Як звільнити пам'ять на "Андроїд": способи, інструкції

163 0 Новини високих технологій

Смартфони на базі «Андроїда» мають не саму надійну систему. Саме тому так багато мріють обзавестися iOS, оскільки система від Apple набагато стабільніше. Тому за Android постійно потрібно стежити і доглядати. Однією з процедур, яку потрібно періодично проводити, є очищення пам'яті.

Проблеми «Андроїда»

Перш ніж розбиратися з тим, як звільнити пам'ять на телефоні Android, важливо розуміти, з якими проблемами ви можете зіткнутися. Смартфони на базі цієї операційної системи часто працюють стабільно тільки перші кілька місяців. Після цього починають відбуватися якісь збої або гальмування. Ви можете помічати ряд помилок, з якими складно розібратися недосвідченому користувачеві. Щоб уникнути всього цього, простіше відразу встановити софт, який стане допоміжним інструментом. Також важливо звільнити пам'ять на «Андроїд», використовувати антивірусну програму для перевірки і періодично оптимізувати роботу пристрою.
Як звільнити пам'ять на "Андроїд": способи, інструкції
Які проблеми можуть виникнути зі смартфоном:
 • пригальмовування;
 • збій програм;
 • видалення додатків;
 • аварійні перезавантаження і пр.
 • Щоб нічого такого не відбувалося, потрібно займатися пристроєм і стежити за його станом.

  Очищення пам'яті

  Звільнити пам'ять на «Андроїд» – проста операція. Складність лише в тому, що вона складається з декількох етапів. При цьому деякі з них вам явно не знадобляться, значить, доведеться вирішувати, що з цим робити.

  Чим допоможе чистка телефону?

  Щоб звільнити пам'ять на «Андроїд», не потрібно бути досвідченим користувачем. Досить слідувати рекомендаціям. Але для чого це потрібно робити? По-перше, рано чи пізно смартфон заповнюється фотографіями та іншими файлами, які починають завантажувати систему. Якщо зайнято більше 90% пам'яті, пристрій може працювати повільніше. По-друге, ми часто можемо втрачати файли в пам'яті смартфона, а після забувати їх видалити. Докорінно папок можна знайти величезну кількість непотрібних нам документів, зображень і відео, які тільки займають вільний простір.
  Як звільнити пам'ять на "Андроїд": способи, інструкції
  По-третє, мало хто знає, але деякі програми залишають свої допоміжні файли. При цьому їх кількість може збільшуватися, якщо ви активно використовуєте. Коли ви перестаєте запускати такий додаток, воно до цих пір зберігає в пам'яті телефону службові файли. В цьому випадку краще видаляти такий софт.

  Способи очищення

  Звільнити пам'ять на «Андроїд» можна різними способами. Найочевидніший – зробити це вручну. Але для цього користувач повинен розуміти структуру системи телефону, щоб не стерти службові файли.

  Також можна використовувати програми, які допомагають зробити це. Але тут варто розуміти, що вони, швидше, займаються видаленням схожих файлів, очищення кеша і службових документів.

  Через налаштування пристрою

  Як звільнити місце на «Андроїд»? Пам'ять можна перевірити у налаштуваннях пристрою. Для цього переходимо у відповідне меню, далі шукаємо пункт «Пам'ять і резервні копії».
  Як звільнити пам'ять на "Андроїд": способи, інструкції
  Тут показано внутрішнє сховище пристрою. Нижче шкала, на якій відображаються різними кольорами сектори. Нижче описані розділи, які заповнені на певний обсяг пам'яті. У меню «Пам'ять і резервні копії» можна знайти пункт «Очищення пам'яті». Переходимо туди і чекаємо, поки система просканує сховище. Синім кольором буде відображено обсяг, який використовується на даний момент телефоном, а жовтим – той, що можна очистити.
  Як звільнити пам'ять на "Андроїд": способи, інструкції
  Нижче буде наведено опис всіх файлів, які можна стерти. Але врахуйте, що серед них будуть усі ваші особисті дані, а також програми. Ви можете зайти подивитися на файли, можливо, серед них ви знайдете ті, що дійсно пора видалити.
  У самому низу пункт «Сміття і кеші». Якщо ви сюди довго не заходили, або взагалі не робили цього ніколи, могло нагромадитися більше 1-2 Гб. Клікнувши по цьому пункту, ви потрапите в нове меню: тут вказані непотрібні файли, їх сміливо періть, а також дані додатків. Тут варто бути уважним. Наприклад, якщо ви граєте в якусь гру, вона зберігає файли про прогрес проходження. Якщо ви видалите їх, то проходити гру доведеться заново.
  Як звільнити пам'ять на "Андроїд": способи, інструкції

  Перенесення файлів

  Як звільнити пам'ять на планшеті «Андроїд»? Можете просто перенести дані, які на даний момент не потрібні, на зовнішній накопичувач, комп'ютер або в хмару. Наприклад, ви вирушили у відпустку, зробили велику кількість фото та відео, вже встигли всім похвалитися і на даний момент у них немає потреби. Звичайно ж, видаляти ваші цифрові спогади ви не будете, але їх потрібно кудись зберегти. Краще для такого випадку виділити собі папку на комп'ютері. Але і він теж не гумовий. Можна використовувати зовнішній накопичувач: флешку, жорсткий диск або SSD. Ще, як варіант, можете завести собі хмарне сховище, куди будете періодично вивантажувати файли.

  Користувальницькі дані

  Документи можна перенести разом з фотографіями, можна видалити непотрібні програми та ігри, але при цьому система все одно буде завантажена. У чому ж справа?
  Пам'ятайте, що деякі програми, які ви часто використовуєте, можуть зберігати свої дані в системі. При цьому періодично їх можна видаляти, не видаляючи додаток. На що слід звернути увагу? Кешування карт – це те, чим займаються відповідні програми. Наприклад, ви вирушили в тур по Європі, програма «Карти» завантажить вам дані певної місцевості. Після цього він кешує їх, щоб у вас був офлайн-доступ. Але якщо ви повернулися з поїздки, і не користуєтеся цими картами, їх можна видалити. Щоб зробити це, потрібно перейти в розділ «Збережені області» та стерти дані. Заповнювати пам'ять можуть і збережені плейлисти. Зараз користувачі використовують велику кількість стриминговых платформ для прослуховування музики. Вони зберігають прослухані вами треки і ховають їх так глибоко, що самостійно знайти дуже непросто. В настройках до таких плеєрів завжди можна знайти кешування файлів і видалення даних. Нарешті, багато після себе залишає браузер. Причому деякі дані вам можуть взагалі ніколи не знадобитися, тоді питання, навіщо їх зберігати в системі. Для видалення кеша доведеться зайти в налаштування браузера і знайти там відповідну рядок.

  Кардинальний спосіб

  Як максимально звільнити пам'ять на «Андроїд»? Звичайно, ви можете переходити по папках в файловому менеджері і видаляти вручну. Можете переходити в галерею і прати фото. Впораєтеся ви і з видаленням програм та ігор. Але нічого з цього не допоможе вам повністю очистити пам'ять телефону.

  Щоб залишилися тільки системні файли, без яких смартфон просто не запуститься, можна використовувати кардинальний спосіб – «Скидання до заводських налаштувань». В цьому випадку можна буде стерти абсолютно все, що було встановлено на телефон з моменту його покупки.
  Як звільнити пам'ять на "Андроїд": способи, інструкції
  Щоб зробити це, потрібно відкрити «Налаштування», перейти в меню «Пам'ять і резервні копії», в самому низу вибрати відповідний пункт. Система запропонує вам видалити контакти, повідомлення, налаштування облікових записів або інше, а також може допомогти з очищенням внутрішньої пам'яті. Потрібно буде вибрати той варіант, який вам необхідний.

  Оперативна пам'ять

  Як дізнатися, скільки оперативної пам'яті на «Андроїд»? Для цього потрібно просто подивитися вашу модель і знайти в інтернеті специфікацію. Також можна відкрити інструкцію, яка йшла в комплекті до пристрою. Можна використовувати сторонній софт, який надасть інформацію про всій системі смартфона. Наприклад, CPU-Z – універсальна програма, яку часто встановлюють на ПК. Для смартфона її можна завантажити безкоштовно з Play Market. Відкривши програму, ви побачите інформацію про процесор. Потрібно перейти у вкладку Device. У рядку Total RAM буде вказано обсяг ОЗП.
  Як звільнити пам'ять на "Андроїд": способи, інструкції
  До речі, тут же можна дізнатися дозвіл і розмір екрана, загальний обсяг зовнішньої пам'яті. У наступній вкладці є дані про систему. Програма також дасть інформацію про встановлений в смартфон акумуляторі: його температурі, ємності, стан і заряді.

  Популярі новини
  Загрузка...