Помилка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10: як позбутися від синього екрану?

11 0 Новини високих технологій

Помилки PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10 з появою синього екрану, на жаль, є досить поширеним явищем. Як відомо, першопричину потрібно шукати в описі. Але й воно не завжди може констатувати факт виходу з ладу якогось встановленого пристрою або прояви збоїв в самій системі. Зазвичай такі неполадки приписують драйверу Win32k.sys проте, хоч почасти він і є винуватцем проблем, що виникають, це не завжди так.

Синій екран з помилкою PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10: причини появи

Власне, трактування самого збою зводяться тільки до неполадок на програмно-апаратному рівні. Іншим словами, помилка може виникати і внаслідок фізичних несправностей встановленого обладнання (найчастіше відеокарт, планок оперативної пам'яті, жорстких дисків і т. д.), і внаслідок конфліктів на рівні встановленого програмного забезпечення.


Помилка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10: як позбутися від синього екрану?
Як не дивно, винуватцями появи синього екрану в Windows 10 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA були помічені програми на кшталт uTorrent, деякі антивіруси і навіть відстрочені оновлення.
Помилка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10: як позбутися від синього екрану?
Таким чином, перше, що потрібно зробити, - відключити торрент-програми (якщо така встановлена) в автозавантаженні (вкладка «Диспетчера завдань») і антивірус, після чого встановити всі відсутні і критично важливі пакети апдейтів, задавши ручний пошук в «Центрі оновлення системи, який знаходиться у розділі оновлення та безпеки меню параметрів. Але це теорія, яка у практичному значенні результат дає досить рідко. Той же самий торрент-клієнт при перевстановлення проблем не викликає.


Помилка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10: як позбутися від синього екрану?
Припустимо, що у нас знову з'явилася помилка Windows 10 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Як виправити такий збій? У цьому випадку «Центр оновлення» розділі служб рекомендується перепідключити, використовуючи для цього кнопку зупинки і наступного старту з встановленим типом запуску «Автоматичний» (а не вручну). Перезавантаження потрібна відразу після зупинки служби, а включення – після рестарту.

Збій PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA: як виправити найпростішим способом?

На практиці все виглядає дещо інакше. Рішення помилки PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10 зводиться переважно до того, щоб спробувати відновити колишню конфігурацію з працездатними параметрами. Якщо для входу в стартове меню активована кнопка F8 можна вибрати відповідний рядок запуску системи. При встановлених апгрейдах використовується засіб діагностики та усунення проблем з відновленням системи. Також можна завантажитися і зі знімного носія. У разі, коли відкат системи не працює (наприклад, через відсутність резервних копій або образів, відповідних станом системи на певний момент часу), оптимальним варіантом стане завантаження в безпечному режимі.

Проблеми з утилітами для материнських плат Gigabyte

Власникам материнських плат трохи не пощастило. Справа в тому, що для самого чіпсету при установці драйверів у заводській збірці, встановлюється спеціальне доповнення On/Off Charge. У більшості випадків саме воно провокує появу конфліктів на системному рівні, ще й з появою синього екрану (помилка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA). Windows 10 як виявляється, таке програмне забезпечення не сприймає, вважаючи його абсолютно несумісним.
Помилка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10: як позбутися від синього екрану?
Таким чином, якщо завантаження в Safe Mode можлива, вищевказану програму управління слід видалити, після чого зробити рестарт.

Конфлікти на рівні антивірусів та програм користувача

Дивно, але антивіруси і встановлюється ЗА теж можуть викликати конфлікти на програмному рівні. Антивірус на час можна відключити, а ще краще – видалити повністю (особливо якщо це безкоштовний пакет начебто Avast, який сам по собі здатний викликати системні помилки і доставляти користувачеві безліч проблем). Також можна спробувати деінсталювати останні встановлені програми, які, ймовірно, могли б викликати появу збою PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Windows 10 для цього передбачає стандартний розділ програм і компонентів у «Панелі управління» (Control в меню «Виконати» або розділ параметрів і меню додатків).

Мережеві підключення і гібернація

Але досить часто причиною такого поводження системи стає некоректна настройка мережевих підключень. Вирішити цю проблему можна через вхід в мережеві настройки (ncpa.cpl) з подальшим відключенням (а краще – видаленням) всіх мережевих підключень Ethernet.
Помилка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10: як позбутися від синього екрану?
Дійсно, при кабельному з'єднанні вони можуть навіть дублюватися (невідомо чому). Після цього слід зробити перезавантаження в стаціонарному режимі. Що стосується режимі сну і сну, тут проблема вирішується за рахунок відключення швидкого старту при виході. Такі установки виробляються в розділі опцій схем електроживлення, де з відповідного пункту знімається галочка.

Підсумок

Коротенько, підбиваючи підсумки, можна зазначити, що синій екран з описаним вище попередженням про помилку чимось особливо критичним не є (принаймні, для самої операційної системи). Усунення неполадок краще почати з відновлення. При відсутності належного ефекту – з завантаження в безпечному режимі. Тут же можна запустити відкат вручну (restrui.exe) або навіть перевірити диск на предмет наявності помилок з їх виправленням на рівні збійних секторів (chkdsk /x/f/r). Попутно можна перевірити системні файли (sfc /scannow) або здійснити онлайн-відновлення, використовуючи інструментарій DISM.