Логіка завантаження файлів на сервер: PHP, JavaScript і AJAX

237 0 Новини високих технологій

Веб-ресурс - це «точка» в інформаційному просторі всесвітньої мережі. Інформація, що відображається на ньому, зазвичай представлена статично, і відвідувач її переглядає. Можна вказати посилання на документ чи інший ресурс і відвідувач завантажить собі файл з інформацією або перейде по посиланню. Для передачі інформації на сервер або її отримання з нього використовуються прості інструменти. Але їх розумне застосування і зручна логіка використання не так прості, коли потрібно організувати безпечну, стабільну і надійну обробку даних.

Завантаження файлу

Склалося просте уявлення: є upload і download. Перше - відправити файл на сервер, друге - отримати його. Для реалізації першого завдання інформацію можна просто вивести в браузер, в віконце на сторінці або надати посилання на інформаційний ресурс. Для реалізації другого завдання досить написати форму завантаження файлу, код її обробки на сервері.
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2019-03/logka-zavantazhennya-faylv-na-server-php-javascript-ajax_421.jpeg[/thumb]
У даному прикладі (1) - два варіанти посилання (без застосування PHP) завантаження файлів з сервера, (2) - форма для передачі файлів на сервер. Тут застосування PHP принципово. Використовується більш прогресивна логіка завантаження, ніж зазвичай. У загальному випадку достатньо написати в коді сторінки приведену форму і передбачити обробку масиву $_FILES.

[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2019-03/logka-zavantazhennya-faylv-na-server-php-javascript-ajax_792.jpeg[/thumb]
Перевірка імені файлу (функція scCheckFileName) не є обов'язковою умовою, але для безпеки і надійності - це доцільно робити. Визначити правила для будь-якого файлу, що завантажується - запорука надійної роботи веб-ресурсу та шанобливого ставлення до нього з боку відвідувача.

Логіка завантаження на сервер

Хостинг хостингу ворожнечу, але використовувати російські букви і деякі символи в іменах файлів - загрожує небезпекою. Він може «записати» файл, але потім «не зможе його прочитати або видалити. Щоб уникнути невизначеностей, краще відразу перейменувати файл і зберегти під таким ім'ям, до якого адекватно поставиться будь хостинг. У такому контексті завантаження файлів на сервер: PHP + MySQL. За допомогою мови виконується завантаження файлу. За допомогою бази даних встановлюється асоціація між реальним ім'ям файлу і унікальним, яке формується автоматично. Найпростіше рішення, як отримати по реальному імені файлу його MD5 код - це унікальна послідовність з 32 байт. Виконуючи завантаження файлів на сервер, PHP «включається» на сервері через AJAX.
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2019-03/logka-zavantazhennya-faylv-na-server-php-javascript-ajax_543.jpeg[/thumb]
Тут функція scfCheckFile() кодує реальне ім'я файлу, формує з нього унікальний MD5 код і запускає механізм передачі даних через AJAX. У цей момент сервер не робить завантаження файлу, а тільки перевіряє його наявність за унікальним кодом. Якщо такого файлу не виявлено, формується нове ім'я файлу, а в рядок таблиці міститься запис про початок завантаження.

Функція scfGetFile() підтверджує факт завантаження файлу, і забезпечує оновлення запису про нього. У результаті: файл завантажений, запис у таблиці сформована. Завантаження файлів на сервер PHP & AJAX за допомогою javascript - хороше і надійне рішення.

Механізм AJAX для завантаження файлів

Запуск передачі даних по AJAX ініціюється функцією InitXML(). Виконати завантаження файлів на сервер на PHP, javascript і AJAX пропонованим кодом - безпечно і надійно.
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2019-03/logka-zavantazhennya-faylv-na-server-php-javascript-ajax_844.jpeg[/thumb]
Отримання відповіді від сервера виконується функцією WaitReplySC(). Праворуч внизу наведено коди для двох ситуацій: перевірка наявності файлу перед завантаженням і власне процедура завантаження.
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2019-03/logka-zavantazhennya-faylv-na-server-php-javascript-ajax_375.jpeg[/thumb]
Варіанти кодування можуть бути іншими, суттєвим є те, що кнопка завантаження файлу не активна до того моменту, як він не буде обраний і перевірений сервером.
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2019-03/logka-zavantazhennya-faylv-na-server-php-javascript-ajax_426.jpeg[/thumb]

Серверний код на PHP

Сервер повинен перевірити можливість завантаження файлу. Перешкоди для завантаження визначаються розв'язуваної завданням, але завжди важливо не затерти інформацію, тобто передбачити і заблокувати завантаження файлів на сервер PHP повторно.
Для вирішення даної задачі простіше всього завести таблицю в базі даних MySQL і відзначати там одним рядком завантаження кожного файлу. Тут можна зберігати реальне ім'я файлу, його розширення, дату завантаження, вести облік операцій над ним тощо
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2019-03/logka-zavantazhennya-faylv-na-server-php-javascript-ajax_107.jpeg[/thumb]
Це код перевірки наявності файлу за його унікального імені. Функція об'єкта бази даних $oBase NewViuq() визначає унікальне ім'я завантажуваного елемента і ставить його у відповідність до реального імені файлу.
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2019-03/logka-zavantazhennya-faylv-na-server-php-javascript-ajax_128.jpeg[/thumb]
Якщо перевірка імені була вдалою, відвідувач натискає на кнопку завантаження і механізм AJAX ініціює завантаження файлів на сервер. PHP код коригує запис в таблиці MySQL і виходить наступний результат:
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2019-03/logka-zavantazhennya-faylv-na-server-php-javascript-ajax_219.jpeg[/thumb]
У файловій системі з'явився ще один елемент, а рядок таблиці цього файлу отримала остаточне зміст. Поле статусу (f_status) містить символ "N", тобто операцій над завантаженим файлом ще не було.

Логіка обміну даними

Повсюдне поширення файлів *.docx, *xlsx, *.pdf і архівів призвели до формування не зовсім коректною концепції: HTML & PHP завантаження файлів з сервера - це посилання на них. При цьому зовсім не обов'язково, що відвідувач викачує елемент. Часто програміст просто відкриває файл у браузері для перегляду. Багато завдання пов'язані із зміною інформації в таких файлах. Співробітник компанії, що адмініструє сайт, перевіряє комплект актуальних файлів, завантажує їх, змінює і відправляє назад на сервер. Така логіка обумовлює суттєвий трафік, завантажує канали зв'язку і робить трудомісткими як супровід веб-ресурсу, так і роботу з ним. Зрозуміло, неможливо змінити сформовану систему інформаційних відносин в тій чи іншій компанії. Якщо пріоритет надано файлової організації, то слід її оптимізувати. Якщо є можливість трансформувати файли дані і працювати з ними безпосередньо, то ідеальним буде варіант: завантаження, перетворення їх в активну форму, яка допускає зміну вмісту за його елементів. Коли необхідно завантажити файл з сервера, він перетворюється в поточному актуалізованому стані і направляється споживачеві.

Популярі новини
Загрузка...