Програма Driver Booster: відгуки фахівців

54 0 Новини високих технологій

Як відомо, для нормальної роботи комп'ютерного «заліза» драйвери пристроїв потрібно підтримувати в актуальному стані. Для цих цілей краще використовувати автоматизовані утиліти. Однією з таких є програма Driver Booster. Відгуки про неї серед користувачів, правда, розділилися. Але розглянемо найбільш часто зустрічаються думки без усякої упередженості.

Відгуки про програму Driver Booster: що це за?

Сказати, що цей додаток є автоматичним інструментом для пошуку і оновлення драйверів – не сказати нічого. Справа в тому, що цей програмний пакет має досить багато особливостей.


Програма Driver Booster: відгуки фахівців
Що ж такого цікавого в додатку Driver Booster? Відгуки фахівців свідчать про те, що програма вигідно відрізняється від схожого пакету DriverPack Solution меншим розміром. Це досягається за рахунок того, що в цій програмі немає власної бази даних драйверів, яка, за різними оцінками, може сягати декількох гігабайт, особливо якщо врахувати всі випускаються сьогодні пристрою і утиліти управління ними. Пошук і оновлення драйверів відбувається виключно через інтернет-підключення (про це буде сказано окремо).

Випускаються версії

Сьогодні можна знайти як мінімум дві основні версії програми Driver Booster. Відгуки користувачів принаймні свідчать про наявність безкоштовної модифікації Free і платного пакету з розширеними можливостями в плані підтримуваних (розпізнаваних) пристроїв.
Програма Driver Booster: відгуки фахівців
Однак в більшості випадків в інтернеті скачують безкоштовну версію, яка працює досить стабільно і швидко. Цікавий і той факт, що можна спочатку завантажити безкоштовний пакет Driver Booster (відгуки це підтверджують) і вже з нього після інсталяції провести оновлення до професійної модифікації, використовуючи для цього спеціальну гіперпосилання введення номера ліцензії, яка, правда, обійдеться користувачеві приблизно 400-500 рублів на рік (не рахуючи протизаконних методів активації у вигляді встановлення крекнутого серійного номера або використання кей-генераторів).


Основні принципи роботи

Процес пошуку і оновлення драйверів відбувається виключно при активному інтернет-підключенні. На першій стадії програма перевіряє наявність встановлених драйверів, після чого звертається безпосередньо до сайтів виробників конкретного устаткування і відшукує нові драйвери, якщо такі є.
Програма Driver Booster: відгуки фахівців
Але це тільки одна сторона роботи програми Driver Booster. Відгуки користувачів, часто вельми невтішні, говорять про те, що оновлення відбувається з попереднім видаленням попередньої версії драйвера, і сама інсталяція нової модифікації здатна викликати програмні збої, причому навіть з появою синього екрану BSoD. Але це, здається, зовсім не проблема додатки, а помилки самої системи, хоча частка правди в цьому є.

Driver Booster 4: відгуки про версії Free

Думки про безкоштовному пакеті розділилися. Деякі стверджують, що ще на стадії завантаження та встановлення штатний антивірус Dr. Web визначає програму як потенційно небезпечне і небажане. Інші з такою ж проблемою не стикаються.
Відомі і більш критичні випадки поведінки програми Driver Booster. Відгуки на деяких форумах говорять про те, що абсолютно нестабільно додаток поводиться на планшетах з Windows на борту, «вбиваючи» систему в мить ока. Зате користувачі стаціонарних систем відносяться до додатка досить прихильно, відзначаючи в роботі і стабільність, і безпека, і швидкість оновлення, не кажучи вже про мінімальному навантаженні на системні ресурси. Але є невеликий мінус, який полягає в появі постійних нагадувань по оновленню самого пакету, що на багатьох діє дратівливо.
Програма Driver Booster: відгуки фахівців
Зате прихильники програми, навіть у вигляді безкоштовної версії, звертають увагу на те, що додаток не викачує все підряд (можна встановлювати тільки самі необхідні оновлення). Крім того, дуже часто можна зустріти і захоплення з приводу відчутного збільшення продуктивності після встановлення повного комплекту апдейтів. Деякі називають цифри близько 60% приросту.

Професійна версія Pro

Тепер з приводу думок про платній версії Driver Booster Pro. Відгуки про цієї модифікації в більшості випадків виглядають вельми втішними, і залишають їх в основному фахівці, що займаються ремонтом комп'ютерів та налаштування Windows-систем професійно. Більшість фахівців головною перевагою цього пакету називають можливість пошуку та автоматичної інтеграції драйверів навіть для дуже застарілих систем, для яких і в інтернеті не завжди можна знайти відповідне ПЗ. Також наголошується, що програма може знаходити і самі свіжі драйвери для деяких нестандартних пристроїв, які в базах даних Windows відсутні. Нарешті, практично всі, хто використовував платну модифікацію, говорять про високу стабільність і коректній роботі, на відміну від тієї ж безкоштовної версії Free.

Висновки

Як бачимо, думки про програму можна зустріти досить суперечливі. Тим не менш у відносно нових операційних системах, як правило, проблем не спостерігається. Виняток становить хіба що Windows 8 в якій додаток іноді з абсолютно незрозумілих причин працювати не хоче. Зате в сьомій і десятій модифікаціях в більшості випадків пакет функціонує як годинник. Звідси напрошується простий висновок про те, що в «вісімці» додаток використовувати небажано.
Програма Driver Booster: відгуки фахівців
І все ж, що б там не стверджували злі язики, програма є досить простий і дозволяє здійснювати практично всі операції в автоматичному режимі, звертаючись не до сумнівних ресурсів для пошуку свіжих драйверів, а винятково до офіційних сайтів виробників і розробників, що дозволяє тримати власну систему в повній безпеці і при цьому ще й досить серйозно її прискорити. Залишається додати, що кожен, хто стикався з цією утилітою, сам приймає рішення про її інсталяції та використанні, але в більшості випадків її встановлення буде виправдана, що називається, на всі сто, незважаючи на суперечливі думки юзерів, серед яких можна зустріти досить багато нарікань з-за неадекватної поведінки операційної системи.