Як зробити Wipe Data Factory Reset - покроковий опис і рекомендації

174 0 Новини високих технологій

На жаль, смартфони Android схильні до різних системних збоїв, і часто виникають проблеми з оновленнями. Тому багато користувачів намагаються самостійно вирішити проблему. Але не завжди це виявляється вдалою ідеєю і дійсно допомагає. Іноді це може нашкодити пристрою або перетворити його в «цегла».

Системні проблеми

Той, хто хоча б раз був власником смартфона, знає, що рано чи пізно відбуваються якісь проблеми з системою, які просто неможливо вирішити звичайної перезавантаженням пристрою.
Як зробити Wipe Data Factory Reset - покроковий опис і рекомендації
Іноді вони пов'язані з неправильно встановленими програмами. Також можуть бути винні недопрацьовані апдейти системних оболонок. А можливо, і з вини користувача на пристрій потрапили шкідливі програми. Все це, так або інакше, призводить до того, що телефон починає працювати некоректно. Звичайно, є деякі способи, які допомагають з відновленням системи. Але найчастіше користувачеві доводиться застосовувати Factory Reset.

Що це?

Так коротко називається функція, яка допомагає скинути систему до заводських налаштувань. Процес видаляє всі файли і настройки, які раніше були встановлені користувачем. Смартфон стає, з системної точки зору, новеньким.


Функція знищує дані з внутрішньої пам'яті і microSD. На телефоні залишиться лише папка з системними файлами, які підтримують роботу пристрою. Але оскільки це коротка назва функції, є повне, так би мовити, офіційне ім'я – Factory Data Reset. У перекладі фраза означає «скидання даних». Ця функція допомагає швидко стерти всі файли з телефону. Але вона не робить повне відновлення системи.
Як зробити Wipe Data Factory Reset - покроковий опис і рекомендації
Для цього потрібно використовувати функцію Wipe Factory Reset. У перекладі фраза означає «скидання до заводських налаштувань». Саме цей варіант допомагає повністю очистити систему, залишивши в ній лише одну папку зі службовими файлами.

Для чого використовують функцію?

Однією з найпоширеніших проблем, з якими може зіткнутися користувач, є обмеження пам'яті. Іноді «Андроїд» починає «ховати» пам'ять телефону, з-за чого з'являється обмеження в установці і завантаження додатків. З'являються так звані сірі сектори архіву.

Таке явище на початку можна не помітити, якщо воно сталося із внутрішньою пам'яттю. Гірше, якщо сірий сектор з'явився в оперативній пам'яті. У цьому випадку телефон постійно буде закривати програми, видаляти їх з фонової роботи, з-за чого деякі повідомлення перестануть приходити. На жаль, ніякі варіанти в цьому випадку не допомагають, тому доводиться застосувати Factory Reset. Це робити необхідно, оскільки брак пам'яті вплине на завантаження смартфона, його працездатність і коректність роботи додатків. І навіть якщо перший час все це буде не так сильно помітно, згодом використовувати пристрій стане просто неможливо.
Як зробити Wipe Data Factory Reset - покроковий опис і рекомендації

Ще одна причина

Функція може знадобитися в тому випадку, якщо телефон пробралися віруси. Зазвичай це відбувається через встановлення додатків з неперевірених джерел, а також небезпечного серфінгу в інтернеті. Навіть якщо вам з якихось причин необхідно постійно використовувати інтернет, краще обзавестися антивірусною програмою. Можливо, вона не все зможе фільтрувати, але найнебезпечніші віруси вона точно зупинить.
Якщо ж в систему вже пробралися шкідливі програми, антивирусник може не впоратися з їх видаленням. Також вони можуть пошкодити безліч системних файлів, з-за чого смартфон може перестати коректно працювати. Будуть спостерігатися збої і різного роду помилки.
Як зробити Wipe Data Factory Reset - покроковий опис і рекомендації
У цьому випадку знов-таки знадобиться використовувати Factory Reset.

Інші причини

Заводський скидання може знадобитися в разі:
 • Регулярних збоїв системи телефону, причин яких не знайти.
 • Продаж смартфона іншій людині. Таким чином, буде набагато простіше одним махом видалити всі особисті дані.
 • Невдалою перепрошивання або установки кастомних оболонки.
 • Варіанти функції

  Як вже згадувалося раніше, існує кілька видів скидання. Частковий скидання видаляє окремі розділи і папки, чистить систему і позбавляється від файлів, які можуть робити помилки і збої. У цьому випадку, фотографії і документи залишаються недоторканими. Wipe Factory Reset – це повний скидання, який допомагає позбавитися від всіх файлів на телефоні. Він повністю очищає систему від налаштувань та конфігурації, видаляє акаунти і всі особисті дані користувача. В цьому випадку практично немає жодного шансу, що віруси, або шкідливе ПО, залишаться в системі.
  Як зробити Wipe Data Factory Reset - покроковий опис і рекомендації

  Варіанти скидання

  Android дозволяє зробити Wipe Data Factory Reset трьома способами:
 • через налаштування телефону;
 • через меню Recovery;
 • через спеціальну кнопку на смартфоні.
 • Найпростіший – через налаштування телефону. Але іноді системний збій не дозволяє навіть включити смартфон, тому доводиться використовувати інші варіанти. Також легко зробити скидання спеціальною кнопкою, але вона не так часто зустрічається на сучасних моделях.

  Через налаштування телефону

  Отже, щоб зробити Wipe Data Factory Reset, потрібно відкрити налаштування смартфона. В залежності від версії оболонки, необхідно буде відшукати спеціальне меню. Зазвичай воно називається «Відновлення», «Пам'ять і резервні копії». Далі просто буде знайти рядок «Скидання до заводських налаштувань».

  Зазвичай система рекомендує зробити резервну копію, яка буде зберігатися в «хмарі» або на пошті. Цей варіант корисний тим, хто хоче зберегти настроювання і конфігурацію.
  Як зробити Wipe Data Factory Reset - покроковий опис і рекомендації

  Через спеціальне меню

  Для Factory Reset у цьому випадку потрібно запустити Recovery. Практично у всіх смартфонах це «ушите» меню. Для цього вимикає смартфон, а після використовуємо комбінацію кнопок: кнопки живлення і збільшення гучності. Їх потрібно натиснути і тримати до тих пір, поки не відчуєте вібрацію. З'явиться меню, з якого потрібно переміщатися за допомогою «качельки» гучності, а вибір робити клавішу живлення. У новому меню неважко знайти необхідну рядок зі скиданням системи до заводських налаштувань. Система самостійно запустить Factory Reset і по закінченні повідомить про успішність процесу.

  Через ПК

  Мало хто знає, але Factory Reset можна зробити через комп'ютер. Для цього доведеться обзавестися утилітою FastBoot і уважно ознайомитися з інструкцією. Тут доведеться знайти варіант конкретно для своєї моделі смартфона, оскільки різні виробники працюють з цим меню по-різному. Найчастіше необхідно включити налагодження по USB, а після, використовуючи ADB і команди, налаштувати скидання до заводських налаштувань.

  Популярі новини
  Загрузка...