Що таке движок гри. Визначення та огляд популярних платформ для створення додатків

258 0 Новини високих технологій

Практичний кожен геймер чув про різні ігрові движки. Проте не кожна людина розуміє, що це таке. Навіть розробники не можуть дати конкретного визначення, що являють собою механізми для створення ігор. Пов'язано це з тим, що створюване додаток нерозривно пов'язано з Game engine. А сам движок є набором різних програмних забезпечень.

Загальні поняття

Що таке движок гри. Визначення та огляд популярних платформ для створення додатків
Згідно з твердженнями програмістів, Game engine - це софт, за допомогою якого створюються комп'ютерні ігри. Кожен розробник використовує свій унікальний движок. Цей термін з'явився 15 років тому. Поширювався він на виходили шутери, такі як "Вольфенштейн" або "Квейк". Так як ці ігри поєднували в собі 3D графіку, фізику, звук і анімацію озброєння.


Після виходу таких додатків на основі вже готових движків створювалися нові твори. Зміни були мінімальними: перемальовувалися карти і графіка. Також змінювався фізичний движок. Створювали платформу індивідуально для кожного жанру ігри. Якщо движок використовувати для інших платформ, то розробник не зможе розкрити весь потенціал задумки. Ігрові движки ігор розроблялися для функціонування конкретного жанру. Часто вони нерозривно пов'язані з самим твором. Гра не може працювати без движка. Так як він є частиною програми.

Які вони бувають

Що таке движок гри. Визначення та огляд популярних платформ для створення додатків
Багатьох людей цікавить питання, що таке движок гри. Однак для повного розуміння людині потрібно знати різновиди цього базового програмного забезпечення. Так як движок для шутера і гоночного симулятора дуже сильно відрізняється. Однак деякі загальні риси у них є. Різновиди движків ігор:


 • "Шутерные". Вони з'явилися першими в індустрії відеоігор. Такі движки є найскладнішими і технологічними.
 • "Платформерные". Це одні з найбільш простих движків. В їх завдання входить підтримка функціонування простих додатків.
 • "Файтинговые". Таке програмне забезпечення спрямовано на опрацювання анімації персонажів. Розробники працюють над анімацією і фізикою кожного удару, щоб підвищити реалістичність гри.
 • Це основні платформи, для яких створюється окреме програмне забезпечення. У світі існує багато інших жанрів і движків під них. Однак на цих платформах тримається практично вся індустрія відеоігор.

  Думку розробників

  Що таке движок гри. Визначення та огляд популярних платформ для створення додатків
  Деякі програмісти дають визначення, що таке движок гри. Вони це розуміють, як складні в написанні програми, які складаються з десятків різних компонентів. Кожну частину движка потрібно налаштовувати окремо для гри. У сучасному світі програмне забезпечення являє собою великий набір різних інструментів для створення ігор. У їх число входить візуальна складова. Розробник може контролювати весь процес створення гри. Це спрощує безліч завдань фахівця. На питання: "Що таке движок гри?", розробники найчастіше відповідають кількома пропозиціями. Так як на нього складно коротко відповісти. Фахівці кажуть, що движок - спеціальне подпрограммное забезпечення для коректного функціонування програми. Він поєднує в собі весь потрібний функціонал для створення і розробки гри.

  Популярні движки

  Що таке движок гри. Визначення та огляд популярних платформ для створення додатків
  Німецька компанія Crytek створила CryEngine 4. Він є одним з найкращих движків. Його використовували у творах: Far Cry, Crysis, Warface і так далі. З допомогою CryEngine розробники створюють локації без швів. Також движок малює великі території без коридорів. Він підтримує анімації персонажів, транспорту, взаємодії з середовищем і так далі. Движок Frostbite є одним з найбільш видовищних і реалістичних. Його створила компанія Electronic Arts. Знаменитий він завдяки грі Battlefield. На цьому движку створюються симулятори гонки, стрілялки, платформера. Він є багатофункціональним. Багатьох гравців цікавить питання: "У якій грі використовувався перероблений движок?". Робили це саме розробники майданчики Frostbite. Вони використовували движок в Need for Speed, крім основної гри. Його переробили під симулятор гонок. Особливість гри – це глибока деталізація руйнувань і спецефектів. Також програмне забезпечення добре промальовує текстури. IW Engine – це прямий конкурент движка Frostbite. Його використовують у створенні шутера Call of Duty. Розробники створили дуже багато адаптацій цього програмного забезпечення. Однак кожна його версія не дуже відрізняється від більш старих зразків. У цього движка окремі переваги: швидка обробка просторів, пост-ефекти, безліч полігонів на предметах. Однак у нього є і недоліки. Деякі гравці називають його аркадним. А такий напрямок для шутерів зовсім не підходить. Деякі фанати серії знають, що таке движок гри. Тому пропонують позбутися IW Engine і створити щось нове для Call of Duty.

  Популярі новини
  Загрузка...