Програми для бізнес-планування: огляд, види і варіанти використання

79 0 Новини високих технологій

На сьогоднішній день ситуація на ринку спеціалізованих комп'ютерних програм така, що легко знаходиться фактично будь софт, незалежно від спрямованості. Ось і для бізнесу, а також супутніх робіт є дуже велика кількість програм. Причому, що дозволяє відчути певну гордість, безліч висококласного ЗА розроблено вітчизняними програмістами. Програми для бізнес-планування та ведення справ дають можливість прискорити процес розробки, в тому числі і повністю автоматизувати розрахунки. Крім того, багато функції дозволяють зробити аналіз і виявити недоліки на поточному етапі роботи. Також у функціонал кожного додатка інтегрована система підказок і покрокових шаблонів, що дозволить на виході отримати ідеально відточений бізнес-план.


Правильний підбір програми для бізнес-планування

Конкуренція дуже висока, і тому зробити правильний вибір не так і просто. Деякі женуться за безкоштовністю, декого не влаштовує інтерфейс і складність у зверненні. Але в першу чергу прикладні програми в бізнес - плануванні повинні відповідати взаимозаменяемому рівнянню: ціна-якість-доступність.
Програми для бізнес-планування: огляд, види і варіанти використання
Так, вартість хорошого софта досить висока, тому багато підприємців відмовляються від дорогих програм на користь безкоштовних і дешевих. Це в корені неправильний підхід, оскільки такі програми зазвичай мають ряд недоліків: мало функцій, обмежений час використання. Є варіант зі зламаними ключами ліцензії до такого софту, але якісної роботи і оновлень від цього чекати не варто.


І якщо з ціною більш-менш все зрозуміло, то набагато складніше визначитися з основною спрямованістю роботи програми для бізнес-планування. Точніше, як часто і для яких цілей вона буде використовуватися.

Спрямованість програм для бізнесу

Отже, для початку необхідно усвідомити для себе, що проект розробляється не для внутрішнього використання, а в розрахунку на іншого споживача (контролюючий або фінансовий орган, інвесторів). І саме від якості бізнес-плану залежить, наскільки життєздатним виглядає майбутнє підприємство, наскільки воно є рентабельним. Можна скористатися старим способом і виготовити проектний документ вручну, але це дуже довго і не завжди виходить так, як потрібно.
Програми для бізнес-планування: огляд, види і варіанти використання
Крім бізнес-спрямованості, даний софт має і допоміжну гілку розвитку. Зокрема, робоча програма бізнес-планування для СПО дозволяє більш грамотно підготувати майбутніх фахівців у галузі підприємництва та торгівлі, а також правильного вкладення інвестицій.

Переваги програм для планування

Професійний софт для бізнес-планування повинен володіти наступними параметрами:
 • доступність будь-якої категорії користувачів. Навіть непідготовлений людина повинна зуміти розібратися в нюансах програми з допомогою підказок та інструкцій;
 • вже на перших етапах бізнес-план повинен сформуватися під конкретну аудиторію, тобто під одержувачів (спонсорів, інвесторів тощо);
 • Програми для бізнес-планування: огляд, види і варіанти використання
 • не повинна бути упущена жодна дрібниця, кожен етап плану повинен бути максимально об'ємним і інформативним. Це означає, програми для бізнес - планування повинні містити не лише голі цифри і розрахунки, але і елементи аналітики та опису;
 • проект повинен бути чітко структурований, щоб в адресата зберігалося до кінця чітке розуміння і представлення майбутнього підприємства;
 • обов'язкова сумісність з офісними та іншими додатками, на випадок, якщо потрібно вкладення додаткових файлів;
 • всі опції та інструменти софта повинні бути доступні без зайвих кліків і пошуку.
 • А тепер можна перейти до огляду додатків, які володіють таким списком достоїнств.

  Project Expert – якість і доступність

  За суті, це автоматизоване бізнес-планування. Робоча програма, якій віддали перевагу десятки тисяч користувачів, а також фахівці. Недарма Project Expert цінується в якості шаблону для створення професійних бізнес-планів.
  Програми для бізнес-планування: огляд, види і варіанти використання
  Основна суть її зводиться до створення міцної моделі проекту підприємства, яке фактично не потребує ніяких вкладень. «Бізнес з нуля», так сказати. Розширений функціонал дозволяє підносити адресатам багаторівневі схеми, розрахунки, перспективи розвитку, з детальним зазначенням витрат і вкладень. Підсумковий аналіз, проведений автоматично відобразить такі важливі показники, як прибутковість, ефективність і доцільність вкладення коштів. Основна середовище застосування Project Expert – великі компанії, трести, які надають фінансову підтримку малому і середньому бізнесу. Але вона добре виглядає і як навчальна програма бізнес-планування за рахунок своєї доступності та зрозумілого інтерфейсу.
  Підтримує роботу у всіх операційних системах, а також багатомовність (російська, англійська, українська).

  Фінансова модель підприємства – все геніальне просто

  Ще один великий софт для створення бізнес-проектів, «Фінансова модель підприємства», володіє широким спектром робочих опцій і інструментів. В неї входить, крім стандартного набору, фінансовий розрахунок і оцінка грошових вливань, створення об'ємної матеріальної бази, поглиблений аналіз усіх відгалужень бізнесу, проблемні моменти та рівномірне фінансування.
  Програми для бізнес-планування: огляд, види і варіанти використання
  Даний софт сміливо претендує на звання «Програма основи бізнес - планування», так як в ній міститься навчальна інформація з відео і клікабельними посиланнями. Розробники програми постаралися створити усі умови для комфортної роботи, про що свідчать і спливаючі підказки, коментарі. Підтримує всі ОС сімейства Windows, російська, англійська та українська мови. Єдиний мінус – необхідність придбання повної версії. Для ознайомлення доступна лише демо-версія з пробним періодом роботи.

  Business Plan Pro – вибір підприємців

  А ось додаток Business Plan Pro – це багатофункціональний професійний інструмент для створення бізнес-планів. Однак кількість опцій в даній програмі дуже велике:
 • детальний аналіз актуальних ринків з виявленням найбільш прибуткових напрямків;
 • чітка інфографіка доходної і витратної частини бізнесу;
 • величезний набір шаблонів бізнес-планів (близько 500 одиниць);
 • поділ аналітичної та математичної складових проекту (інформація та розрахунки розміщуються в чіткій відповідності з планом, роблять загальну картину зрозумілою).
 • Програми для бізнес-планування: огляд, види і варіанти використання
  Незважаючи на те що це саме професійний софт, Business Plan Pro цілком підходить в якості навчальний програми з бізнес-планування для дисципліни СПО. Настільки простий і зрозумілий інтерфейс. Крім того, доступні підказки і взаємодія з елементами програми.

  Софт встановлюється на будь-яку ОС, від Win Win XP до 10 має русифікацію. На жаль, в безкоштовному доступі доступна обмежений час, для відкриття повного функціоналу необхідно придбання ліцензійної версії.

  «Майстерня бізнес-планування» – перший крок у бізнесі

  Якщо користувач робить перші кроки у своєму нелегкому шляху до вершини бізнесу, софт «Майстерня бізнес-планування» – найкращий вибір. Елементарне управління, доступний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, прості і зрозумілі шаблони – все це надає першу допомогу новачкам.
  Програми для бізнес-планування: огляд, види і варіанти використання
  З іншого боку, незважаючи на уявну простоту, програма володіє всіма солідним набором функцій, які роблять роботу по створенню бізнес-плану для початківця комфортної, а для професіоналів – швидкої та вигідної (в плані заробітку). Присутні тут і шикарна методична база та інструментарій для створення якісного бізнес-проекту (шаблони, наочні приклади, підказки, коментарі, поради).

  На завершення

  Хочеться сказати, що сьогоднішня кон'юнктура ринку така, що грамотно вкласти кошти і поринути з головою в світ бізнесу не так вже й просто. Саме тому програми для бізнес-планування потрібні, щоб вже на початкових етапах мати хоч якесь уявлення про свою майбутню діяльність. Крім того, використання такого софту дасть можливість грамотно розрахувати видаткову частину, провести аналіз і виключити можливі помилки в роботі.

  Популярі новини
  Загрузка...