Новини високих технологій
» » Що таке майнінг криптовалюти простими словами? З чого почати майнінг криптовалюти?

Що таке майнінг криптовалюти простими словами? З чого почати майнінг криптовалюти?

5-10-2017, 11:13
962
Незважаючи на те що криптовалюта з'явилася вісім років тому, найбільшу популярність на пострадянському просторі вона придбала на початку цього року. Навколо неї розгорівся неабиякий ажіотаж, і багато користувачів мережі Інтернет буквально кинулися вивчати, що таке блокчейн, пул, біткоін. А також стали дізнаватися, з чого почати майнить криптовалюту. На сьогоднішній день вже знято досить багато фільмів про цей феномен, що переведені на російську мову і знаходяться у відкритому доступі. Їх важко назвати посібником з майнингу (видобутку) біткоіна або будь-якої іншої віртуальної валюти. Саме тому ми вам сьогодні розповімо про те, що таке майнінг кріптовалюти простими словами.


Що являє собою криптовалюта?

Якщо говорити більш детально, то криптовалюта – це цифрові грошові знаки, що мають криптографічний захист. Нова одиниця з'являється в процесі рішення складних математичних алгоритмів і складається зі ста мільйонів частин, кожна з яких несе в собі унікальний криптографічний код (підпис). Відразу хочеться відзначити той факт, що підробити цифровий валюту неможливо, так як інформація про кожній унікальній криптографічного підпису скопійована і зберігається на всіх комп'ютерах, задіяних у видобутку (майнинге) кріптовалюти. Криптовалюта має тільки цифровий вигляд. Її неможливо помацати, покласти в портмоне або сейф в банку. Основна перевага таких грошей у тому, що вони децентралізовані і не знаходяться під контролем ніякої держави чи інституту. Кількість створюваних монет суворо обмежений, його неможливо змінити. Всі бажаючі можуть достеменно дізнатися, коли буде видобутий, наприклад, останній біткоін. Контрольована емісія поступово ускладнює і уповільнює процес майнінгу, а також виключає такі проблемні явища, як інфляція.


Цінність цифрових грошей безпосередньо залежить від попиту. Чим більше інвесторів проявлять інтерес до тієї чи інший криптовалюте, вклавши в її розвиток істотну суму, тим дорожче вона коштує. Державні грошові знаки підкріплені запасами золота, а криптовалюта – інвестиціями.

Що таке майнінг кріптовалюти простими словами?

Ми вже згадували, що криптовалюта з'являється в результаті вирішення складних математичних алгоритмів. Ефективно справлятися з такими завданнями не під силу звичайній людині, саме тому для цієї мети почали використовувати обчислювальну потужність комп'ютера, а сам процес назвали майнингом. Під час майнінгу кріптовалюти на ПК, який підключений до інтернету і задіяний у криптовалютной системі, приходить інформація у вигляді блоків (блокчейнов). У таких блоках міститься величезна кількість алгоритмів, які необхідно опрацювати і отримати єдино правильне рішення. Кожне рішення – цифровий підпис для певної інформаційної клітинки, знаходиться в блоці. А також воно є тією самою криптографічного захисту від злому. Самі блоки, що з'являються у результаті здійснення транзакцій з використанням певного виду кріптовалюти. Наприклад, якщо хтось оплатив покупку в інтернет-магазині за допомогою Bitcoin, а ваше обладнання налаштоване на майнінг кріптовалюти біткоін, то воно відразу визначить дану транзакцію і посприяє в її завершення, вирішивши всі ті ж алгоритми. А ви отримаєте винагороду в вигляді декількох сотень сатошей (1 Bitcoin = 100000000 сатошей).

Перші кроки в майнинге

Сподіваємося, що у нас вийшло пояснити простими словами, що таке майнінг кріптовалюти. Якщо ви вирішили зайнятися видобутком, наприклад, Ethereum або Bitcoin, буде достатньо мати уявлення, про те, як влаштована система. Давайте перейдемо до технічної частини і дізнаємося, з чого почати майнінг кріптовалюти. Найбільш ефективний спосіб видобутку цифровий валюти – майнінг з використанням відеокарти. Всього кілька років тому можна було заробляти кілька тисяч біткоінов на добу, задіявши для цієї мети слабенький відеоадаптер і простенький процесор. Однак процес майнінгу будь затребуваною кріптовалюти постійно ускладнюється. І для того щоб отримувати сьогодні прибуток від подібного роду діяльності, необхідно задуматися над складанням «ферми».

«Ферма»

Найвигідніша криптовалюта для майнінг – біткоін, эфириум і литлкоин. Саме на їх видобуток спрямовані основні потужності майнер по всьому світу. День від дня отримувати ці монети стає складніше. Для того щоб прискорити процес, майнеры почали збирати «ферми», які мають багато спільного зі звичайним комп'ютером, але значно перевершують його продуктивності. Для складання ферми необхідно обзавестися такими комплектуючими: материнська плата з можливістю підключення декількох графічних адаптерів; жорсткий диск з невеликим об'ємом; високочастотний процесор; одна планка оперативної пам'яті (4-8 Гб); 4-8 відеокарт з відеопам'яттю від 2 Гб; потужний блок живлення (від 750 W); райзери (перехідники-подовжувачі від відеокарти до материнської плати); додаткове охолодження; кнопка запуску; каркас.

Відеокарти для «ферми»

Найбільш оптимальними відеокартами для видобутку кріптовалюти в 2017 році вважаються Radeon RX 470. Маючи значні характеристики, вони коштують значно дешевше своїх найближчих конкурентів від Nvidia. Проте, віддаючи перевагу Radeon, доведеться добре продумати систему додаткового охолодження, так як дані відеокарти гріються набагато сильніше, ніж ті ж Nvidia. Середня вартість напівпрофесійної «ферми», яка працює з чотирма відеокартами, становить 2300-2700$, що досить накладно для бюджету середньостатистичного росіянина. Однак при грамотній настройці і безперервній роботі подібна «ферма» окупить себе вже через 6-9 місяців і почне приносить вам дохід.

Покрокова інструкція майнінгу кріптовалюти

Після того як обладнання було куплено, закріплено в каркасі і підключено, треба встановити все необхідне програмне забезпечення. Покрокова інструкція майнінгу кріптовалюти виглядає наступним чином: установка операційної системи; реєстрація гаманця і отримання адреси; встановлення та налаштування клієнта; вибір пулу.

ОС і криптовалютные гаманці

Встановлюємо у нашу «ферму» операційну систему. Потім налаштовуємо доступ до мережі Інтернет і заводимо спеціальний гаманець для цифрової валюти. Можна завести гаманець для конкретних коін, наприклад, біткоіна. Але ми рекомендуємо використовувати універсальний, в якому можна зберігати абсолютно будь-яку криптовалюту. Серед тих, хто займається майнингом кріптовалюти, відгуки вкрай позитивного характеру мають наступні сервіси мультивалютних гаманців: MultiCoinWallet. HolyTransaction. NoobWallet. Криптонатор. C-cex.com.

Програма-клієнт для видобутку кріптовалюти

Вибравши один з сервісів, на якому після реєстрації вам присвоять унікальний адресу-рахунок, необхідно завантажити клієнт-програму для видобутку цифровий валюти. Розібратися, яка програма краще для майнінг кріптовалюти, нам допоможе рейтинг, складений на підставі популярності того чи іншого клієнта, який виглядає наступним чином: 50Miner . Ця програма не займе багато місця на жорсткому диску. При досить невеликій вазі» вона має весь необхідний функціонал, простий і приємний інтерфейс зробить налаштування клієнта простий навіть для новачка. BFGMiner . Найбільш популярна програма на пострадянському просторі, так як має російську мову інтерфейсу. Налаштування клієнта не відніме багато часу, так як все гранично зрозуміло. Відмінною особливістю від безлічі інших програм є можливість управління системою охолодження. Можна встановити оптимальні параметри обертання кулерів. CGMiner . Даний клієнт відмінно підійде для тих, хто добре знає, як працює майнінг кріптовалюти, а також має уявлення про ОС MS Dos. За допомогою даної утиліти можна створювати власні пули, виробляти їх налаштування, а також збільшити продуктивність відеокарт, вставлених у «фермі», шляхом їх розгону. Для того щоб користуватися програмою, необхідно мати високопродуктивні графічні адаптери. DiabloMiner . Ця програма користується популярністю серед досвідчених майнер, знають MS Dos. Для використання клієнта необхідно оснастити «ферму» високошвидкісним процесором і потужними відеокартами. В процесі майнінгу можна використовувати обчислювальну потужність процесора і відеоадаптерів. Працює з такими операційними системами, як Mac, Linux, Windows. Bitminer . За набором функціоналу дуже схожий з 50Miner. Для того щоб почати заробляти свої перші сатоши, не потрібно встановлювати програму на комп'ютер, досить лише запустити файл «ехе» з завантаженої папки. Серйозний мінус цього клієнта і 50Miner – споживання великого обсягу оперативної пам'яті.

Вибір пулу

У нашій статті ми вже розповідали про те, що таке майнінг кріптовалюти. Простими словами це заробіток цифровий валюти шляхом використання обчислювальних потужностей вашого обладнання. А також говорили про те, що цей процес постійно ускладнюється. Для того щоб зробити майнінг більш ефективним, люди об'єднуються в групи (пули). Після установки однієї з програм для видобутку кріптовалюти у вас з'явиться можливість включитися в роботу одного з пулів, яких на сьогоднішній момент існує вже близько двох тисяч. Вибір відповідного пулу може ввести новачка в оману. Адже є як прості групи, видобувні виключно один вид цифровий валюти, так і мультипулы, в яких відкривається можливість заробляти відразу кілька криптовалют, наприклад, біткоін і эфириум. Перш ніж підключитися до того чи іншого пулу, краще витратити трохи часу на його вивчення. Віддавайте перевагу тим ресурсам, які стабільно працюють вже не один рік і мають найбільшу кількість позитивних відгуків. Також звертайте увагу на те, яким чином відбуваються виплати накопичених монет. Загалом їх налічується близько тринадцяти, але більшою популярністю користуються наступні: PPLNS – все майнеры, що знаходяться у пулі, отримують прибуток, розмір якої прямо залежить від останнього кількості вкладених часток. PPS – ресурс визначає частку кожного учасника пулу і оплачує її згідно з контрактом. PROP – сума виплат пропорційна вашої частки потужності у конкретному пулі.

Кращі пули в 2017 році

З того моменту, як криптовалюта звернула на себе увагу мільйонів людей, пули почали з'являтися як гриби після дощу. Однак більшість сервісів, не витримавши конкуренції, припиняють своє існування. Багато з них так і не повернули зароблені кошти людям, які використовували обчислювальні потужності своїх ПК в їх пулах. Для того щоб не втратити власні гроші, рекомендуємо вам використовувати тільки перевірені і надійні майданчики. Рейтинг пулів на сьогоднішній день виглядає таким чином: F2Pool. AntPool. ВТС China. BW Pool. Bitfury.

Криптовалютные крани

Далеко не у кожного є можливість виділити з сімейного бюджету близько 3000$ для складання «ферми». Але це зовсім не привід думати про те, що ви ніколи не станете майнером. На сьогоднішній день існує спосіб, завдяки якому майнінг кріптовалюти без вкладень стає реальним. Саме таку можливість надають сайти, які серед майнер називаються криптовалютными кранами. Принцип роботи таких ресурсів досить простий. Ви заходите на сайт і виконуєте одну з дій, за що отримуєте винагороду. Наприклад, вам можуть запропонувати ввести капчу, зіграти в гру, зібрати пазли або переглянути якийсь відеоряд, після чого на ваш рахунок надійде певна кількість коін. Вам може здатися, що власник ресурсу – багатий і дуже щедра людина, але це не так. Вебмастер отримує дохід від реклами, яка була розміщена на сайті. Чим більше за добу буде відвідувачів на його ресурсі, тим більше заплатить рекламодавець за місце для банера.
Заробити багато подібних «кранах» не вийде, проте зібрані кошти можна реінвестувати в купівлю потужностей на ресурсах, що пропонують послуги хмарного майнінгу. Подібна схема може бути корисною людям, які не знають з чого почати майнінг кріптовалюти.

Топ криптовалютных кранів

Для того щоб не витратити час даремно, пропонуємо вам ознайомитися зі списком найбільш надійних і щедрих «кранів»: Cryptoblox. Getmyfaucet. Cryptospout. Сьогодні існує маса подібних ресурсів, але більшість з них є неплатоспроможними.
Цікаво по темі
Що таке криптовалюта і як її заробити з допомогою майнінгу?
Що таке криптовалюта і як її заробити з допомогою майнінгу?
На сьогоднішній день практично кожен активний користувач інтернету чув про криптовалюте, біткоінах, майнерах і т. д. Однак небагато хто мають чітке
Рейтинг відеокарт для майнінг: відгуки та порівняння
Рейтинг відеокарт для майнінг: відгуки та порівняння
Порівняння та огляд основних відеокарт для видобутку кріптовалюти допомогою майнінгу та відгуки користувачів.
Як заробити на відеокарті, або Що таке майнінг криптовалют?
Як заробити на відеокарті, або Що таке майнінг криптовалют?
Напевно, багато хто чули про людей, що використовують комп'ютерну потужність для заробітку криптовалют, найпопулярнішими з яких є біткоіни (BTC). Їх
Як майнить эфириум? Інструкція по майнингу
Як майнить эфириум? Інструкція по майнингу
Майнингом називають процес вилучення з системи блокчейн кріптовалюти. Простіше кажучи, це один із способів заробити за допомогою свого комп'ютера. Як
Як майнить ZCash відеокартою на Windows. Інструкція по майнингу
Як майнить ZCash відеокартою на Windows. Інструкція по майнингу
Інтернет давно став майданчиком пасивного додаткового чи основного доходу. Майнить ZCash, одну з криптовалют, можна з допомогою процесора або