Мережева утиліта — запорука безпечної і надійної роботи Мережі

55 0 Новини високих технологій

Для якісної і безперебійної роботи мережі — як локальної, так і зовнішньої — потрібно своєчасно проводити її моніторинг і діагностику. Трапитися може що завгодно, починаючи з крадіжки трафіку і закінчуючи попаданням в її середовище вірусних програм. Щоб цього не сталося, адміністратор повинен здійснювати регулярний збір мережевих даних, вивчати поточні показники і приймати відповідні заходи у разі виявлення несправностей.

Що включає в себе перевірка Мережі?

Власне, перевірка працездатності мережевих підключень виконується за допомогою спеціальних програм. Кожна мережева утиліта реалізує свою функцію і повинна обов'язково бути в адміністратора. Для виявлення несправностей необхідно перевірити наступне:
 • підключений кожен користувач до мережі, йде з ним обмін даними;
 • забезпечений користувачам доступ до протоколів головного сервера;
 • коректно розподілені IP-адреси кожного клієнта мережі;
 • не перевищено трафік, і відповідають заявленим умовам встановлені ліміти/швидкість передач.
 • Мережева утиліта — запорука безпечної і надійної роботи Мережі
  Саме тому, що для стабілізації роботи Мережі доводиться виконувати таку копітку роботу, обов'язково потрібні мережеві програми і утиліти. Без них неможливо впоратися.


  Призначення мережевих додатків

  Звичайно, даний софт використовується не тільки в якості профілактики. Якщо користувач достатньо хороший в комп'ютерній техніці і програмах, то він у разі виникнення яких-небудь проблем може використовувати мережеві утиліти Windows і самостійно усунути неполадки. Взагалі захист Мережі необхідна не від внутрішньої роботи користувачів. Зазвичай це вірусне і шкідливе ПЗ, спроби злому, фішинг і сниффинг.
  Мережева утиліта — запорука безпечної і надійної роботи Мережі
  Просто колосальне значення має використання даних програм у корпоративних мережах і робочих. Цікаво виглядає, коли утиліта несподівано визначає значне перевищення мережевого трафіку на одному з комп'ютерів. Це означає, що хтось з користувачів займається сторонніми справами.


  Якщо несподівано почав «пригальмовувати» Інтернет, впала швидкість відкриття сторінок і взаємодія в мережі, на допомогу також прийдуть утиліти. Причин кілька: тривала завантаження великих файлів (можливо, навіть сторонніх) або проблеми з боку провайдера. Але утиліта мережевих підключень все визначить. Вона виведе результати перевірки адміністратора.

  Мережеві утиліти

  Всі програми, які використовуються для перевірки роботи Мережі, мають своє призначення і вузьку спеціалізацію. Це дає можливість цілеспрямовано і точково виявити проблему. Нижче наведено список найбільш популярних утиліт для роботи з мережею:
 • Ping. Дана мережева утиліта контролює якість обміну пакетами на підставі протоколів TCP/IP. Вона направляє запит певного клієнта мережі і аналогічним чином бере у нього пакет. На підставі результатів перевірки виявляється якість з'єднання і нормалізація роботи мережі на даній ділянці.
 • Ipconfig. Робота даної утиліти сходиться на перевірки всіх даних про налаштування мережевих протоколів і з'єднань. Зокрема, наскільки правильно працює обмін пакетами і виконує зв'язок «клієнт-сервер».
 • Мережева утиліта — запорука безпечної і надійної роботи Мережі
 • Tracert/Traceroute. Невелика утиліта, що дозволяє відстежити всі маршрути даних по мережах, що використовують протоколи TCP/IP. Застосовуючи власні налаштування та засоби позиціонування, дана мережева утиліта перевіряє працездатність маршрутизаторів, а також виявляє, на якому з них виникли неполадки.
 • Pathping. А ця потужна утиліта являє собою сукупність Tracert і Ping. Відправляє дані по маршрутизаторам, використовуючи ефект луни (запит-відповідь). На підставі отриманих результатів проводить аналіз і видає чітку інфографіку.
 • Мережеві програми

  Крім перелічених утиліт, існує ще цілий набір профільних програм, призначенням яких є забезпечення нормальної функціональності мережі, виявлення та усунення неполадок. І якщо мережева утиліта виконує лише одну дію, то програма містить в собі весь комплекс заходів.
  Мережева утиліта — запорука безпечної і надійної роботи Мережі
  Крім цього, мережеві програми володіють наступними засобами для забезпечення мережної безпеки:
 • Ізоляція файлів з загальним доступом від стороннього втручання. Це означає виставлення різних рівнів доступу для конкретних користувачів.
 • Заборона редагування файлів. У випадках, коли файл використовується одним з користувачів, для всіх інших він буде заблокований.
 • Клієнтські поштові сервіси. Виконання обміну даними.
 • По призначенню мережеві програми можна умовно розділити на три категорії:
 • електронні поштові повідомлення і месенджери;
 • планувальні програми (системи сповіщень);
 • програми з мережевими ключами на декілька користувачів (як вузькоспеціалізовані, так і загальні).
 • Популярі новини
  Загрузка...