"Андроїд" не підключається до комп'ютера: причини і їх усунення

196 0 Новини високих технологій

Підключаючи андроїд-пристрій до комп'ютера, більшість власників, як правило, розраховує в першу чергу скористатися функцією переносу даних з пристрою на ПК і навпаки. Зарядка акумулятора смартфона або планшета цікавить користувачів в останню чергу. Однак іноді виникає ситуація, коли підключення гаджета до ПК за допомогою USB-кабелю ні до чого, крім зарядки батареї, не призводить. Пристрій на базі операційної системи Android до комп'ютера підключається, доступ до фізичної пам'яті апарату користувачеві отримати не вдається. Відбуватися це може з кількох причин, які можна розділити на три основні групи: власні, програмні, апаратні.

"Андроїд" не підключається до комп'ютера: причини і їх усунення

Користувальницькі причини

Досить поширене явище, особливо на версіях ОС "Андроїд" протягом кількох останніх років. Тому з нього і почнемо. Наприклад, гаджет на базі Android 8" не підключається до комп'ютера, при цьому ніякі системні помилки не реєструються. Пов'язано це з банальної неуважністю: багато, з'єднавши кабель з портом USB, просто не дивляться на екран свого пристрою, який, виявивши з'єднання з ПК, пропонує користувачу активувати один з доступних режимів підключення (зарядка батареї, режим модему, режим камери і режим передачі даних). За замовчуванням, як правило, встановлюється саме режим зарядки, при якому лінії передачі даних не задіяні.


"Андроїд" не підключається до комп'ютера: причини і їх усунення
Для активації режиму передачі даних необхідно перейти в налаштування гаджета, тапнути по вкладці "Пам'ять", потім у правому верхньому кутку натиснути значок з логотипом USB або класичне крапки (конкретне відображення цій частині меню залежить від моделі пристрою, версії операційної системи і поточної прошивки). У меню потрібно відзначити рядок "Медіа-пристрій (MTP)". Крім того, не зайвим буде перевірка функції мобільного USB-модему в меню "Підключення" або в розділі "Бездротові мережі": функція повинна бути відключена.
"Андроїд" не підключається до комп'ютера: причини і їх усунення

Програмні причини

Нерідко неполадки, при яких пристрій з ОС "Андроїд" не підключається до комп'ютера через USB, можуть бути викликані різного роду системними збоями. Вони можуть проявлятися з кількох причин. Розглянемо кожну окремо.


Одноразова помилка самої операційної системи пристрою

Оскільки вивчається система, заснована, як відомо, на "Лінуксі", є досить стабільною і надійною, ймовірність того, що телефон на Андроїд" не підключається до комп'ютера через подібної помилки, вкрай низька. В якості рішення можна перезавантажити пристрій довгим натисканням кнопки живлення. Або, якщо дозволяє конструкція смартфона, витягувати на пару хвилин батарею. Якщо проблема в системну помилку, ці маніпуляції повинні допомогти.

Серйозний системний збій

Проявляється внаслідок некоректної зміни прошивки, або, що найімовірніше, використанні так званої кастомних прошивки, тобто адаптованої технічно підкованими користувачами під конкретний пристрій. Будь-який веб-ресурс, з якого така прошивка може бути завантажена, обов'язково містить попередження про самостійної відповідальності користувача за маніпуляції з пристроєм і відсутність яких би то не було гарантій. В разі проблем є ризик отримати цегла, бутлуп (циклічну перезавантаження) або перехід пристрою в демонстраційний режим, в якому ОС "Андроїд" не підключається до мережі взагалі. У цьому випадку проблема підключення гаджета з комп'ютером буде цікавити користувача в самий останній момент.
Тому, якщо після установки такої прошивки ОС "Андроїд" не підключається до комп'ютера (і через WiFi), швидше за все, доведеться виконувати заводський скидання через систему відновлення пристрою. Для цього потрібно запустити вимкнений апарат одночасним натисканням кнопки живлення і однієї з кнопок гучності (конкретний спосіб переходу в режим відновлення залежить від моделі пристрою). Потім слід дочекатися завантаження середовища рекавері, що може зайняти певний час, після чого, використовуючи клавіші регулювання гучності, перейти до пункту меню Wipe Data/Factory Reset і підтвердити вибір натисканням кнопки живлення. Слід мати на увазі, що дана процедура призведе до повного оновлення пристрою і повернення його до заводського стану, відповідно, всі призначені для користувача настройки, додатки і дані з пам'яті телефону будуть видалені.
"Андроїд" не підключається до комп'ютера: причини і їх усунення

Невдала збірка ОС Windows

Нелегальні версії самої відомої операційної системи досить популярні серед користувачів по всьому світу, тому і створені ентузіастами складання з різними поліпшеннями встановлюються власниками ПК досить часто. У більшості випадків проблем з ними не виникає.
Однак повністю виключати ймовірність збоїв і помилок не можна. І ситуація, при якій смартфон або планшет з Android не підключаються до комп'ютера, може бути наслідком таких збоїв. Вирішується проблема повної переустановкою операційної системи на ПК. При цьому рекомендується використовувати офіційні ліцензійні версії або збірки, якість і нормальна працездатність яких неодноразово підтверджені іншими користувачами.

Відсутність необхідних для з'єднання пристрою з ПК драйверів

Користувачам Windows 7 SP1 а також більш сучасні версії ОС від "Майкрософт" така ситуація не загрожує. Тим же, хто до цих пір використовує Windows XP, і при спробі з'єднання телефону з ПК стикається з тим, що "Андроїд" не підключається до комп'ютера, необхідно завантажити та встановити з офіційного сайту Microsoft драйвери і файли служби MTP. Крім того, на ПК можуть бути відсутніми і драйвери самого підключається гаджета. Оскільки підтримка Windows XP на всіх офіційних рівнях більше не здійснюється, цілком ймовірно, що шукати потрібний драйвер доведеться на сторонніх ресурсах. Найчастіше доведеться працювати з англомовними сайтами і файлами.
"Андроїд" не підключається до комп'ютера: причини і їх усунення

Непрацездатність USB-драйвери

Досить рідкісна, але неприємна ситуація, при якій відмовляються працювати будь-які USB-пристрої. В цьому випадку не тільки телефон з Android не підключається до комп'ютера, але і периферія, що працює по протоколу USB. Рішення - переустановка стандартного комплекту драйверів поточної материнської плати (з оригінального інсталяційного диску або з офіційного сайту). При використанні Windows 10 причина непрацездатності підключення може бути викликана некоректною роботою служби MTP. Лікується це установкою свіжої версії драйверів цієї служби.

Вірусна активність

Причому як на комп'ютері, так і на самому мобільному пристрої. При цьому некоректна робота пристрою може проявлятися не тільки при підключенні до ПК. Іноді виникають ситуації, при яких "Андроїд" не підключається до вай фай або мобільному інтернету (особливо вразливі пристрої з розблокованими правами суперкористувача). Рішення - запуск повного сканування з допомогою антивірусної утиліти, благо і платні, і безкоштовні версії завантажити та встановити не проблема.

Апаратні причини

Неможливість з'єднання андроїд-пристрою з комп'ютером може бути викликана не тільки програмними збоями. Причиною можуть бути неполадки апаратного забезпечення. Найчастіше впоратися з ними користувачеві цілком по силам. Серед них зустрічаються ті, які ми розглянемо далі.

Неполадки електроживлення

У цьому випадку USB-порт може видавати помилку. Найчастіше це може бути пов'язано з незадовільною якістю контакту всередині USB-роз'єму (особливо при використанні різних USB-подовжувачів та розгалужувачів). В деяких досить рідких випадках помилка може з'являтися з-за перевантаження блоку живлення.
"Андроїд" не підключається до комп'ютера: причини і їх усунення

Фізичні ушкодження USB-провід

Це найпоширеніша причина, оскільки підключення до комп'ютера зазвичай здійснюється тим же кабелем, який використовується і для зарядки. А оскільки багато користувачів заряджають свої гаждеты далеко не по одному разу на день, постійно тримаючи зарядку при собі, це не може не позначатися на банальному фізичному зносі дроти, особливо в місцях з'єднання зі штекерами. Зрозуміло, не варто виключати і механічні пошкодження, які можуть бути викликані цілим рядом зовнішніх причин.
"Андроїд" не підключається до комп'ютера: причини і їх усунення

Фізичні пошкодження коннекторів проводу

USB-коннектора це стосується в останню чергу, оскільки він досить великий і міцний, щоб пошкодити його, потрібно постаратися. А ось роз'єми на іншому кінці дроту (наприклад, MicroUSB або Type-C), схильні до пошкоджень в набагато більшому ступені.

Пошкодження USB-портів на ПК

Особливо це стосується тих роз'ємів, що розташовані на передній панелі і, як наслідок, більш схильні до зовнішніх впливів. Наприклад, досить просто зачепити коннектор підключеного комп'ютера дроти, просто проходячи мимо, викликавши тим самим порушення цілісності USB-порту. Серйозною проблемою це навряд чи можна назвати, оскільки завжди можна скористатися робочим портом або придбати USB-хаб.

Несправний порт на пристрої

З цим вже складніше, так як в домашніх умовах, і без спеціальних навичок та інструменту ліквідувати механічну несправність і відновити працездатність роз'єму не вийде. Вивчивши дане керівництво, кожен користувач, у якого виникли проблеми з підключенням свого гаджета до ПК, зможе знайти відповідь на питання, чому "Андроїд" не підключається до комп'ютера", вивчити причини виниклої ситуації і визначити оптимальне для себе рішення.

Популярі новини
Загрузка...