Як працює блютуз-гарнітура для телефону: як підключити та користуватися

115 0 Новини високих технологій

Навушники є популярним аксесуаром для телефону. Майже у всіх користувачів смартфонів є навушники. Провідна гарнітура найбільш поширена, проте, існують і бездротовий варіант. Ця стаття розповідає про те, як працюють бездротові навушники-блютуз для телефону.

Що це таке

Бездротові навушники являють собою гарнітуру, у якій зв'язок зі смартфоном здійснюється через блютуз. Бувають блютуз-навушники з проводами, що з'єднують вуха. У таких моделей є один модуль, що здійснює одночасне звучання двох навушниках.
Як працює блютуз-гарнітура для телефону: як підключити та користуватися
Інша різновид зовсім не має проводів. Два навушники не з'єднуються між собою зовні. І існують як дві окремі деталі. Такі блютуз-навушники працюють окремо, але якщо їх підключити до однієї мережі, то вони запрацюють, як єдине ціле.
Як працює блютуз-гарнітура для телефону: як підключити та користуватися
Варіантів багато. Приміром, на ринку представлені великі блютуз-навушники. Така гарнітура дуже зручна надівається на вуха за рахунок своїх м'яких накладок. В основному такого виду навушники призначені для ігор, однак можуть бути використані на звичайних цілях. За рахунок великого розміру їх не дуже зручно одягати в публічних місцях.

Як працює блютуз-гарнітура для телефону: як підключити та користуватися

Призначення

Перш ніж з'ясувати, як працюють блютуз-навушники, розглянемо, для чого вони потрібні і в яких випадках застосовуються. Бездротовий зв'язок дуже зручна для зайнятих людей. Можна слухати музику або інші записи, не побоюючись того, що дроти заплутаються або телефон випаде з кишені. Це може бути корисно для спортсменів чи інших рухливих занять, де дроти можуть просто заплутатися.
Як працює блютуз-гарнітура для телефону: як підключити та користуватися
Розмовляти по навушникам, які працюють через блютуз, буде також комфортно, так як можна вставити один у вухо і чути як співрозмовника, так і звуки навколишнього середовища. Звичайно, така гарнітура підійде і для звичайних людей, адже бездротові пристрій перевершують звичайні з проводами.

Принцип пристрою

Тепер розглянемо, як працюють блютуз-гарнітуру з телефоном. Бездротовий зв'язок здійснюється таким чином, що сигнали передаються від джерела до приймача. У даному випадку джерелом виступає смартфон. А приймачем - навушники.

При першому підключенні пристрою необхідно сполучення між двома приладами. Під час цього процесу здійснюється обмін даними між телефоном і гарнітурою. Вони обмінюються унікальними кодами, які ідентифікують цей пристрій. Таким чином навушники підключаються саме до цього смартфону. Повторне з'єднання не відбувається, тому наступна синхронізація пристроїв відбувається автоматично, так як прилади вже мають дані друг друга.

Обмеження сигналу

Питання, як працюють блютуз-навушники, розглянуто. Однак це не все, що потрібно знати про бездротовий зв'язок. Існують такі фактори, які впливають на цей зв'язок і обмежують її:
 • Відстань. Очевидно, що блютуз не може працювати пов'язувати пристрою, якщо вони знаходяться далеко один від одного. У апаратів буває різна дальність, але в основному максимальна відстань - 8-10 метрів.
 • Перепони. Це може бути бетонна стіна або радіовипромінювання. Наприклад, сигнал буде набагато слабшим, якщо між двома пристроями знаходиться стіна. Також, наприклад, зв'язок буде постійно перериватися, якщо один з приладів знаходиться у мікрохвильовій печі. Вона випромінює радіохвилі, які впливають на синхронізацію блютуз.
 • Якість звуку

  Як працює блютуз-гарнітура для телефону: як підключити та користуватися
  Як працюють бездротові блютуз-навушники з порівняно із звичайними? Тут відмінності можуть бути суттєвими.
  Наприклад, якщо характеристики проводові і блютуз навушників збігаються, то звук все-таки буде краще у перших. Причиною цього є як раз блютуз-зв'язок, що потребує стиснення звуку для кращої його передачі. Однак ця різниця не дуже суттєва, тому великим мінусом бездротових навушників це вважати не можна.

  Безпека користування

  Багатьох хвилює питання про те, чи шкідливо слухати музику через бездротовий зв'язок? Слід розібратися, наскільки сильний блютуз-сигнал, і як він може вплинути на людину. Зв'язок блютуз не може бути здійснена на відстані понад 10-12 метрів. З цього можна зробити висновок, що сигнал у такій зв'язку досить слабкий. Для порівняння можна навести звичайний стільниковий телефон. Його сигнал може поширюватися до декількох кілометрів, проте теж вважається слабким. Таким чином, безпеки використання блютуз навушників можна не сумніватися. Їх сигнал абсолютно нешкідливий при будь-якому часу користування.
  Як працює блютуз-гарнітура для телефону: як підключити та користуватися

  Правила підключення

  Як працюють блютуз-навушники при підключенні їх до пристрою? Бездротову гарнітуру можна підключати до телефону, планшета, ноутбука і навіть комп'ютера. Але тільки якщо є модуль блютуз. Його можна придбати, як окремий прилад слід підключити до потрібного пристрою.
  При покупці в першу чергу потрібно звернути увагу на версію блютуз і перевірити, чи поєднується вона з телефоном або планшетом. Якщо так, то проблем при сполученні не виникне. Насамперед варто прочитати інструкцію користування, так як там може бути написана важлива інформація. Потрібно включити навушники відповідною кнопкою. Можливо, слід натиснути ще одну для того, щоб з'явився сигнал блютуз для підключення. Тепер на пристрої потрібно також включити зв'язок і натиснути "Пошук пристрою". Якщо гарнітура поширює сигнал, то на телефоні з'явиться ім'я навушників, до якого потрібно підключитися. Як вже згадувалося, перше підключення вимагає сполучення і може зайняти деякий час. Напис "підключено" на смартфоні або планшеті свідчить про те, що бездротові навушники готові до роботи. Тепер залишилося включити аудіозапис і насолоджуватися музикою. Для окремих навушників, які не пов'язані проводом, дії будуть трохи відрізнятися. Потрібно запустити сигнал на обох навушниках і підключитися до них з телефону. В даному випадку буде два підключення.

  Як вибрати

  Що не помилитися з вибором, рекомендуємо дотримуватися порад:
 • Як вже говорилося головним фактором є версія блютуз, яка повинна підходити для підключення з цим пристроєм. Якщо нова версія зв'язку, то гарнітура зможе довше зберігати заряд акумулятора, так як менше енергії потрібно на синхронізацію.
 • Якщо потрібно крім бездротового підключення потрібно і звичайне, то існують такі моделі, у яких є роз'єм під кабель, і є можливість проводового підключення.
 • Тип навушників. Є маленька гарнітура, а є велика. Вибір залежить від того, для яких цілей потрібен прилад. Якщо для звичайного прослуховування вдома або в дорозі, то достатньо буде маленьких. Якщо ж навушники потрібні для роботи або для ігор, то можна придбати великі.
 • Ємність акумулятора. Зрозуміло, що чим більше місткість, тим довше можна прослуховувати записи і тим краще.
 • Наявність мікрофона. Для розмови по телефону з підключеною гарнітурою знадобиться мікрофон, через який буде передаватися звук. Якщо ж розмови виключаються, то підійдуть і навушники без мікрофона.
 • Частота. Цей параметр визначає, скільки різних звуків здатні відтворювати навушники. Щоб досягти максимального комфорту, потрібно вибирати гарнітуру з частотним діапазоном 20000 Гц.
 • Чутливість. Це звичайна гучність. Чим вище чутливість, тим велику гучність звуку можна налаштувати.
 • Опір. Це якість визначає те, як працюють блютуз-навушники та їх загальну якість звуку. Хороше звучання буде у тих, значення опору яких вище 32 Ом.
 • Тепер ви знаєте особливості модного пристосування.

  Популярі новини
  Загрузка...