Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 680[GV-N680OC-2GD]: опис, характеристики, комплектація

236 0 Новини високих технологій

Відеокарти компанії nVidia користуються популярністю. Навіть застарілі моделі можуть підійти для користувача комп'ютера. Актуальність їх часто важлива для геймерів і тих, хто потребує продуктивної системі. Іншим же цілком згодиться стара модель, яка може бути менш продуктивною, але за якістю не поступається новинок.

Про відеокарту

Gigabyte GTX 680 навряд чи сподобається якомусь геймеру. Ця модель давно зжила себе як ігрове рішення, хоча ще 5 років тому могла впоратися з геймерськими проектами. Тепер же купити цю відеокарту може тільки той, хто не чекає багато від продуктивності системи. Особливість моделі в тому, що вона поставляється з фірмовою системою охолодження. Gigabyte GTX 680 виглядає добре, але займає багато місця в корпусі. Наприклад, на компактну материнську плату така модель може не стати, бо має аж три вентилятора і велику довжину корпусу.


Те, що адаптер отримав таку значну систему охолодження, натякає нам на непоганий оверклокерський потенціал.

Упаковка і комплектація

Поставляється відеокарта Gigabyte GTX 680 в яскравій фірмовій коробці. Вона дуже схожа на сучасне оформлення. Спереду намальований величезний неоновий очей - фірмовий знак системи охолодження. Тут же зазначена модель адаптера і його основні параметри: тип пам'яті, її кількість і назва СО. З задньої сторони коробки відображено докладний список характеристик. Тут же є фото відеокарти та описані її можливості. Комплектацію важко назвати щедрою. Виявилося, що виробник не сильно піклується про вас, тому всередині є диск з програмним забезпеченням, інструкція щодо підключення і використання пристрою, а також два перехідника для харчування. Ніяких додаткових заглушок або кабелів немає, тому в разі їх нестачі доведеться докуповувати окремо.


Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 680[GV-N680OC-2GD]: опис, характеристики, комплектація

Зовнішній вигляд відеокарти

Незважаючи на те, що комплектація Gigabyte GTX 680 не порадувала користувачів, гарне враження залишив зовнішній вигляд пристрою. Розмір адаптера досить великий, хоча сама друкована плата не відрізняється від референсної моделі: 254 х 98 х 34 мм Якщо подивитися на габарити пристрою з урахуванням системи охолодження, то розумієш, яка особливість відеокарти: розміри З - 273 х 110 х 39 мм Такі габарити варто враховувати при покупці даної моделі в компактний корпус і навіть в стандартний. Доведеться заздалегідь подумати, чи не буде пристрій заважати підключенню інших компонентів чи загороджувати елементи від додаткового охолодження.

Друкована плата

Опис Gigabyte GTX 680 варто почати з зовнішнього вигляду друкованої плати. Це один з головних елементів пристрою. Варто відразу сказати, що компанія при створенні модифікованої версії вирішила не експериментувати з самою платою. Тому перед нами референсна модель, яка не зазнала зміни навіть у кольорі. Взагалі, штатний дизайн активно пропагує nVidia і з боку Gigabyte було б нерозумно відходити від цього шляху. Та й нікому не потрібно створювати собі ще більше роботи.
Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 680[GV-N680OC-2GD]: опис, характеристики, комплектація
Тому виробник вирішив залишити плату компанії, щоб заощадити час і гроші, звільнити від розробки інженерів ексклюзивної плати, витрачати час на проведення спеціальних тестів на сумісність. До речі, деякі хочуть витрачати час і тому, що можна першими вступити на ринок і заявити про себе, поки інші займаються переробками.
Отже, повертаючись до плати, що потрібно знати? «Батьки» пристрої не залишили вибору виробникам-модифікаторів. Вони з якоїсь причини створили лише чотири фази живлення GPU. Кажуть, що це пов'язано з обмеженнями TDP. На що це впливає? Насамперед подібне рішення торкнеться оверклокерів, які можуть більше не сподіватися на добрий потенціал розгону. Хоча зовсім ховати затію про поліпшення частот не варто. Основні елементи плати відеокарти Gigabyte GTX 680 заховані під системою охолодження, тому щоб їх розглянути, доведеться її зняти. Професіонал тут може помітити використання комбінованого живлення. Також є питання до фаз живлення, які опинилися в незвичайному положенні: раніше їх витягували вертикально, а в цій версії все зроблено навпаки. На платі можна помітити сам процесор, який відповідає за роботу графіки, - GK104. Він займає майже 300 квадратних міліметрів. Для його розташування використовували підкладку текстоліту. Захищає чіп - металева рамка.

Система охолодження

Модель GV-N680OC-2GD особливо своєю системою охолодження, тому про неї також варто сказати окремо. Вона складається з декількох частин. На перший погляд важко зрозуміти, чи ефективна вона. Але після уважного огляду стає зрозуміло, що завдяки їй і продається дана модель.
Текстоліт, як завжди, прикритий пластиковим кожухом. Його складно назвати якимось особливим. На ньому немає яскравих графічних елементів і фірмових малюнків. Він виконаний з напівпрозорого пластику зеленого кольору.
Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 680[GV-N680OC-2GD]: опис, характеристики, комплектація
В кожух вбудовані три вентилятора по 75 мм. Конструкція допомагає позбутися від турбулентних потоків. Під кожухом прихований радіатор. Він має досить значне відстань між пластинами, що досить незвично. Це не дозволило розробити високі вентилятори для цієї моделі. В основі радіатора можна побачити мідну вставку, до якої стягуються всі трубки тепловідведення.

Деталі пристрою

Не менш важливим у відеокарті є інтерфейсна панель. Вона тут не може похвалитися особливою різноманітністю, тому деякі користувачі можуть залишитися незадоволеними відсутністю того чи іншого порту. Серед відео-роз'ємів тут є: по одному HDMI і DP і пара DVI. Така комплектація здається вже застарілої до 2019 року. Благо хоча б один HDMI. До речі, роз'єми розмістили горизонтально, в той час як референсна модель пропонує вертикальне розташування.
Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 680[GV-N680OC-2GD]: опис, характеристики, комплектація

Характеристики пристрою

Нарешті, варто поговорити про характеристики відеокарти Gigabyte GeForce GTX 680. Вона лише незначно відрізняється від референсної моделі. Працює пристрій з 1536 потокових процесорів. Текстурних блоків - 128. Працює адаптер з частотою 1072 МГц, в той час як еталонна версія показує результат - 1006 МГц. Тобто, вже можна говорити про те, що ця модифікація експрес.

Також різняться показники частоти в режимі «Буст». Тут збільшує швидкість ще більше - 1123 МГц проти 1058 МГц в референсною версії. Інші параметри нічим не відрізняються від інших модифікацій цієї моделі. Тип пам'яті відеокарти - GDDR5. Працює ця конкретно ця модель з об'ємом 2 Гб, хоча є також версія на 4 Гб. Частота пам'яті при цьому 6008 МГц. Споживається пристрій майже 200 ватт. Процесор виконаний по 28 нм техпроцесу. Шина пам'яті - 256-біт.

Енергоспоживання

Відеокарта GeForce GTX 680 якщо вірити специфікаціям, споживає 192 ват. Насправді ситуація трохи інша. У режимі простою вона вимагає 142 вата. Якщо активувати повноцінну навантаження, то пристрій почне «пожирати» до 300 ватт. Різниця між двома показниками - 158 ват. Щоб розрахувати реальний параметр, до цього потрібно додати ще 10 ватт. Таким чином отримаємо реальне енергоспоживання - 168 ват.
Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 680[GV-N680OC-2GD]: опис, характеристики, комплектація
Це значення може дещо відрізнятися. Іноді воно залежить від роботи системи охолодження, від наявності референсною плати і різних компонентів на ній. Але в цілому саме такий показник видає дана модель.

Температура і шум

WindForce 3X - досить потужна система охолодження. По суті, вона повинна видавати багато шуму, оскільки в ній встановлено відразу три вентилятора розмірами всього 75 мм. Досвідчені користувачі знають, що чим менше діаметр вентилятора, тим більше оборотів йому потрібно зробити, а відповідно, більше шуму видати.
У просте він видає всього 38 дБ. При високому навантаженні на відеокарту, вона видає шум на 40 дБ. Цікаво, що цей показник на одиницю менше, ніж у референсної моделі. З температурою у відеокарти GTX 680 повинно бути все добре, не дарма ж виробник намагався над фірмовою системою охолодження. Модель в спокійному стані майже не гріється і показує всього 29 градусів. Таким чином її можна вважати однією із самих холодних карт на ринку. При вагомою навантаженні відеокарта GeForce GTX 680 нагрілася до 63 градусів. Звичайно ж, цей показник також не може не радувати і навпаки, дає надію на те, що під час оверклокінгу вона не буде перегріватися так сильно, як інші моделі. До речі, такий хороший показник температур дає відмінну можливість зменшити кількість обертів вентиляторів, зменшивши відповідно і шум пристрою.
Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 680[GV-N680OC-2GD]: опис, характеристики, комплектація

Пам'ять відеокарти

Багато намагаються зрозуміти, як дізнатися, скільки відеопам'яті на відеокарті. По-перше, це видно на упаковці та у специфікаціях пристрою. Конкретно у моделі Gigabyte GTX 680 є дві версії. Користувач може придбати адаптер на 2 або 4 Гб. Якщо ви досі не знаєте, скільки об'єму відеопам'яті у вашої моделі, можна використовувати допоміжні утиліти. Наприклад, дізнатися цю інформацію можна з допомогою програми GPU-Z. Завантажити її можна з офіційного сайту. Краще використовувати версію з англійським інтерфейсом, оскільки російськомовний варіант може некоректно відображати чи не відображати деякі параметри. Після скачування програми достатньо її запустити. Вона швидко збере дані про відеокарту і в табличці вкаже їх усіх. Звернути увагу потрібно на рядок Memory Size. Тут у комірці вказано обсяг пам'яті GDDR5 відеокарти GTX 680.

Розгін

Звичайно, можна сподіватися на режим Boost, який на ділі дійсно збільшує частоти процесора. Але більшість професійних оверклокерів абсолютно не вірить в такий параметр. Він може стримувати вас в певних рамках, з-за чого розгін може тільки нашкодити роботі пристрою.
Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 680[GV-N680OC-2GD]: опис, характеристики, комплектація
Режим Boost працює в автоматичній настройці. Він самостійно збільшує частоти і напруга, досягаючи певної межі, зупиняється. При самостійному оверклокінгу у вас є можливість самому контролювати такі параметри, розуміючи або інтуїтивно, або завдяки графіками, наскільки далеко можна зайти під час регулювання. У розгоні може бути ще одна проблема, яку неможливо вирішити. Компанія-виробник може ставити певні обмеження. Якщо вона представляє модель з заводським розгоном, можна перестати сподіватися на потенціал і підвищення швидкості роботи. Зазвичай після цього оверклокінг в домашніх умовах не дає взагалі ніякого результату. Звичайно, під час розгону ви можете експериментувати, використовувати різні режими і утиліти, але завжди робите це на свій страх і ризик. Простіше використовувати спеціальні програми, наприклад, MSI Afterburner. Утиліта є найпопулярнішою для цієї задачі і дозволяє просто підвищувати або знижувати частоти адаптера, а у разі перевищення допустимих значень відразу говорить про це. Завдяки їй вдалося підвищити частоту досліджуваної моделі до 1171 МГц, а з застосуванням додатково Boost вийшло досягти 1250 МГц. Також збільшилася швидкість роботи відеопам'яті з 6008 до 6612 МГц.

Популярі новини
Загрузка...