Для чого потрібен менеджер паролів в "Опері"

130 0 Новини високих технологій

Одним з перших кроків для здійснення яких-небудь дій на просторах Всесвітньої павутини є створення електронної пошти. З її допомогою кожен користувач може відправляти, отримувати листи, підтверджувати реєстрації в інших проектах і багато іншого. Відвідуючи різні інтернет-ресурси, наприклад, соціальні мережі, онлайн-магазини, форуми, ігри, ви насамперед повинні авторизуватись на сайті, щоб отримати більше можливостей і продовжити певні дії. При створенні різних акаунтів необхідно вказувати свою електронну адресу. Але тримати в своїй голові дані від всіх облікових записів неможливо, а століття чорнила і ручок вже пішов у минуле. І як бути, запитаєте ви? На щастя, в браузерах є різні плагіни, які запам'ятовують всі ваші персональні дані, а саме логін і пароль. У цій статті ми детально розберемо одну з таких функцій на прикладі браузер "Опера". Менеджер паролів в ньому точно такий же, як і у всіх інших браузерах.

Введення

Отже, ви вже знаєте, що в браузерах є функція запам'ятовування персональних даних, але як вона працює, де зберігаються всі ваші паролі - для багатьох залишається загадкою. Давайте дамо вичерпні відповіді на ці питання. При введенні даних на будь-якому інтернет-ресурсі браузер автоматично виводить невелику панель з двома пунктами: "Зберегти" і "Ніколи". При виборі першого із запропонованих варіантів система запам'ятає ваш логін та пароль для поточного інтернет-ресурсу. Після виконання перерахованих вище дій при повторному відкритті цього сайту поля введення персональних даних будуть виділені жовтим кольором. Це означає, що в менеджері паролів є інформація щодо заповнення цих полів, а саме логіна і пароля. Менеджер паролів "Опера" припинить свою роботу, якщо ви випадково обрали пункт "Ніколи".

Персональні дані

Припустимо, що ви зайшли на якийсь інтернет-ресурс, створили на ньому обліковий запис і випадково натиснули пункт "Ніколи", чим, власне, і відключили функцію автозаповнення полів для поточного сайту. І тепер ви ставите питанням, як ввімкнути менеджер паролів в "Опері". Для того щоб здійснити задумане, проробіть наступні дії:
 • Відкрийте меню "Опери", виберіть пункт "Налаштування" або натисніть сполучення клавіш Alt+P.
  Для чого потрібен менеджер паролів в "Опері"
 • У розділі "Додатково" знайдіть пункт "Паролі і форми".
 • Відкрийте підпункт "Паролі".
  Для чого потрібен менеджер паролів в "Опері"
 • У вікні знайдіть підпункт "Сайти, паролі для яких не зберігаються".
 • Натисніть на хрестик поруч з сайтом, для якого бажаєте ввімкнути менеджер паролів.
  Для чого потрібен менеджер паролів в "Опері"
 • Готове. Тепер при переході на інтернет-ресурс поля будуть заповнені автоматично за допомогою менеджера паролів "Опера".

  Носій інформації

  Ви напевно задавалися питанням про поновлення персональних даних після перевстановлення операційної системи або браузера. Після ознайомлення з цією главою ви більше не будете боятися втратити ваші облікові записи. Адже ви запросто зможете скинути на будь-переносний носій. Отже, щоб дізнатися, де зберігаються персональні дані, збережені за допомогою менеджера паролів "Опера", зробіть наступне:
 • Виберіть меню "Опери", потім розділ "Довідка", пункт "Про програму".
  Для чого потрібен менеджер паролів в "Опері"
 • У вікні знайдіть розділ "Шляхи", у ньому - "Профіль".
  Для чого потрібен менеджер паролів в "Опері"
 • Скопіюйте його і вставте в адресний рядок "Провідника" Windows.
 • Зберігаються В папці знайдіть файл Login Data.
 • Саме цей файл відповідає за збережені паролі вашого браузера. Видаливши його, ви також видаліть і збережені облікові записи менеджера паролів "Опера". Як подивитися паролі, що зберігаються всередині цього файлу? Поспішаємо вас засмутити - ніяк. Файл закодований, а тому ви не зможете заздалегідь зайти і переписати паролі. Рекомендується зберегти цей файл на який-небудь переносний носій, щоб не втратити доступ до облікових записів. У разі переустановлення операційної системи або браузера скиньте цей документ в ту ж папку, і всі збережені раніше персональні дані будуть відновлені.

  Висновок

  Де в опері менеджер паролів, для чого він призначений, як відновити персональні дані після перевстановлення браузера - на ці питання ми дали вичерпну відповідь у цій статті. Тепер ви без жодних проблем зможете вручну як включати, так і відключити функцію збереження паролів на різних інтернет-ресурсах. Однак пам'ятайте: функція автозаповнення полів дуже зручна і значно економить ваш час, але не є безпечною і не забезпечує захист від зловмисників.

  Популярі новини
  Загрузка...