Силіконова змазка для кулера: огляд, характеристики, яка краще

189 0 Новини високих технологій

Вентилятори охолодження в комп'ютері або ноутбуці знаходяться в постійному русі. Тому мастило у кулерів піддається великим навантаженням і в кінцевому підсумку втрачає свої властивості. З-за розігріву вона висихає, в результаті чого вентилятор починає шуміти. Щоб кулер ноутбука не вийшов з ладу, його обов'язково потрібно періодично змащувати. Використовуватися для цієї мети можуть засоби різних видів. Приміром, досить часто майстри використовують для кулерів силіконові мастила.

Що собою представляють засоби

Продаються мастила цього різновиду зазвичай у невеликих тубах, шприцах або пластикових або скляних флаконах. Одним з основних їх складових є, як вже можна судити по їх назві, силікон. Безумовною перевагою таких засобів є досить густа консистенція. Завдяки цій своїй особливості силіконові мастила здатні виконувати функцію по зниженню тертя в кулерах досить довго.

Коли потрібно використовувати

Відповідь на питання про те, чи можна змастити силіконовою змазкою кулер ноутбука та пк, таким чином, буде позитивний. На думку багатьох фахівців, саме такі кошти для цієї мети на даний момент підходять найбільше. Але коли ж потрібно робити, власне, процедуру обробки?
Силіконова змазка для кулера: огляд, характеристики, яка краще
Визначити те, що вентилятор в комп'ютері або ноутбуці вимагає мастила, зазвичай буває досить-таки просто. Використовувати силіконове засіб потрібно в тому випадку, якщо при включенні пристрою чується сильний шум від кулера. Через деякий час роботи комп'ютера потребує змащення вентилятор «розробляється». Шум від його обертання при цьому практично зникає.

Кращі марки

З'явилися силіконові мастила для кулерів на вітчизняному ринку відносно недавно. І поставляються вони на даний момент обмеженою кількістю компаній. Але все ж деякі марки таких коштів вже зараз заслужили просто відмінні відгуки від споживачів. Отже, яка силіконова змазка краще всього підходить для обробки кулера ноутбука? Самими якісними і популярними у споживачів засобами цієї групи на сьогоднішній день можуть вважатися:
 • Steel Glide Silicium SPO-2;
 • Boko;
 • СІ-180;
 • SILICOT;
 • ПМС-200.
 • Опис кошти Steel Glide Silicium SPO-2

  Мастило для кулерів комп'ютерів цієї марки поставляється на ринок найчастіше в шприцах. В комплекті, власне, з самим Steel Glide Silicium SPO-2 йдуть також спиртова серветка і кілька заглушок для вентилятора. Розрахована одна доза масла у шприці для змащування приблизно 4 кулерів. Робить це силіконове засіб вітчизняна компанія ТОВ "ЗРП". Коштує один такий шприц в районі 130-150 рублів. Крім серветки і заглушок у комплекті з цією мастилом йде, звичайно ж, і інструкція щодо застосування. Вказівки по використанню цього кошти надруковані безпосередньо на його упаковці.
  Силіконова змазка для кулера: огляд, характеристики, яка краще

  Технічні характеристики Steel SPO-2

  В одній стандартній упаковці цієї мастила зазвичай міститься 2 р. Являє собою Steel SPO-2 кремоподібну масу, що не має кольору. Технічні характеристики ця силіконове мастило має такі:

 • робоча температура від -30 до +300 °С;
 • щільність при 20 °С — 900 кг/м 3 ;
 • в'язкість при 40 °С — 5 мм 2 /с.
 • Як змастити кулер в комп'ютері Steel SPO-2

  Застосовувати цей засіб при наявності шприца насправді дуже просто. Інструкцію з його використання виробник передбачає таку:
 • знімають із зворотного боку кулера спеціальну наклейку;
 • видаляють утворилася в процесі роботи вентилятора бруд;
 • витягують з кулера невелику пластикову пробку;
 • прибирають старе змащення;
 • у відкрите отвір заливають масло;
 • знежирюють пластик кулера з використанням серветки;
 • приклеюють на вентилятор нову наклейку.
 • Відгуки споживачів

  На думку більшості майстрів, Steel Glide Silicium SPO-2 на даний момент є найкращою на вітчизняному ринку силіконовою змазкою очищеної, призначеної для комп'ютерів. До безумовних переваг цього кошти споживачі відносять в першу чергу непогану проникність, невисоку вартість, мала витрата і, звичайно ж, повну комплектацію. Недоліків у Steel Glide Silicium SPO-2 на думку майстрів, практично немає. Єдине, деякі фахівці вважають, що знежирювальних серветок в комплект з мастилом виробник міг би покласти і більше - хоча б 2-3.

  Засіб СІ-180

  Таке мастило також поставляється на ринок у невеликих шприцах. СІ-180 на думку фахівців, також може вважатися непоганим відповіддю на питання про те, чим змастити кулер ноутбука. Відноситься це масло до групи високотемпературних силіконових коштів. Воно являє собою однорідну пластичну суміш білого кольору. Самою високою робочою температурою СІ-180 є +230 °С.
  Силіконова змазка для кулера: огляд, характеристики, яка краще
  Найчастіше цей засіб використовується для обробки саме вентиляторів. Також силіконова змазка СІ-180 може застосовуватися і для деяких інших механічних вузлів з пластмасовими і металевими вузлами сполучення.

  Думка споживачів

  Фахівці вважають силіконову змазку СІ-180 характеристики якої дозволяють використовувати її в тому числі і для обробки кулерів, засобом якісним. До переваг цього масла споживачі відносять невисоку вартість, зручність у використанні, довгий термін служби. На роботу вентиляторів, як відзначають фахівці, воно впливає самим позитивним чином.

  Мастило Boko: опис

  Засіб цієї марки виробляє японська компанія Boko. Основним його компонентом є інертне силіконове масло. Як і описані вище засоби, Boko поставляється на ринок в шприці, в щільному блістері. Міститься в такій упаковці 2 грами кремоподібної маси. Консистенцію силіконове засіб цієї марки має більш густу, ніж машинне масло, часто використовується для змащення кулерів. Тому служити всередині ноутбука воно в подальшому буде набагато довше. Особливістю силіконової змазки Boko є, крім усього іншого, і стійкість до підвищених температур. У літній час року це засіб полегшує обертання вентилятора в ноутбуці нітрохи не гірше, ніж у зимовий.
  Як змастити кулер в комп'ютері із застосуванням Boko? Інструкція з використання цього засобу передбачається точно така ж, як і для Steel SPO-2. Тобто труднощів у власників комп'ютерів і ноутбуків з його застосуванням, швидше за все, не виникне.
  Силіконова змазка для кулера: огляд, характеристики, яка краще

  Відгуки про Boko

  До плюсів цієї мастила споживачі крім довгого терміну експлуатації відносять зручність у використанні. Проникає у вузли кулера засіб Boko, судячи з відгуків, дуже швидко і легко. Також до плюсів цієї мастила споживачі відносять те, що вона здатна відновлювати блиск пластику і захищати метал від корозії.

  Огляд термостійкої мастила SILICOT

  Це засіб належить до групи універсальних. Використовуватися воно може не тільки для змащення кулерів комп'ютерів, але і, наприклад, для обробки деталей кавоварок, замків, сантехніки тощо Випускається силіконова змазка SILICOT вітчизняною компанією «ВМПАвто». На ринку сьогодні існує кілька різновидів засобів цієї марки. Для змащення кулерів досвідчені майстри радять використовувати силіконовий спрей SILICOT. Засіб цієї марки, що поставляється на ринок в алюмінієвих тубах, на думку деяких фахівців, для цієї мети може бути густуватим.

  Характеристики мастило SILICOT має наступні:
 • відсутність кольору й запаху;
 • робоча температура — від -50 до +230 °С.
 • Особливістю цього засобу, крім усього іншого, є те, що воно не містить абсолютно ніяких розчинників і домішок. Власне, тому таке універсальне засіб, як мастило SILICOT, можна використовувати в тому числі і для обробки комп'ютерних кулерів.
  Силіконова змазка для кулера: огляд, характеристики, яка краще

  Відгуки споживачів про SILICOT

  До плюсів цієї мастила майстра відносять в першу чергу довгий термін служби. Обробляти кулер після її застосування, можливо, в подальшому знову не прийде вже ніколи. Таку особливість ця силіконова змазка, для кулерів, на думку споживачів, відповідна непогано, набуває завдяки термостійкості. Крім довговічності до плюсів SILICOT фахівці також відносять екологічність і вологостійкість. На пластик кулерів та їх металеві частини ніякого негативного впливу це засіб, на думку споживачів, не надає. Мінусом цього масла фахівці вважають деяку незручність у використанні. Силіконова змазка це все ж універсальна. А тому жодних шприців, серветок і наклейок в комплекті з нею, звичайно ж, не йде.

  Що являє собою силіконова змазка ПМС-200

  Це також досить популярний засіб найчастіше поставляється на ринок у невеликих пластикових флакончиках з закручується на різьбу кришкою. Додатково в ємностях з ПМС-200 передбачається дозатор-пробка з довгим носиком, через який і повинно проводитися змазування. Також в магазинах можна знайти це масло і розфасовану у шприци.
  Силіконова змазка для кулера: огляд, характеристики, яка краще
  Як і попереднє засіб, ця змазка відноситься до групи універсальних. Крім кулерів її, приміром, дуже часто використовують для обробки гумових профілів вікон і дверей, лиж, тертьових деталей тренажерів, котушок та ін. Діапазон робочих температур цієї олії коливається в межах від -50 до +200 °С. В'язкість цього засобу дорівнює 200 сСт. Виготовляється ця полиметилсиликоновая рідина в Росії декількома виробниками. У будь-якому випадку при виробництві цієї силіконової змазки, для кулерів використовується досить часто, компанії зобов'язані дотримуватися нормативи, які передбачені ГОСТ 13032-77.

  Відгуки споживачів про ПМС-200

  До плюсів цього кошти споживачі відносять, крім усього іншого, його невисоку вартість. Ціна на флакончик ПМС-200 у 10 мл, приміром, становить всього близько 70 рублів. При цьому вистачає такої кількості кошти на досить-таки велика кількість матеріалів. Користуватися цим маслом, на думку споживачів, досить зручно.
  Силіконова змазка для кулера: огляд, характеристики, яка краще
  Носик у дозатора на флаконі з ПМС-200 досить-таки тонкий. Тому заливати це масло в отвір кулера після зняття пробки буває дуже зручно. Звичайно ж, відрізняється простотою у використанні і ПМС-200 що постачається на ринок у шприці. Але наклейок і серветок у такий фасування для цього масла, оскільки воно універсальне, не передбачається.

  Популярі новини
  Загрузка...