Комутатор D-Link DES-1005D. Призначення, параметри і порядок налаштування

187 0 Новини високих технологій

Хоч і досить давно був представлений маршрутизатор D-Link DES-1005D, але він все ще затребуваний і досить часто знаходить застосування при створенні провідних обчислювальних мереж початкового рівня. При цьому основна сфера використання даного пристрою - це невеликі офіси. Саме його характеристики, призначення та порядок конфігурування цього мережного пристрою будуть розглянуті в цьому огляді.

Комутатор D-Link DES-1005D. Призначення, параметри і порядок налаштування

Топологія. Спеціалізація

Комутатор D-Link DES-1005D призначений для створення обчислювальної мережі топології "зірка" з пасивним центром. Центральним її елементом є даний пристрій. До його портів може бути підключено до 4 персональних комп'ютерів. Тобто такий маршрутизатор найбільш оптимально підходить для створення обчислювальних мереж початкового рівня. Також його можна використовувати і в великому підприємстві. Але в цьому випадку він дозволяє лише створити невеликий фрагмент локальної обчислювальної мережі в якомусь невеликому відділі, наприклад. А ось у домашніх умовах такий пристрій використовувати недоцільно. У нього немає бездротового передавача. Тому в такому випадку найбільш оптимально застосувати бюджетний роутер, який здатний передавати інформацію бездротовим способом.

Комутатор D-Link DES-1005D. Призначення, параметри і порядок налаштування

Комплектація

Комутатор D-Link даної модифікації має наступний перелік поставки:
 • Безпосередньо сам маршрутизатор.
 • Фірмовий блок живлення.
 • Короткий посібник з настроювання мережного вузла.
 • Гарантійний талон.
 • Ніжки з фіксаторами, які монтуються на корпус маршрутизатора у разі його використання на горизонтальній поверхні.
 • Розширене керівництво користувача.
 • Наведена раніше комплектація є достатньою. Вона дозволяє налаштувати і почати використовувати пристрій без будь-яких додаткових елементів.

  Основні характеристики

  Типові технічні специфікації маршрутизатор D-Link DES-1005D.
 • Це стандартний маршрутизатор початкового рівня з низькою вартістю і високим ступенем надійності.
 • Він оснащений чотирма портами формату RJ-45. Кожен з них може передавати дані на швидкості 10 або 100 Мбіт/сек. При цьому визначальною умовою є тип використовуваної витої пари. Якщо вона відповідає специфікаціям UTP/STP і має категорію 5 то буде максимальна швидкість, яка дорівнює 100 Мбіт/сек. У всіх інших випадках швидкодія обчислювальної мережі буде істотно нижче.
 • Напруга комунікатора D-Link DES-1005D становить 5 вольт, а найбільший струм обмежений 2 ампер. Тобто максимально споживана потужність маршрутизатора складає всього лише 10 ватт.
 • Як результат, дана модифікація комунікатора є досить енергоефективним рішенням. Також виробник рекомендує використовувати в поєднанні з такою моделлю маршрутизатора тільки фірмові блоки живлення. У них встановлена додаткова стабілізаційна схема. Якщо ця умова не виконати, то можлива його поломка.

  Комутатор D-Link DES-1005D. Призначення, параметри і порядок налаштування

  Порядок налаштування. Поетапні дії

  Параметри D-Link DES-1005D виконується наступним чином:
 • Витягаємо маршрутизатор з транспортувальної упаковки.
 • При необхідності виконується монтаж ніжок. Цю операцію має сенс робити в тому випадку, якщо мережеве пристрій будуть експлуатувати на якийсь горизонтальній поверхні.
 • Підводяться всі необхідні для створення обчислювальної мережі дроти. Всі вони підключаються. При цьому до кожного з портів RJ-45 повинна підключатися входить вита пара, з використанням якої інформація повинна надходити в глобальну мережу. До іншим чотирьом роз'ємам точно такого ж формату приєднуються обчислювальні пристрої внутрішньої частини локальної мережі.
 • Блок живлення встановлюється в розетку. Провід зі штекером, що йде від нього, підключається до гнізда електропостачання мережевої системи.
 • Після включення даного пристрою мережу автоматично настроїться. Якихось додаткових маніпуляцій немає потреби здійснювати. Та й можливості внести коригування не існує. Маршрутизатор не має вбудованого WEB-інтерфейсу. Але і у випадку використання топології локальної мережі зірка з пасивним центром коригування вносити немає необхідності. Вона є самонастраиваемой.
 • Комутатор D-Link DES-1005D. Призначення, параметри і порядок налаштування

  Вартість

  Зараз такий комутатор D-Link можна придбати за 450-500 рублів. Тобто це дійсно дуже доступний пристрій. Але купувати його доцільно в тому випадку, коли інформація буде передаватися на комп'ютери провідним способом. Якщо ж потрібно покриття Wi-Fi, то краще купувати бюджетний роутер. Різниця в ціні складе 300-400 рублів, але і функціональність мережевий точки зросте в рази.

  Відгуки

  Дуже надійним пристроєм є Switch D-Link DES-1005D. Яких-небудь істотних недоліків в процесі його експлуатації вже точно помічено не було. У нього низька вартість і достатня комплектація. На додаток до цього, алгоритм його налаштування мінімізований і дуже простий. З цієї операції досить легко впоратися. Мінус у цього маршрутизатора всього лише один: у ньому не встановлений передавач Wi-Fi. Але якщо потрібна безпровідна мережа для підключення до інтернету, то необхідно купувати більш дороге пристрій, що відноситься до категорії роутерів.
  Комутатор D-Link DES-1005D. Призначення, параметри і порядок налаштування

  Висновок

  В рамках цього огляду розглянуто комунікатор початкового рівня D-Link DES-1005D. Цей пристрій досить часто використовується при реалізації невеликих фрагментів обчислювальних мереж. При цьому інформація всередині них може передаватися лише з допомогою витої пари. На додаток до цього, у нього демократична вартість і прийнятні технічні специфікації. У цього пристрою практично немає яких-небудь істотних мінусів і недоліків.

  Популярі новини
  Загрузка...