі для того, щоб допомогти собі думати. Крім того, доведено, що дудлинг допоможе вам:
 • Підвищити концентрацію.
 • Поліпшити пам'ять.
 • Просунутися у дослідженнях.
 • Розібратися з робітниками й особистими проблемами.
 • Вийти за рамки мислення.
 • Підвищити креативність.
 • Віртуальне мистецтво

  Для багатьох дудл – анімація, яка повинна мати інтерактивні елементи або хоча б рухомі деталі. Для її створення потрібно мати ПК і відповідну програму. Завдяки йому ви зможете зробити круті мальовані відео, наприклад, в соціальну мережу. Дудл також часто зустрічається в рекламі. Його можуть використовувати для просування свого товару. Подібної презентацією можна прорекламувати компанію або послуги. Можна ж просто тренуватися робити короткі ролики, які ми так часто зустрічаємо в компанії Google. Програми для створення дадлі часто націлені на відеоформат. Тому за подібним запитом що ми рідко знаходимо в Інтернеті. Щоб зробити таку анімацію, нам достатньо встановити будь-яку утиліту, яка працює з нею. Приміром, Sparkol VideoScribe – це крутий інструмент, який часто зустрічається у маркетологів і власників бізнесу. Він допомагає створювати справжні анімовані шедеври. Є пробна версія, яка має три шаблону. Ви можете поекспериментувати з ними. У програми є ціла бібліотека з великою кількість анімованих зображень і різних ілюстрацій. Робота в сервісі проста і не вимагає особливих навичок. Досить півгодини, щоб «потикати» по кнопках і зрозуміти, як все влаштовано.
  Дудл - це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці Google
  PowerPoint – це програма онлайн. Воно також допомагає робити швидкі анімації. Можливо, тут ви зробите свій ідеальний дудл. Це просто завдяки наявності великого каталогу анімацій, а також допоміжних інструментів для малювання. Можна оформити платну підписку і використовувати сервіс з усіма можливостями. Moovly – ще один класний ресурс для мультимедійних презентацій. Як завжди, більше можливостей ви отримаєте в платній версії. Безкоштовно можна завантажувати готовий проект в роздільній здатності 480р тривалістю не більше 10 хвилин. Але навіть цього може вистачити для простої презентації.

  Viber

  Популярний месенджер Viber також знайомить користувачів з дудл. Це ще одне використання даного поняття за призначенням. У цьому додатку дудл реалізується через графіті, яке можна зустріти в соціальних мережах. В месенджері можна від руки створити картинку і тут же відправити своїм друзям. Для її реалізації можна використовувати різні інструменти: кисті, гумки, олівці, палітру і пр.
  Дудл - це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці Google

  Висновки

  Ось так дудл від «Гугл» поширився і на інші сфери. Можна сказати, що компанія стала винахідником одного з видів мистецтва, яке зараз користується популярністю. У результаті ми маємо дудл як видозмінений художній логотип Google. Крім цього, каракулі на аркуші паперу також часто називають цим терміном. Дудл поширився і в соціальні мережі, і проник у віртуальний світ як засіб реалізації анімованого зображення або невеликого відео.