Будь Microsoft Office краще встановити: огляд програм

123 0 Новини високих технологій

Чи доводилося вам вибирати, який Microsoft Office краще встановити на свій домашній або робочий комп'ютерний термінал, адже сьогодні доступних версій можна знайти дуже багато? Так, звичайно! Однак далеко не всі користувачі чітко розуміють, якого саме програмного продукту варто віддати перевагу не лише виходячи з його основних можливостей, але й з огляду на деякі тонкощі роботи з ним, не кажучи вже про конфігурації власного комп'ютера (ноутбука) в плані встановленого «заліза» і операційної системи. Давайте спробуємо розібратися, який з усіх доступних для інсталяції пакетів краще і установка якого з них стане оптимальним рішенням у кожному конкретному випадку.

Будь Microsoft Office краще: загальний опис пакетів

На сьогоднішній день на просторах інтернету, включаючи і офіційний ресурс Microsoft можна знайти кілька основних модифікацій цього офісного пакету. В основному для завантаження і установки пропонуються версії 200720102013 2016 та 2019. Правда, відразу ж варто звернути увагу на те, що підтримка модифікації 2007 так само як і морально застарілого набору у вигляді Office 2003 практично повністю припинена. Тим не менш багато хто успішно інсталюють та застарілі версії, оскільки вважають, що вони значно зручніше в роботі. Але чи так це насправді? Щоб розібратися, який Microsoft Office краще, давайте коротко пройдемося по основним характеристикам останніх пакетів і подивимося на деякі нюанси їх використання та нововведення, які були внесені розробниками по мірі виходу нових модифікацій:

Будь Microsoft Office краще встановити: огляд програм
 • «Офіс 2007» – найбільш прийнятне рішення для виконання повсякденних завдань, розраховане на пересічних користувачів, оскільки всі додатки мають досить простий інтерфейс і непогано справляються з обробкою документів будь-якого підтримуваного типу навіть на застарілих комп'ютерах.
 • «Офіс 2010» – поліпшена модифікація продукту 2007 року, основні зміни до якої торкнулися удосконалення HTML-редактора, а також оптимізації архітектури (ліцензія 300 руб.).
 • «Офіс 2013» – повністю модифікована версія зі зміненим інтерфейсом, в якому зникли дрібні кнопки, були додані ефекти анімації при перемиканні між основними пунктами меню, а також з'явилася можливість сенсорного управління (ліцензія 800 крб).
 • «Офіс 2016» – версія, максимально оптимізована під сенсорне керування, але більше розрахована на дизайнерські розробки з використанням інструментів програмування. На відміну від попередніх модифікацій, ця версія має більш зручну пошукову систему (ліцензія 1290 руб.).
 • «Офіс 2019» - абсолютно новий програмний продукт, що знаходиться ще в стадії тестування, в цілому сильно нагадує модифікацію 2016 року, але говорити про неї поки ще рано, оскільки мало хто встановлював її на свій комп'ютер (ліцензія 2000 руб.).
 • Що потрібно врахувати при виборі офісного пакету?

  Такі основні версії офісного пакету, які пропонуються для установки самою корпорацією Microsoft. Будь Microsoft Office краще, якщо брати в розрахунок тільки представлені версії? У принципі, відповісти на це запитання досить складно, оскільки потрібно ще врахувати, яка операційна система у вас встановлена і яке «залізо» використовується в комп'ютері.

  Будь Microsoft Office краще встановити: огляд програм
  Наприклад, вважається, що для Windows 7 оптимальним вибором стане установка «Офісу 2013». Якщо ж ви незмінно прямуєте за технічними новинками і хочете використовувати останні версії пакету, відразу ж зверніть увагу на «залізо», адже пакети випуску 2016 року і вище дуже вимогливі до ресурсів. Не варто забувати, що і операційна система їх може споживати просто неймовірно багато. Тому, якщо ваш ПК або ноутбук відповідає тільки мінімальним вимогам самої Windows, не женіться за нововведеннями і встановіть офісний пакет простіше.

  Який «Офіс» переважніше для Windows XP?

  Незважаючи на те, що версія операційної системи ХР вже безнадійно йде в минуле, її все одно використовують дуже широко. Будь Microsoft Office краще для Windows цієї модифікації? Вважається, що в цю ОС можна поставити навіть версію 2007 правда, після усунення деяких примх з боку самої системи.
  Будь Microsoft Office краще встановити: огляд програм
  Але ось оптимальним рішенням все одно залишається використання «Офісу 2003», який практично не навантажує системні ресурси, а багатьом користувачам, які не звикли до інтерфейсу нових пакетів, здається набагато більш зручним у роботі. В принципі, якщо ви є прихильником саме цієї версії, можете поставити її хоч в Windows 10. Все одно у всіх останніх модифікацій «Офісу» є повна підтримка стандартних форматів 2003 року, та зберігати документи, створені в нових форматах, які використовуються за замовчуванням (DOCX, XLSX і т. д.), абсолютно необов'язково. Якщо ж потрібно відкривати саме файли нових форматів, в доповнення до основного пакету можна встановити спеціальний конвертер, який дозволяє працювати з документами нових стандартних розширень.

  Вибір стандартного «Офісу» під Windows 7

  Про те, яка версія Microsoft Office краще для «сімки», частково вже було сказано. В принципі, якщо вам не потрібен розширений функціонал, дійсно можна зупинитися на модифікації 2013 року. За великим рахунком, всі наступні версії офісного пакета особливо між собою не розрізняються ні по інтерфейсу, ні за наявними коштами роботи з документами. Ставити оптимізовані під сенсорне керування версії сенсу немає абсолютно ніякого, оскільки такий метод введення не підтримує сама операційна система.

  Будь Microsoft Office краще для Windows 10?

  Незважаючи на те що у Windows 7 і більш нових версій системні вимоги знаходяться приблизно на одному рівні, офісні пакети, що випускаються одночасно з новими версіями самої системи, виявлялися як би «заточені» саме під них.
  Будь Microsoft Office краще встановити: огляд програм
  Що ж стосується «вісімки» і «десятки», можете встановити якусь модифікацію зразок 2016 і вище, хоча на практиці скільки-небудь відчутних переваг в порівнянні з попередніми модифікаціями основного офісного пакету, якщо тільки ви не виконуєте специфічні завдання, це не дасть.

  Альтернатива у вигляді MS Office Blue Edition

  Будь Microsoft Office краще, якщо розглядати стандартні версії пакету, трохи розібралися. Тепер давайте спробуємо розібратися в альтернативних рішеннях. По всій видимості, не потрібно говорити, що всі описані пакети є платними. Купувати їх рекомендується офіційно. Однак наші користувачі не поспішають викладати досить великі суми грошей за такі програмні продукти, а для активації використовують напівофіційні утиліти начебто KMSpico або KMSAuto Net. Втім, як виявляється, є у Microsoft один офіційний реліз, який є абсолютно безкоштовним і працює нітрохи не гірше стандартних версій пакету.
  Будь Microsoft Office краще встановити: огляд програм
  Мова йде про модифікації Blue Edition, яка заснована на версії 2007. Багато фахівців звичайним користувачам рекомендують до встановлення саме її, вважаючи пакет і легким у плані споживання ресурсів комп'ютера, і простим управлінні.

  Хмарний Office 365

  Відносно нова розробка у вигляді хмарного сервісу Office 365 для використання рядовими користувачами не передбачено, тим більше, що коштує досить пристойно (платити треба кожен рік).
  Будь Microsoft Office краще встановити: огляд програм
  За великим рахунком, ця розробка може стати в нагоді при обробці документації на великих підприємствах, коли до документів потрібно надати спільний доступ декількох десятків співробітників в розгалужених корпоративних мережах (можливо, навіть перебувають у різних регіонах). Але ось удосконаленою системою безпеки цей сервіс може похвалитися в дуже високій мірі.

  Епілог

  Так який Microsoft Office краще? Відповідь на це питання досить складне, оскільки тут все залежить від уподобань самих користувачів, і від комп'ютерної конфігурації, і від поставлених цілей або завдань. Але якщо говорити, так би мовити, про «домашніх» юзерах, думається, незалежно від використовуваної модифікації Windows, простіше і краще всього встановити версії 2003-2013 які не так «ненажерливі», як більш нові модифікації, незважаючи навіть на те, що підтримка деяких з них вже припинена.

  Популярі новини
  Загрузка...