Новини високих технологій
» » Управління часом функцією JavaScript setInterval ()

Управління часом функцією JavaScript setInterval ()

14-11-2017, 21:35
397
Розвиток Інтернет-технологій призвело до того, що завантаження сторінки повністю відбувається тільки в момент приходу відвідувача або входу клієнта на веб-ресурс. Подальша робота здійснюється в середовищі AJAX або їй подібною.
Управління часом функцією JavaScript setInterval ()
Всі браузери допускають подія onload, яке відбувається після того, як сторінка завантажена в браузер і всі об'єкти DOM зайняли в ньому свої місця. Призначити обробник цієї події - правильне рішення, а запустити у ньому таймер веб-ресурсу - природне початок роботи з клієнтом або клієнтом.


Синтаксис і зміст функції setInterval ()

У функції jаvascript setInterval () всього два параметри: код і час, через який цей код потрібно повторно виконувати. Результат функції - унікальне число, пославшись на яке можна зупинити виконання функції допомогою clearInterval (). До тих пір, поки не дана команда зупинитися, а також не закрита сторінка, з якої jаvascript setInterval () була запущена, виконуватися код буде через рівні проміжки часу. Проміжок часу визначається чисельним значенням в мілісекундах з розрахунку: 1 секунда - це 1000 мілісекунд. Зазвичай першим параметром вказують не рядок коду, а неименованную функцію. Таке правило загальноприйнято, хоча розробник може чинити так, як зручно для оптимального вирішення завдання тимчасового контролю процесів.

Практичний приклад використання функції

Сайт знаходиться в розробці. Область застосування - створення документів у форматі MS Word, оформлених за стандартами дипломних і курсових робіт, дисертацій або вимог електронного документообігу.


Сайт орієнтований на читання і перетворення невизначеного числа файлів, створених непрофесійними користувачами, а тому, що містять невизначені заздалегідь варіанти неправильного форматування. Облік часу розпізнавання має особливе значення, не вважаючи питання безпеки та контролю поведінки користувачів.
Тут в тегу (1): біжучий рядок в текстовому полі. jаvascript setInterval () безперервно, з частотою 1 секунда формує поточний час. У тегах (2) і (3) відображається код відвідувача і сесії, увійшло (зареєстрованого) клієнта і його сесії. Справа динамічно відображається стан основних змінних для цілей налагодження сторінки. Запуск функції jаvascript setInterval () відбувається у функції GoPage (), яку запускає подія onload, яке виникає після завантаження всієї сторінки. Даний сайт є односторінковим, всі його елементи формуються за часом в залежності від поведінки відвідувача (клієнта) по технології AJAX. Реалізація функції jаvascript setInterval () виконана шляхом отримання поточного часу, його форматування і виводу на дів dTimer.
Тут змінна nTimeID може використовуватися, щоб безперервний процес, запущений за допомогою jаvascript setInterval, зупинити можна було при необхідності. Змінна dTimer - це дів, який кожну секунду записується поточне значення часу.

Логіка роботи таймера сторінки

Звичайний посекундний розрахунок часу оптимальний у більшості випадків програмування універсального таймера сторінки через функцію jаvascript setInterval. Наведений приклад показує формування поточного часу, з нього виключено функціонал виконання інших дій.
На практиці, маючи такий універсальний код, його можна доповнити змінними, що змінюються за іншим тимчасовим інтервалам, на які призначені конкретні дії.
Зокрема, якщо писати сайт, що працює з біржею електронних валют, то потрібно буде виконувати: опитування біржі за останнім зведенням обмінів (раз в 2 хвилини); перевірку позицій заявок клієнта на обмін (разів у 1 хвилину); оцінювати динаміку курсів по кожній валюті (раз в 5 хвилин, годину, день). Варіанти опитування і параметри інтервалів залежать від конкретної біржі і ідей замовника, але функція jаvascript setInterval по надійності і стабільності задовольнить самому вимогливому умові.
Цікаво по темі
Математика від JavaScript Math
Математика від JavaScript Math
Об'єкт Math мови jаvascript реалізує практичний набір математичних функцій. Складні розрахунки можна виконувати всередині браузера, не
Стек JavaScript push/pop
Стек JavaScript push/pop
Стекова організація даних - одна з найдавніших в програмуванні. Останнім прийшов, першим пішов - просто ідеальна конструкція не тільки для
JavaScript, масиви: опис
JavaScript, масиви: опис
jаvascript – сучасна мова програмування, він унікальний у частині синтаксису і семантики. Має специфіку...
Можливості JavaScript Date
Можливості JavaScript Date
Сучасний сайт - динамічний зміст і активна структура. Ефективним і простим інструментом для цього є ...
Javascript Array для збереження необмеженої кількості змінних
Javascript Array для збереження необмеженої кількості змінних
Логічно масив займає проміжне положення між змінними і об'єктами. Практично не слід надавати особливого значення словам. У програмі є змінні і код.
JavaScript: приклади застосування
JavaScript: приклади застосування
jаvascript - сучасна мова програмування, без якого важко створити динамічний сайт, який привертає увагу. JS ідеально справляється з обробкою