The long dark: сюжет, особливості геймплея

12 0 Новини високих технологій

Симулятори виживання бувають різними. У деяких гравцеві доводиться виживати в розореному світі, відбиваючись від зомбі і мутантів, а в деяких він виявляється один на один з дикою природою. В таких іграх завдання лише одна – вижити. Однак грати в будь-яку гру цього жанру набагато цікавіше, якщо в ній є сюжет. The long dark – одна з таких ігор. Мінімум правил, мінімум законів. Тільки холодна Канада, вовки та ведмеді.

The long dark: сюжет, особливості геймплея

Холод, вовки і ведмеді

Гравці – найвибагливіші в світі люди. Вони вже встигли пограти в непрохідних лісах, горах, занедбаних та зруйнованих містах і навіть у космосі. Розробники комп'ютерних ігор рідко можуть здивувати. Ось і в цьому випадку дизайнери рівнів пішли нестандартним шляхом. Вони перетворили сюжет The long dark у справжню історію.


У цьому світі немає кровожерливих монстрів або дурних зомбі. Тут є зимова Канада і самотня людина, що опинився в глушині. На багато кілометрів навколо немає жодної живої душі, яка була б готова допомогти гравцеві. Єдиний напарник – колишня дружина головного героя, зникла після авіакатастрофи, тому доведеться її шукати. Це дуже холодна зима, настільки, що дикі тварини не проти пообідати головним героєм. Вовки і ведмеді – суворі супротивники, але є те, чого ця гра змусить боятися ще більше – нестабільною зимової погоди.
The long dark: сюжет, особливості геймплея
Навіть методичне проходження сюжету The long dark не дасть гарантованої перемоги. У цій грі недостатньо збирати все, що погано лежить. Цього не вистачить. Граючи, потрібно думати головою. Їсти сире м'ясо, навіть у разі голодування, не рекомендується. Звичайно, шанс на позитивний результат є. Однак, найімовірніше, головний герой отруїться, захворіє і незабаром помре. Більше того, ніхто не буде щадити гравця: заблукавши на локації в хуртовині, можна вже й не повернутися. На локаціях може виявитися всього кілька будинків, розташованих у невідомому місці. Для початку доведеться їх знайти.


Падіння з небес

Проходження сюжету The long dark починається з невеликого затишного офісу. Головний герой представляється чоловіком років 45 у глибокій депресії. Історія бере початок з візиту в контору колишньої дружини персонажа. Звичайно, це зворушлива історія. Возз'єднання сім'ї – побите в кінематографі кліше. В цей же раз дівчина приносить із собою не щастя, а великі проблеми. Буквально нав'язавши герою необхідність летіти на літаку в сніжну бурю, та ще й в невідому точку, дівчина ще й розкривати причини не бажає. Вже на цьому моменті зрозуміло, що щось тут не так. Посередині шляху небеса несподівано спалахують світлом полярного сяйва. Подія не проходить безслідно і знеструмлює електроніку літака. Літак - не планер, без двигунів летіти не буде. Відбувається крах у канадських горах.
The long dark: сюжет, особливості геймплея
Геомагнітна буря завдала величезної шкоди всій інфраструктурі островів. Все поселення втратили електроенергії та зв'язку з материком. Настав хаос і розбій. Знеструмлені і приречені жменьки тих, що вижили намагалися потрапити на материк, але вмирали від холоду або іклів диких тварин. Вовки і ведмеді, під впливом геомагнітної бурі стали нападати на все, що виглядає їстівним.
Весь подальший сюжет гри The long dark одноманітний. У героя одне завдання – залишитися в живих. У нього немає теплого одягу, їжі і води, зв'язку та ліків. Його дружина зникла, і він зовсім один. Сюжетна лінія розвивається мляво. Зустрінуті вижили видають герою неймовірно одноманітні квести на збір ресурсів. Оминути їх не можна, а щоб виконати, доведеться переміщатися по всіх закутках локацій, адже просять вижили дуже багато. Виконати завдання в одному поселенні неможливо. Механіка гри цього не дозволить зробити, а значить, доведеться ризикувати.

Як в житті

Максимальна суворість і реалізм сюжету The long dark проявляється в наслідках від падінь. Варто тільки вивихнути ногу або розтягнути зап'ясті – гра змусить в поспіху шукати ліки по всій локації. При цьому всі показники героя будуть знижені. Подібні травми доставлять незручність при пересуванні. Навіть якщо вдасться відшукати ліки, існує ймовірність того, що воно не матиме позитивного ефекту. На жаль, фізичний движок гри не отримав належної оптимізації. Отримати травму можна навіть на рівній дорозі. Укус вовка не гоїться миттєво. Кровотеча не зупиняється саме по собі, а гравець, переживши нападу вовка, позбавляється можливості нормального пересування. Укус або удар ведмедя практично напевно вб'є персонажа. Впоратися з вовком чи ведмедем голими руками або за допомогою сокири практично неможливо. Врятує тільки рушницю, патрони для якого вважаються дефіцитом. Знайти зброю просто так не вийде. Це частина загальної сюжетної лінії. Його не доведеться шукати його доведеться лагодити, переміщаючись по всій локації. Так що довгий час кожен зустрінутий вовк стане проблемою. Ведмідь же проблемою буде завжди. Вбити клишоногого вельми проблематично.

Темрява

Темрява в грі є і її багато. Вона, дійсно, заважає. Без ліхтарика гравець не зможе навіть полагодити порваний одяг і буде замерзати. Крім того, в деяких приміщеннях видно нічого не буде. Ліхтар витрачає паливо, яке цілком може закінчитися в самий невідповідний для цього момент.
The long dark: сюжет, особливості геймплея

Різні версії гри

Остання The long dark - версія з сюжетом, вийшла зовсім недавно. На торрент-трекерах багато версій, де сюжету немає взагалі. У них присутня тільки чисте виживання без сенсу і мети. Смерть у такому режимі поверне гравця не до чекпоінти, а до початку гри. Актуальну версію рекомендується купити. Сюжетна компанія виходить сезонами. Офіційна версія гри буде постійно оновлюватися. У ній виправляються дрібні баги і допрацьовується сюжет.