Що таке "піратка": суть, види, плюси і мінуси

138 0 Новини високих технологій

Купівля сучасних комп'ютерних ігор - це задоволення не з дешевих. Багато користувачів воліють спочатку ознайомитися з проектом, а тільки потім вкладати в нього гроші. Це стосується і звичайних ігор на одну людину з сюжетом, і мультиплеєрних проектів, які вимагають щомісячної оплати для доступу до сервера. Розберемося, що таке "піратка" і як її отримати у різних випадках.

Що таке "піратка": суть, види, плюси і мінуси

Попередження

Варто сказати відразу, що використання піратських копій ігор, музики, електронних книг та іншого є незаконним. Однак сучасні торренти досі рясніють роздачами на різні тематики - у категорії з іграми можна зустріти цілий ряд розділів за жанрами і років виходу. Якщо ви хочете спочатку ознайомитися з грою, то спробуйте пограти в "піратку". Гра може не сподобатися, в результаті чого ви заощадите гроші. Якщо ви вирішили продовжити проходити гру, то краще обзавестися ліцензією.


Трохи інша ситуація з мультиплеерными проектами. У більшості випадків до них відносяться MMORPG, які вимагають регулярної оплати. Також подібні ігри часто оновлюються, що заважає вам пограти на старих версіях. У таких випадках на допомогу приходять "піратки".

Піратські версії одиночних ігор

Тепер ми знаємо, що таке "піратка". Залишилося розібратися в тому, де можна обзавестися тією чи іншою грою безкоштовно. Перше, що приходить на розум кожному геймеру - це торрент-трекери. На них можна знайти будь-яку гру, захист якої змогли зламати умільці. У більшості випадків всі новинки з'являються на торрентах протягом декількох днів або тижнів. Якщо розробники подбали про захисною програмі, то злом може зайняти більш тривалий термін. Не піддаються злому тільки ті проекти, які проходять авторизацію через інтернет під час включення. Однак і в таких іграх деякі користувачі примудряються обходити захист з допомогою піратських серверів і так далі.


Одним з прикладів такого проекту може служити Need For Speed 2015. Справа в тому, що сюжетна кампанія гри повністю пов'язана з онлайном. Тому при запуску NFS автоматично підключається до серверів. Захист під назвою Denuvo не дає обійти підключення до сервера, тому подібні проекти ви навряд чи знайдете у вигляді "піратки".
Що таке "піратка": суть, види, плюси і мінуси

Піратські версії мультиплеєрних ігор

Що таке "піратка" для MMORPG? В це поняття вкладається дещо інше значення. Спочатку варто виділити три категорії таких проектів. Перша - платна гра з абонентськими внесків за кожен місяць. Наприклад, World of Warcraft, який потрібно придбати окрему гру, а потім платити за кожен місяць геймплея. Друга категорія - free-to-play проекти. Від вас не вимагається оплата, але за деякі внутрішньоігрові покупки доведеться викладати реальну валюту. А третя категорія - це MMORPG з одноразовою покупкою. Наприклад, The Elder Scrolls Online. Більшою популярністю користуються піратські сервера саме для ігор з абонентською платою. У мережі можна знайти десятки проектів безкоштовних серверів для World of Warcraft. Їх перевага полягає не тільки в тому, що гравець не повинен платити, але і в різноманітності версій. Наприклад, можна підібрати варіант зі старими версіями гри, які вже давно не підтримуються офіційним розробником. Також популярні PvP-сервери, на яких основний акцент робиться у бік битв між людьми, тому прокачування і квестам приділено менше уваги.
Щоб грати на "пиратке" в MMORPG, вам необхідно знайти окремий сайт творців цього сервера і посилання на скачування клієнта. Також незайвою буде інструкція по установці і запуску, оскільки деякі "піратки" вимагають заміни файлів. Після цього зареєструйте особистий аккаунт на тому ж ресурсі та авторизуйтеся з його допомогою в клієнті гри.
Що таке "піратка": суть, види, плюси і мінуси

Піратські версії софта

Якщо з іграми-"піратками" все зрозуміло, то з софтом дещо інша ситуація. Більшість сучасних програм можна завантажити і експлуатувати повністю безкоштовно протягом пробного терміну. По його завершенні можливості програми будуть заблоковані до тих пір, поки ви не придбайте ліцензійний ключ або не взломаете ЗА допомогою спеціального "крякання". Знову ж таки, це незаконно.

Плюси і мінуси ліцензії

Наостанок розглянемо основні достоїнства і недоліки ліцензійної та піратської версії гри/програмного забезпечення. Почнемо з ліцензії. Плюси:
 • повний доступ до онлайн-грі або всім можливостям програми;
 • підтримка від розробників;
 • вихід оновлень з новим контентом і функціями.
 • Мінуси:
 • можлива висока вартість програми або гри;
 • деякі моди на "пиратке" може не запуститися або не визначитися грою.
 • Що таке "піратка": суть, види, плюси і мінуси

  Плюси і мінуси "піратки"

  Тепер виділимо основні плюси і мінуси піратських версій ігор або додатків. Плюси:
 • повністю безкоштовно;
 • можливість ставити сторонні модифікації або доповнення;
 • менший розмір, якщо використовується спеціальних архів.
 • Мінуси:
 • система або антивірус можуть визначати виконавчий файл в якості шкідливої програми;
 • піратські версії можуть працювати нестабільно і гальмувати.
 • Висновок

  Тепер ви знаєте, що таке "піратка", і знайомі з усіма головними її перевагами і недоліками. Вибирайте подібні версії ігор з розумом і скачивайте з перевірених джерел! Якщо говорити про відмінності в геймплеї, сюжеті або графіку, то їх просто немає - вся різниця полягає в технічної складової.

  Популярі новини
  Загрузка...