Що таке вхідна та вихідна швидкість Інтернету: опис, характеристики, одиниці виміру

354 0 Новини високих технологій

Чи вам доводилося задаватися питаннями з приводу того, що таке вхідна та вихідна швидкість інтернету? По всій видимості, більшість користувачів відповість на це питання ствердно, адже це перше, на що необхідно звернути увагу при укладенні договору з провайдером або оператором стільникового зв'язку на надання послуг підключення до Всесвітньої павутини. На жаль, у багатьох з цим виникає явна плутанина, оскільки іноді чіткого розуміння термінів, що вказуються провайдером одиниць вимірювання швидкості з'єднання немає. Давайте ж розберемося, що до чого.

Що таке вхідна та вихідна швидкість інтернету в загальному сенсі?

Отже, для початку спробуємо визначитися з загальним розумінням, яке особливих запитань ні в кого викликати не повинно.
Що таке вхідна та вихідна швидкість Інтернету: опис, характеристики, одиниці виміру
Під вхідною швидкістю прийнято розуміти швидкість передачі вхідних даних (швидкість відкриття сторінок, швидкість завантаження файлів на ваш комп'ютер або мобільний пристрій і т. д.). Під вихідної мається на увазі швидкість передачі даних з вашого терміналу іншому абоненту або сервера (пересилання електронної пошти, в тому числі і з вкладеннями, відправлення повідомлень в месенджерах і т. д.).

Вхідна та вихідна швидкість інтернету: що це в одиницях виміру

При розгляді цих двох понять особливу увагу варто звернути на плутанину, яка виникає при визначенні швидкості.

Що таке вхідна та вихідна швидкість Інтернету: опис, характеристики, одиниці виміру
Проблема тут в тому, що провайдер або оператор стільникового зв'язку, як правило, в договорі або в рекламі своїх послуг вказує саме швидкість вхідного підключення. Але цей показник виражений або мегабітах в секунду (Мбіт/с), або в гигабитах в секунду (Гбіт/с). Так, але ж завантаження інформації зазвичай вимірюється в мегабайтах! Ось тут і починаються складності, оскільки користувач бачить, що у нього начебто є досить швидкісне підключення, а ті ж фільми викачуються дуже повільно (якщо брати в якості прикладу завантаження по прямой ссылке з якогось ресурсу, а не з використанням торрентів, де принцип завантаження дещо відрізняється від стандартного). Чому так? Та просто тому, що сам показник швидкості необхідно з мегабіт перевести в мегабайти! Так, у вас є підключення до максимальної вхідної швидкістю 100 Мбіт/с, що є усередненим показником для більшості оптоволоконних з'єднань (виділених ліній). Оскільки один байт містить вісім біт, неважко підрахувати, що заявлена швидкість при перерахунку буде дорівнювати 100 Мбіт/с : 8 = 125 Мб/с. Ось і робіть висновок! Але засмучуватися не варто, оскільки вважається, що для комфортної роботи в інтернеті швидкість з'єднання, якщо її виражати саме в мегабайтах, повинна знаходитись в межах 10-20 Мб/с. Це буде досить для більш-менш швидкого завантаження необхідно контенту, якщо тільки розміри файлів не обчислюються десятками або навіть сотнями гігабайт.

Як перевірити вхідну і вихідну швидкості підключення?

Що таке вхідна та вихідна швидкість інтернету, трохи розібралися. Але ж в даному випадку ми маємо виключно максимально можливий показник, заявлений самою компанією, що надає послуги доступу до інтернету. Насправді ж реальна швидкість зазвичай набагато нижче заявленого ліміту.
Що таке вхідна та вихідна швидкість Інтернету: опис, характеристики, одиниці виміру
Це може бути пов'язано з безліччю факторів, серед яких головними зазвичай називають обмеження, встановлені на самих інтернет-ресурсах (як, наприклад, у файлообмінних мережах на кшталт Turbobit або DepositFiles), недостатньою потужністю обладнання провайдера, використанням антивірусних програм і файрволів, що обмежують трафік, неправильними налаштуваннями мережевих підключень, використанням проксі-серверів віддаленого типу або всіляких VPN-клієнтів і т. д. Перевірити реальну швидкість в обох напрямках в самих операційних системах Windows без достатніх знань досить проблематично, адже навіть використання команди ping в консолі відновлення повної картини не дає.
Що таке вхідна та вихідна швидкість Інтернету: опис, характеристики, одиниці виміру
Пересічному користувачеві простіше всього буде звернутися до спеціалізованих сайтів в інтернеті (наприклад, 2ip.ru), де встановлений лічильник, моментально видає реальні показники швидкості з'єднання. Також можна скористатися найпростішими утилітами начебто SpeedTest.

Вихідна швидкість інтернету вище входить: що б це значило?

Користувач проводить вимірювання швидкості і бачить, що вхідна швидкість інтернету менше вихідної. Тут же починаються питання з приводу того, чому таке могло трапитися. Відразу варто сказати, що це абсолютно нормальне явище. Звичайно, в теорії або, якщо хочете, в ідеалі обидва значення мають якщо не збігатися, то, принаймні, знаходиться приблизно на одному рівні. Але чому вихідна швидкість інтернету більше, ніж вхідна, на практиці? Знову ж таки, пов'язано це може бути з безліччю причин, а пояснити ситуацію можна на найпростішому прикладі.
Що таке вхідна та вихідна швидкість Інтернету: опис, характеристики, одиниці виміру
Припустимо, ви відправляєте другу листа з вкладенням досить великого графічного файлу на одному з поштових серверів інтернету. Лист йде моментально. Тепер ваш друг надсилає вам на цьому ж сервері точно такий же лист і точно з таким же вкладенням, але у вас вхідне повідомлення та вкладення) завантажується набагато повільніше. Причина тут в тому, що вхідна кореспонденція самим поштовим сервером перевіряється на віруси, на предмет приналежності до спаму, фільтрується і т. д., і саме з-за цього спостерігається явне уповільнення при прийомі. Крім того, перевірка проводиться ще й на рівні штатного антивіруса, встановленого у вас на комп'ютері. Але це тільки найпростіша ситуація, а справжніх причин такого явища може бути набагато більше.

Приклад тестування швидкості при завантаженні торентів

Тепер давайте подивимося, як визначити показники швидкості, а заодно і з'ясувати, чому вхідна швидкість інтернету менше вихідної, на прикладі відстеження показників у популярній програмі для завантаження торрентів uTorrent. Напевно багато хто звертав увагу, що для активної закачування відображається два значення.
Що таке вхідна та вихідна швидкість Інтернету: опис, характеристики, одиниці виміру
Одне вказує на швидкість завантаження доступного контенту на ваш термінал, друге відображає віддачу. Іноді, до речі, зі швидкостями, можна помітити і зворотне явище. Тут основна причина полягає в самій технології завантаження. Контент завантажується не з єдиного сервера, а з декількох користувальницьких терміналів, що знаходяться в мережі, на яких шуканий матеріал завантажений частково або повністю. При збереженні хоч якоїсь частини всього завантаженого файлу (файлів) на ваш термінал починається роздача, тобто ви теж віддаєте іншим користувачам контент по частинах, які є в збереженому вигляді на вашому жорсткому диску. Ось тут і спостерігається диспропорція. Виходить, що чим більше сідерів комп'ютерів, тим швидше файли завантажуються на ваш термінал. Але коли роздають терміналів один-два, а у вас файл завантажений майже повністю (скажімо, завантаження ви відновили після перерви), природно, виявляється, що вихідна швидкість більше, ніж входить. Тобто ви віддаєте вміст швидше, ніж завантажуєте недовантажені компоненти, тільки тому, що на вашому комп'ютері інформація вже є майже в цілому вигляді, а завантажувати необхідні компоненти просто нізвідки.

Можна збільшити показники швидкості підключення?

Що таке вхідна та вихідна швидкість інтернету, більш-менш зрозуміло. Тепер звернемося до важливих питань, які цікавлять усіх без винятку користувачів. Зрозуміло, що кожен хотів би ці показники збільшити, наскільки це можливо. Але тут потрібно чітко розуміти, що у випадку з вхідним з'єднанням вище встановленого провайдером ліміту не стрибнеш, як не старайся. Інша справа, що оптимізувати з'єднання можна, наприклад, за рахунок зміни певних параметрів. Наприклад, вважається, що відчутне збільшення швидкості дає використання безкоштовних DNS-серверів, адреси яких прописуються в налаштуваннях протоколу IPv4. Також можна використовувати різного роду програми-оптимізатори, у яких є така функція. Іноді доцільно включати спеціальний турбо-режим, як це передбачено в браузері Opera. Також можна взагалі змінити браузер! Але найпростішим рішенням прискорення завантаження сторінок є, звичайно ж, очищення кеша браузера. У торрент-клієнті можна виставити пріоритети завантаження і віддачі, не кажучи вже про максимальному значенні швидкості завантаження.

Короткі підсумки

Ось, власне, і все про те, що таке вхідна та вихідна швидкість інтернету. Думається, різницю зрозуміли вже всі. Основні негаразди зазвичай виникають з визначенням швидкості використовуються у кожному конкретному випадку одиницях виміру. Але й тут після прочитання матеріалу питань бути не повинно.
Що таке вхідна та вихідна швидкість Інтернету: опис, характеристики, одиниці виміру
Що ж стосується підвищення продуктивності власного ПК, перевагу краще віддати додатків, призначених для комплексного догляду (наприклад, Advanced SystemCare), які не тільки вміють виробляти інтернет-прискорення, але і чистять весь комп'ютерний сміття в системі без участі користувача.

Популярі новини
Загрузка...