Хермеус Мора (Hermaeus Mora) – принц Непізнаного

401 0 Новини високих технологій

В ігровій всесвіту «Старовинних сувоїв» розробники створили власну міфологію з різними міфічними істотами, серед яких особливої уваги заслуговують принци. Це вісники апокаліпсису, злі істоти, що володіють величезною силою і всіляко намагаються вторгнутися в світ людей. Серед них найбільш загадковим і цікавим є Хермеус Мора, про який піде мова в статті.

Зовнішність

Лише деякі вибрані можуть бачити принців даедра, а тому дані про їх зовнішньому вигляді збереглося небагато. Навіть серед своїх побратимів Хермеус Мора вважається найбільш таємничим, і про форму його тіла можна судити тільки з обривків знань. Зазвичай його зображують як величезного сплетення щупалець, в центрі яких формується великий очей. Саме таким його автори зобразили на концепт-артах в «Скайримі». Особистість досить цікава, хоч і зовнішність відверто лякає з першого погляду. Серед всіх істот даедра його вважають найбільш старим і розумним, про що говорять люди з числа послідовників.


Хермеус Мора (Hermaeus Mora) – принц Непізнаного

Загальні відомості та вимірювання

Хермеус Мора є покровителем сфери Непізнаного. Його цікавлять тільки заборонені знання і їх накопичення. Будь-яка людина не може закликати його та отримати відповідь, навіть у день 5-го числа Місяця Первоцвіту, коли з'являються найбільш сприятливі умови. Потрібно, щоб принц вирішив смертна істота гідним, а таке трапляється досить рідко. Істота може самостійно звернути увагу на кого-то і прислати до нього своїх довірених послідовників. Весь час він проводить у вимірі під назвою "Апокриф". Це світ Мори, де присутній тільки величезна бібліотека з нескінченними стелажами книг. Всі вони в чорних обкладинках і не мають підпису. Всередині знання записані так, щоб звичайний смертний чоловік нічого не зміг розібрати. Світ «Апокриф» населяють душі тих, хто намагався полювати за забороненими відомостями, але зазнав невдачі. Саме такою для Хермеуса є ідеальна всесвіт, в яку він бажає перетворити смертний світ.


Хермеус Мора (Hermaeus Mora) – принц Непізнаного

Оповіді у народів Тамріеля

Принц Хермеус Мора з-за своєї таємничості рідко з'являється у легендах різних народів континенту, але деякі все-таки існують. Найвідомішою його спробою вплинути на смертний світ стали угоди норд перетворитися в альдмеров і приєднатися до їх армії. Подібні спроби істота робило з тих пір, коли атморцы висадилися на берегах «Скайріма» під проводом Исграмора. Більшість міфів про це великого героя пов'язані з Морою і тим, як воїн постійно уникав підступів темного принца. Тоді його вважали досить сильним демоном, але ніяк не вищою істотою. Вищі ельфи звуть його Садівником людей з-за перекладу з їх власної мови. Каджиты ж у своєму погляді на речі називають його «кошеням», який відбувся від вищої сутності Падомая. Про Хермеусе можна знайти крупинки відомостей в книжках всередині ігрового світу серії «Стародавні сувої». Найчастіше це інформація про Обливионе та інших принців даедра.
Хермеус Мора (Hermaeus Mora) – принц Непізнаного

Артефакти Хермеуса

Так як пророкування доль, збір заборонених знань і освоєння всього Непізнаного є сферою даного принца даедра, то і артефакти у нього відповідні. До них відносяться всі чорні книги зі світу нескінченної бібліотеки «Апокрифе», але про них відомостей немає. В ігровій серії користувач стикається тільки з одним фоліантом під назвою «Одма Інфініум». Він написаний нестаріючим ельфійськім старцем Ксарксесом, який спочатку записував всі таємниці альдмеров, але пізніше почав служити Хермеусу Море. Завдяки їх спільному праці з'явилася книга, яка постачає читача величезною кількістю різних знань. Її можна отримати за виконання квесту від даэдрического принца в двох останніх частинах серії «Стародавні сувої». Це найбільш цінний предмет за завдання даедра, який дозволяє значно прокачати свої навички. Саме цей артефакт може зробити персонажа істота рівня напівбога. Для користувачів отримання предмета має відігравати першорядну роль.
Хермеус Мора (Hermaeus Mora) – принц Непізнаного

Перша поява в серії

Святилище Хермеуса Мори завжди приховано від очей простих мешканців світу, а щоб отримати його завдання, необхідно чимось відзначитися у грі. У другій частині серії The Elder Scrolls це відбудеться в ході виконання сюжету. Гравцеві накажуть вбити одного неугодного даэдрическому принцу аристократа. Користувачеві розкажуть про місце його проживання, куди доведеться відправитися. При зустрічі можна буде вбити мета і забрати цінний предмет у нього, залишити в живих і прийняти дар або ж просто зробити страту і нічого не забирати. Після одного з прийнятих рішень гравця направлять до служителя Мори в інше місто. В залежності від прийнятого рішення буде відповідна нагорода для героя. Заповітний приз у вигляді фоліанта «Одма Інфініум» можна отримати, тільки якщо віддати магічний предмет аристократа і вбити його. В інших варіантах замість призу належить вислухати тираду від служителя, який буде розгніваний непослухом його богу.
Хермеус Мора (Hermaeus Mora) – принц Непізнаного

Принц у «Обливионе»

Так як Hermaeus Mora вважається найдавнішим темним божеством, то і з'являється перед користувачем в останню чергу. У четвертій частині серії «Облівіона» закликати його було нереально, хоч святилище принца в горах Джеролл можна відвідати в будь-який момент. Квест на отримання фоліанта Мори з'являється тільки після того, як будуть закінчені місії від інших принців даедра. Тоді з'явиться Хермеус і скаже, що для нього необхідно зібрати душу кожної істоти з усіх рас в Сиродиле. Для цього в арсеналі персонажа з'явиться спеціальне заклинання, яке можна застосовувати на всіх НПС. Завдання нескладне, але потрібно відвідати різні локації, де можна буде збирати душі. Вони будуть поміщатися в окремий камінь душ, який і потрібно віддати в обмін на бажану книгу. У ранніх версіях проекту не обов'язково було чекати виконання всіх квестів інших принців. Всі користувалися багом, який дозволяв викликати Мору в нічний час доби.
Хермеус Мора (Hermaeus Mora) – принц Непізнаного

Пришестя в «Скайримі»

У п'ятій і найвідомішою грі серії під назвою «Скайрим» Хермеус Мора не має власного святилища, і закликати його ніяк не вийде. Завдання за стандартом попередніх проектів лінійки з'явиться тільки тоді, коли місії від всіх інших принців будуть виконані. Тоді в один момент драконорожденного закличе Септимій, який спочатку не розповість про справжніх своїх бажаннях. Згодом він скаже, що намагається знайти Мору – принца Непізнаного і передбачення доль. Для виклику доведеться зібрати кров кожного представника з усіх п'яти ельфійських рас. Коли приготування будуть закінчені, повертайтеся до Септимию, щоб він почав ритуал. У ході цієї дії служителя затягне під спалах невідомого білого світла. Замість нього на п'єдесталі з'явиться фоліант з древніми знаннями «Одма Інфініум». Хермеус Мора постане у вигляді безформної маси з щупалець і декількох очей. Він розповість про свою книгу і чому вона була захована подалі від людських очей. В ході цього ж завдання можна дізнатися багато додаткової цікавої інформації про принца даедра.
Хермеус Мора (Hermaeus Mora) – принц Непізнаного

Прообраз принца

Було б дуже цікаво, якби існував мод Хермеуса Мора, де він з'являвся в якості НПС, але такого ніхто не робив. Акцентувати увагу на принців даедра не має сенсу, адже розробники серії «Стародавні сувої» спеціально зробили їх таємничими темними божествами. При їх створенні вони керувалися певними образами, історіями і міфами. Відтворити Хермеуса Мору допомогли історії легендарного Говарда Лавкрафта і його «Некрономикон» книги з зборами всіх таємних знань. Ім'я принца вважається відсиланням до синкретическому божеству Гермесу Трисмегисту, який у всіх міфологіях вважається автором різноманітних наук, в тому числі і алхімії. Прообрази були підібрані досить успішно, Мора своєю таємничістю зумів зацікавити більшість користувачів серії, що можна вважати прямим успіхом розробників.

Популярі новини
Загрузка...