Кращі пули для майнінг: огляд, особливості та відгуки

235 0 Новини високих технологій

Ну хто нині не чув про біткоінах? Ця тема настільки стала розкрученою, що сьогодні мало не щодня відбуваються якісь курси, форуми, виставки і семінари щодо неї. Всі хочуть знайти крутий асик і визначити кращий пул для майнінг. Все це реальні завдання, хоча і не занадто прості.

Валюта

Перш ніж перейти до пулами, важливо позначити всі терміни, які відносяться до цієї теми. Отже, біткоін представлений системою, яка допоможе вам заробити гроші майбутнього. До останнього поняття відносять криптовалюту, якій немає ще й десяти років.


Вважається, що у біткоіна багато своїх переваг, щодо звичайних фінансів. По-перше, система працює без втручання банків, а по-друге, курс практично весь час стабільно зростає. По-третє, все це реально зробити самому, так і в пулі.
Кращі пули для майнінг: огляд, особливості та відгуки

Видобуток

Заробіток кріптовалюти називається майнингом. Така видобуток доступна всім і не обмежується законом. Головне – це наявність необхідного обладнання. Раніше для майнінг досить було хорошого ПК з відеокартою. Зараз цього мало, оскільки ресурси зростають, як і розвиток самої валюти. Звідси походить і поява асиков, вартість яких, далеко не кожному по кишені. Але можна обійтися і без них.

Пули

Отже, найкращий пул для майнінг потрібно шукати тоді, коли ви розумієте в цілому, що це таке, і які його завдання. Умовно, перед нами майданчик, де ви можете разом з парочкою колег, заробляти біткоіни. Не секрет, що для самостійного майнінгу потрібна серйозна техніка, певні знання і багато грошей для стартового вкладення.


В пулах може бути багато учасників. Кращі пули для майнінг мають найвищу продуктивність і швидкість. В них можна навіть генерувати іншу криптовалюту.

Принцип роботи

Отже, перед нами спеціальний сервер, розподіляє завдання між іншими учасниками. Якщо один з них потрапляє в ціль, то тоді формується блок, а всі члени команди отримують свій заробіток.
Кращі пули для майнінг: огляд, особливості та відгуки
Як показує практика, 99 % тих, хто взявся за цю справу, працюють з пулами. Це викликано тим, що чим більше учасників, тим більший шанс знайти блок транзакцій, а відповідно отримати валюту, нехай і поділену на всіх. Поодинці цей процес забирає набагато більше часу. Одна з вимог такого сервера – це потужність, не перевищує 51 % від ресурсів мережі. Якщо цей показник буде більше, то тоді учасникам доведеться покинути пул.

Вибір

Перш ніж знайти кращий пул для майнінг, потрібно зрозуміти принцип його вибору. Доведеться гарненько вивчити всі параметри, щоб розуміти, чого чекати від ресурсу. Але навіть якщо ви знайдете пул з найкращими параметрами, це не означає, що він стане для вас обраним. Важливо звертати увагу на його стабільність, роботу і кількість позитивних відгуків. У підсумку ваш вибір повинен будуватися на трьох базах:
 • Пропозицію.
 • Розподіл.
 • Виплата.
 • Пропозиція

  Потрібно розуміти, що ви можете запропонувати пулу. Тому спочатку дивимося на необхідні параметри ПК. Його продуктивність вкрай важлива як в цілому для майнінг, так і для подібних окремих систем.
  Кращі пули для майнінг: огляд, особливості та відгуки

  Потужність повинна витягувати всі процеси і підходити для майнінг. Як відомо, весь процес багато в чому базується на відеокартах. Системи повинні складатися з сумісних графічних прискорювачів. Якщо ваша відеокарта застаріла або не відповідає заявленим параметрам, тоді ваш внесок буде невеликий, як і прибуток з нього.

  Розподіл

  Далі потрібно звернути увагу на принципи розподілу видобутку серед усіх членів команди. Краще всього, коли вона рівна. Тоді, незалежно від вашого вкладу, ви будете отримувати прибуток нарівні з іншими. Але, досліджуючи кращі пули для майнінг, таке трапляється рідко. Частіше, пули налаштовані на пропорційний розподіл доходу. Крім того, існує власна система оцінок. Все це важливо уважно вивчати, щоб розуміти які перспективи чекають на вас.

  Виплата

  Тут більш-менш все ясно. Виплата може бути одна або декілька. Є варіанти отримувати її в btc, а є налаштування на електронні платіжні системи і навіть банківські карти. Тому в цьому випадку практично немає ніяких проблем. Вибирайте те, що вам більше підходить.
  Кращі пули для майнінг: огляд, особливості та відгуки

  Деталі

  Продовжуючи цю тему, потрібно розуміти ще один момент. Якщо для майнінг ваша карта застаріла, і ви змушені витрачати багато грошей на покупку дорогої моделі, то підключення до пулу може не окупитися. Сюди ж важливо віднести і плату за електроенергію. Майнінг забирає величезні ресурси, тому потрібно або шукати вихід, або зовсім відмовитися від цієї ідеї. Деякі займаються здобиччю вночі, коли діють більш економні тарифи на електроенергію. Якщо вищеописані проблеми вас чекають перед самостійним пулом, то також краще відмовитися від такої затії. При індивідуальному майнинге заробіток невеликий. Більша його частина піде на оплату електроенергії, та ще й відразу потрібно вкластися в дорогу відеокарту.

  Китайські учасники

  Так вже склалося, що вибір кращого пулу для майнінг лайткоінов або інший кріптовалюти – справа непроста. Викликано це тим, що ситуація досить швидко змінюється, а тому і лідери можуть ставати аутсайдерами.
  Пул F2Pool іноді називають Discus Fish. Родом він з Китаю. Середній показник хэшрейта – 20%. Заснували ресурс ще в 2013 році, тому досвіду у нього хоч відбавляй. Тут існують виплати PPS з комісією 4 %. Для тих, хто перебуває за фаєрвол, включений спеціальний протокол. Стандартним портом підключення є 3333. Цей пул легко справляється з майнингом лайткоінов. Весь час радить швидко виводити кошти, оскільки може списати частину на пожертви без попереджень. AntPool також відноситься до лідерів і часто займає перші місця в списках. Зараз має близько 18 % хэшрейта. Нагороду нараховують у PPLNS без комісії. Є система PPS, яка відбирає 25 %.
  Кращі пули для майнінг: огляд, особливості та відгуки
  Для користувачів є багато цікавих послуг. Можна випробувати удачу на соло-майнинге або підтримати децентралізацію мережі. BTC China - це ще один лідер, який потрапив у список кращих в Китаї і в світі. Він отримав 12 % потужностей і належить до великої китайської біржі. За рахунок цього може надавати додаткові послуги типу транзакцій без залучення сторонніх ресурсів.

  Zcash

  Ще одна криптовалюта, яка функціонує з вихідним кодом і надає конфіденційність. Як і у біткоіна, у цієї валюти є обмеження - 21 мільйон одиниць. У середньому блок формується за 2-3 хвилини. Кращих пулів для майнінг Zcash достатня кількість. Найефективнішими серед всіх стали Flypool і Suprnova. Перший варіант має сервера в Америці, Європі і Китаї. Показник хэшрейта - 60 MH/s. Збирає сервіс 1 %, виплачує у PPLNS. Крім цього, надає анонімну видобуток, швидку виплату і докладну статистику. Другий сервіс знаходиться в Америці, Європі, Азії та Китаї. Також збирає 1 %. Виплачує за схемою PPLNS, а показник хэшрейта дорівнює 7 MH/s. Серед послуг є все необхідне для початківця майнера.

  Dash

  Це платіжна система, про яку стало відомо близько трьох років тому. Вона націлена на анонімність транзакцій. Сам механізм називається Darksend. Крім усього іншого, оснащена децентралізованим управлінням. У даний момент знаходиться на шостому місці в списку капіталізованих криптовалют. Знайти кращі пули для майнінг Dash виявилося не так просто. Найкраще для цього підходять універсальні сервіси, які також працюють з іншими ресурсами. Кращим серед них став Minergate.
  Кращі пули для майнінг: огляд, особливості та відгуки
  Це великий сервіс з великою потужністю. У нього низька комісія – всього 1-15%. Є всі стандартні настройки та програми по управлінню. Інтерфейс простий і не вимагає додаткового навчання. Є швидкий моніторинг майнінгу всіх криптовалют. Видобуток можна виводити на криптобиржу або гаманець.

  Ethereum

  Можливо, ви захочете знайти кращий пул для майнінг ефіру. Це ще одна криптовалюта, яку правильніше називати Ethereum. Ця платформа була введена для генерування децентралізованих онлайн-сервісів на основі блокчейна. Запустили її в 2015 році. Як показує практика, для майнінг цієї кріптовалюти досить мати відеокарту 2-3-річної давності. Приміром, GTX 970 від Nvidia цілком підійде для цієї справи. Хоча важливо розуміти, що від моделі буде залежати й швидкість. Вивчіть думки тих, хто вже пробував це робити, і порівняйте показники продуктивності. Кращий пул для майнінг Etherium - сервіс ethermine.org. Його запустили на початку 2016 року, і він значно спростив заробіток цієї валюти. На сайті необхідно встановити спеціальний майнер для відповідної операційної системи. Він дає можливість безпосередньо використовувати цей пул.

  Висновки

  Звичайно, важливо розуміти, що якщо ви вирішили вступити в цю тему, то доведеться спочатку багато чому повчитися. В принципі, в майнинге нічого витіюватого немає. Важливо розуміти його завдання і можливості. Те ж саме відбувається і з пулом. Такі умовні спільноти допомагають новачкам і тим, хто хоче отримати додатковий заробіток. На жаль, поки що не варто сподіватися на основний дохід таким способом. Є ймовірність, що ваша система не впорається з потужностями.
  Кращі пули для майнінг: огляд, особливості та відгуки
  Якщо ж ви розумієте ваші реальні перспективи, можете сміливо вибирати пул по душі. Вищеописані варіації – це далеко не все. Список всіх ресурсів складно сформувати, оскільки він оновлюється мало не кожен день. Є вже більш досвідчені пули, яким найбільше довіряють. Але будьте готові до того, що потрібно буде зробити свій внесок і періодично жертвувати доходом.