Помилка Stop 0x0000007E при установці Windows 7

609 0 Новини високих технологій

Інсталяція більш свіжої версії операційної системи, безумовно, є важливим кроком. Але часто може виникати помилка STOP 0x0000007E Windows XP при установці сьомий модифікації системи, яка тягне за собою появу так званого синій екран BSoD. У чому причина такої поведінки комп'ютера і як з цим боротися, читайте далі.

Причини появи збою з кодом STOP 0x0000007E при установці Windows

Спочатку слід звернути увагу, на якому саме етапі установки «сімки» з'являється збій. Наприклад, інсталяція (копіювання файлів інсталятора і попередня установка) начебто пройшла успішно, але при першій перезавантаження з'являється BSoD. Це свідчить про неможливість старту нової ОС. Причина – брак місця на жорсткому диску. Таке пояснення застосовується виключно для тих випадків, коли форматування системного розділу не проводилося.

Помилка Stop 0x0000007E при установці Windows 7
А взагалі, серед найпоширеніших проблем з помилкою STOP 0x0000007E при установці більшість фахівців називають наступні:
 • переповнення жорсткого диска;
 • несумісність BIOS з встановлюваною ОС;
 • некоректні налаштування BIOS;
 • збої в роботі оперативної пам'яті;
 • конфлікти з драйверами відеокарти;
 • пошкодження системних компонентів попередньої системи;
 • блокування інсталятора сторонніми програмами.
 • Помилка Stop 0x0000007E при установці Windows 7
  Можна цей список продовжувати, однак це самі основні збої. Окремо варто сказати, що збій STOP 0x0000007E (Windows XP розглядаємо як застарілу систему, поверх якої інсталюється сьома модифікація) може з'являтися ще й з причини пошкоджень носія, з якого виробляється установка. У цьому випадку відразу ж потрібно перевірити оптичний диск або флешку, а потім спробувати запустити інсталятор заново з робочого пристрою, попередньо записавши відповідний образ на застосовуваний носій.

  Збій STOP 0x0000007E (Windows 7): несумісність версії ОС з встановленою конфігурацією

  Виходимо з того, що установка повинна відповідати вимогам нової системи. Тому спочатку треба перевірити конфігурацію на предмет сумісності процесора і оперативної пам'яті. Однак це не найголовніше. Найчастіше помилка STOP 0x0000007E з появою синього екрану пов'язана з розрядністю минулої і майбутньої системи.

  Причина полягає в різних файлових системах. У кращому випадку потрібно встановлювати Windows 7 з архітектурою 32 біти (для систем x64 потрібно форматування системного розділу, відведеного під інсталяцію нової системи NTFS). Крім того, обов'язково наявність 1 Гб ОЗУ і більше, хоча XP прекрасно працює на 512 Мб оперативної пам'яті (про це чомусь багато хто дуже часто забувають).

  Виправлення проблем з вінчестером

  Однією з головних проблем появи збою STOP 0x0000007E називають брак місця на жорсткому диску. Для виправлення ситуації при неможливості нормального старту і старої, і нової ОС потрібно зробити завантаження в безпечному режимі, натиснувши клавішу F8 після включення комп'ютера і перевірки основних параметрів BIOS.
  Помилка Stop 0x0000007E при установці Windows 7
  Після цього потрібно банально видалити непотрібні файли і звільнити місце, наприклад за допомогою деінсталяції рідко використовуваних програм. Зверніть увагу і на те, що буде потрібно не менше 16 Гб дискового простору для версій 32 біта і близько 30 Гб для модифікацій з архітектурою 64 біта.

  Версія BIOS і його налаштування

  Як ні парадоксально це звучить, але первинна система BIOS і її налаштування теж можуть викликати появу збою STOP 0x0000007E. Проблема в тому, що застарілі версії BIOS можуть бути несумісні з Windows 7. Для усунення проблеми слід оновити BIOS, завантаживши нову прошивку з офіційного сайту виробника. Якщо не знаєте, як це робиться, краще звернутися в сервісний центр.
  Помилка Stop 0x0000007E при установці Windows 7
  Окремо варто сказати про настроювання параметрів. Помилка STOP 0x0000007E може бути викликана неправильно встановленим значенням режиму контролера жорсткого диска. Тут потрібно знайти відповідний розділ і замість AHCI виставити параметр IDE, після чого повторити спробу інсталяції нової системи.

  Неправильна установка або збої в роботі планок оперативної пам'яті

  Ще одна проблема появи збою STOP 0x0000007E може складатися у функціонуванні планок пам'яті. Можливо, вони неправильно встановлені або просто вийшли з ладу.
  Помилка Stop 0x0000007E при установці Windows 7
  На стадії перевірки можна використовувати утиліту Memtest86+, записану в портативному вигляді на знімний носій або вінчестер. У першому випадку слід вийняти їх і поставити в слоти так, як рекомендовано в інструкції. У другому – вилучати планки з слотів по черзі з подальшою перезавантаженням кожен раз. Дуже може бути, що якась з них і виявиться неробочою або пошкодженої.


  Драйвери графічного чіпа

  Однією з найпоширеніших причин того, що сьома версія системи ніяк не хоче встановлюватися, викликаючи екран з кодом STOP 0x0000007E, є пошкодження відеокарти або некоректне функціонування драйверів. Виправлення ситуації полягає в тому, щоб завантажитися в режимі Safe Mode, як це було сказано вище, після чого викликати «Диспетчер завдань» з «Панелі управління» або з консолі «Виконати» (Win + R) командою devmgmt.msc, після чого використовувати меню оновлення драйвера.
  Помилка Stop 0x0000007E при установці Windows 7
  Також можна спочатку видалити драйвер або пристрій цілком, після чого провести установку драйвера з нуля, але не з використанням бази даних системи, а з допомогою диска DriverPack Solution останніх версій. Якщо використовується безпечний режим з підтримкою мережевих драйверів і є підключення до інтернету, інсталяція даною утилітою відповідного буде проведена автоматично із завантаженням самого свіжого драйвера з офіційного ресурсу виробника обладнання. У разі якщо це не допоможе, доведеться перевірити картку на предмет працездатності і в крайньому випадку замінити.

  Пошкодження системних файлів і проблеми з встановленими програмами

  Буває і так (хоча і нечасто), що поява збою STOP 0x0000007E може бути пов'язано з відсутністю або ушкодженням системних файлів попередньої системи.
  Помилка Stop 0x0000007E при установці Windows 7
  У цьому випадку знадобиться провести завантаження з диска або відновної флешки і в консолі відновлення викликати командний рядок (зазвичай використовується поєднання Shift + F10). Після цього в неї слід прописати команду sfc /scannow і дочекатися відновлення пошкоджених або відсутніх компонентів. Перед цим для повної впевненості краще перевірити жорсткий диск, використовуючи для цього поєднання chkdsk /x /f /r. Деякі раніше інстальовані програми теж можуть викликати збої подібного типу. Дуже часто користувачі скаржаться на антивірус Dr. Web. В цій ситуації (знову ж таки в безпечному режимі) слід видалити проблемні додатки.

  Висновки

  Як вже зрозуміло, що проблем з неможливістю інсталяції Windows 7 може бути досить багато і усувати їх потрібно, з'ясувавши причину появи. Але якщо підходити до питання встановлення системи з практичної точки зору, краще відразу зробити форматування системного розділу NTFS і встановити версію x64. Принаймні, так можна уникнути появи проблем з жорстким диском, програмами і драйверами. А у випадку з оперативною пам'яттю доведеться застосовувати кардинальні заходи.

  Популярі новини
  Загрузка...