Який Windows 7 краще для ігор: порівняльна характеристика, можливості, відгуки

57 0 Новини високих технологій

Незважаючи на те, що нещодавно корпорація Microsoft оголосила про дострокове припинення обслуговування і підтримки всіх редакцій Windows 7 і примусове переведення користувачів на десяту модифікацію, саме ця версія операційної системи все ще має величезну популярність серед користувачів по всьому світу. Особливо часто її використовують геймери, оскільки, на відміну від більш пізніх релізів, «сімка» не так сильно навантажує системні ресурси комп'ютера, є дуже легкою і адаптованої під різні програми ОС в плані сумісності навіть з застарілими іграми. Але ж і сама «сімка» випускається в декількох варіаціях. І саме тому досить часто доводиться для себе вирішувати, яка версія Windows 7 краще для ігор. Щоб розібратися в цьому непростому питанні, необхідно відштовхуватися від результатів порівняння деяких важливих можливостей системи, а також враховувати думки фахівців і користувачів, які встановлюють сучасні комп'ютерні гри саме в її середовище.

Яка Windows 7 краще для ігор: базові параметри тестування різних модифікацій системи

Отже, насамперед зупинимося на доступних для установки на комп'ютери і ноутбуки редакцій самої «сімки». Основними модифікаціями вважаються такі:
 • Starter, або Початкова.
 • Home Basic/Premium, або Домашня базова/розширена.
 • Professional, або Професійна.
 • Ultimate, або Максимальна.
 • Enterprise, або Корпоративна.
 • Який Windows 7 краще для ігор: порівняльна характеристика, можливості, відгуки
  Корпоративну редакцію принципово можна виключити з числа тестованих модифікацій, оскільки на домашніх комп'ютерах зустріти її можна дуже рідко, адже вона призначена зовсім не для ігор, а для вирішення більш складних завдань і застосовується в основному в офісах або на середніх і великих підприємствах.

  Звичайно, можна було б провести тестування на предмет того, яка «Віндовс» – 7 або 10 – краще для ігор, але тут практично за всіма показниками лідирує «десятка», про що свідчать не тільки відгуки експертів, але різні бенчмарки, результати яких викладаються в інтернеті, незважаючи навіть на деякі суттєві недоробки. У ній є навіть спеціальний ігровий режим, про який «сімка» може тільки мріяти. Тому далі зупинимося виключно на те, яку Windows 7 краще встановити для ігор на комп'ютер або лептоп спочатку. Само собою зрозуміло, що при порівнянні редакцій самої «сімки» потрібно враховувати деякі важливі характеристики кожної з них. В першу чергу, більшість фахівців радить звернути увагу на наступні параметри:
 • розрядність ОС;
 • підтримка графіки і складних візуальних ефектів;
 • можливість використання максимального обсягу ОЗУ;
 • підтримка сучасних процесорів та активації ядер ЦП;
 • сумісність із застарілим програмним забезпеченням.
 • Яка «Віндовс 7» краще для ігор: 64 або 86?

  Отже, перший показник – розрядність системи. Яку архітектуру віддати перевагу?
  Який Windows 7 краще для ігор: порівняльна характеристика, можливості, відгуки
  Всі останні ОС цього сімейства випускаються і у вигляді 32-bit (х86) і 64-бітних (х64) модифікацій. Вважається, що 64-розрядні системи працюють значно спритніше, якщо порівнювати їх з 32-бітними системами, оскільки така архітектура дозволяє використовувати практично необмежені обсяги оперативної пам'яті і сучасні процесори. Природно, якщо ваша комп'ютерна конфігурація підтримує установку модифікацій х64 краще використовувати саме їх. Стосовно до Windows 7 результат такий: крім модифікації Starter, всі інші редакції випускаються в двох виконаннях. В плані продуктивності і швидкості роботи з виставленням умовних оцінок (балів) для кожного релізу місця розподілилися наступним чином:

 • Початкова – 1.
 • Домашня базова – 2.
 • Домашня розширена – 4.
 • Професійна і максимальна – 5.
 • Підтримка графічних ефектів

  Тепер давайте подивимося, яка Windows 7 краще для ігор, виходячи з показників підтримки графіки (візуальні ефекти, складні текстури і т. д.).
  Який Windows 7 краще для ігор: порівняльна характеристика, можливості, відгуки
  Як показують результати досліджень, підтримка графіки суттєво обмежена в початковій і домашньої базової редакціях. Інші модифікації справляються з обробкою графіки в повному обсязі, але максимальна серед усіх займає лідируюче положення, оскільки орієнтована на виконання набагато більш складних обчислень в операціях з плаваючою коми. Не дивно, що і стоїть вона на порядок вище. Місця розподіляються так само, як і в минулому випадку, з тими ж отриманими балами.

  Обмеження щодо використовуваної оперативної пам'яті

  Як відомо, сучасні комп'ютерні ігри дуже вимогливі до системних ресурсів будь-якого комп'ютера або ноутбука. Насамперед, це стосується використовуваних або підтримуваних обсягів оперативної пам'яті, яка відповідає за обробку більшості програмних ігрових модулів. Яка Windows 7 краще для ігор на ноутбуці або на стаціонарному ПК, неважко зрозуміти, якщо подивитися на обмеження по використовуваної ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті.
  Який Windows 7 краще для ігор: порівняльна характеристика, можливості, відгуки
  На жаль, початкова редакція може працювати тільки з лімітом в 2 Гб, що для сучасних ігор є надзвичайно низьким показником. Домашня базова може працювати або з 4 Гб або 8 Гб ОЗУ у разі встановлення 32 - або 64-бітних модифікацій відповідно. Домашня розширена розпізнає максимум 16 Гб «оперативки», а професійна і максимальна обмежень не мають взагалі. Виходячи з цього, а також враховуючи думки експертів, які всі редакції, набрані бали, як і в двох попередніх тестах.

  Підтримка сучасних процесорів

  Розбираючись в тому, яка Windows 7 краще для ігор, природно, слід враховувати і можливість використання сучасних центральних процесорів, для яких безпосередньо в налаштуваннях самої системи можна задіяти всі ядра ПРОЦЕСОРА.
  Який Windows 7 краще для ігор: порівняльна характеристика, можливості, відгуки
  Серед усіх доступних для установки редакцій «сімки» коректно з активацією максимально можливого числа ядер процесора не справляється тільки Початкова модифікація. Але, незважаючи на те, що у інших релізів жодних обмежень начебто і немає, отриманими за результатами тестування оцінками розподіляються так:
 • Початкова – 1.
 • Домашня базова – 3.
 • Домашня розширена – 4.
 • Професійна і Максимальна – 5.
 • Сумісність з застарілими програмами

  Не секрет, що багато геймери дуже люблять вже застарілі ігри, в свій час стали класикою певного жанру. Запускати ігри, розраховані на більш ранні модифікації системи, коректно виходить далеко не завжди. Якщо говорити про те, яка Windows 7 краще для ігор за цими показниками, повна підтримка є тільки в професійному релізі.
  Який Windows 7 краще для ігор: порівняльна характеристика, можливості, відгуки
  Висновок про це можна зробити навіть за наявності в самій системі спеціального емулятора середовища Windows XP. Відповідно, і оцінки за результатами тестування виглядають наступним чином:
 • Початкова – 1.
 • Домашня базова – 2.
 • Домашня розширена і максимальна – 4.
 • Професійна – 5.
 • Загальний підсумок

  Нарешті, прийшов час підвести фінальну межу. Перед вами результати тестування, отримані при проведенні порівнянь незалежними експертами. За набраними балами неважко зрозуміти, що краще всього виглядають Максимальна і Професійна модифікації, правда, версія Pro трішки вище своєї найближчої конкурентки. Але ось, якщо судити про цих двох редакціях за відгуками користувачів на всіляких форумах та обговореннях в інтернеті, особливої різниці при проходженні ігор не відчувається абсолютно ніякої. Мається на увазі, що порівняння стосується лише комп'ютерних конфігурацій з одними і тими ж іграми і однаковим встановленим «залізом». Втім, якщо встановлена гра не так вимоглива до обладнання, можна інсталювати на своєму терміналі Windows 7 у вигляді домашньої розширеної редакції (за результатами тестування вона хоч і відстає від лідерів, але ненабагато).

  Популярі новини
  Загрузка...