Linux: плюси і мінуси, опис, особливості установки

89 0 Новини високих технологій

Кажучи простими словами, Linux - це програмне забезпечення на комп'ютері, що дозволяє додаткам і користувачеві доступ до пристроїв для виконання бажаних функцій. Операційна система (ОС) передає інструкції з додатка, наприклад, в процесор комп'ютера. Останній виконує задану задачу, а потім відправляє результати назад в додаток через ОС. «Лінукс» дуже схожа на інші операційні системи, такі як Windows і OS X. Але в чому ж полягають плюси і мінуси Linux?

Linux: плюси і мінуси, опис, особливості установки

Чим ця платформа відрізняється?

Linux дещо відрізняється від інших операційних систем. На відміну від інших оболонок, вона розробляється спільно. Це означає, що жодна компанія не несе одноосібної відповідальності за її розробку або постійну підтримку. Розробники, які беруть участь у розвитку Linux, ділять витрати на дослідження і розробки зі своїми партнерами і конкурентами. Такий розподіл зусиль між приватними особами і компаніями привело до створення популярної та ефективної системи.


Основні характеристики

Щоб зрозуміти плюси і мінуси операційної системи Linux, слід дізнатися детальніше про її архітектуру. Оболонка була спочатку розроблена для апаратного забезпечення Intel x86 і була доступна для більш двох десятків типів процесорів, включаючи ARM.
Linux: плюси і мінуси, опис, особливості установки
Linux використовує Ext2 Ext3 Ext4 Jfs, ReiserFS, Xfs, Btrfs. ОС може бути встановлена на самих різних комп'ютерних апаратних засобах - від мобільних телефонів, планшетів і ігрових консолей до мейнфреймів і суперкомп'ютерів. «Лінукс» зазвичай пропонує два графічних інтерфейси - KDE та Gnome. Однак ця складова (GUI) не є обов'язковою. Частка ринку платформи становить близько 129 %. У чому ж полягають плюси і мінуси ОС Linux?


Виявлення загроз і рішення

В Linux виявлення та усунення загроз відбувається дуже швидко, так як ОС підтримується цілою спільнотою розробників. Всякий раз, коли будь-який користувач Linux публікує повідомлення про який-небудь загрозі, кілька фахівців починають працювати над нею з різних частин світу. На сьогоднішній день в Лінуксі» налічується всього близько 60-100 вірусів.

Вартість

Згадуючи плюси і мінуси Linux, не можна не згадати про вільну ліцензію. Цю платформу можна безкоштовно поширювати, завантажувати і доповнювати. Існують також платні версії «Лінукса», але зазвичай вони дешевше, ніж Windows. Найбільш поширені безкоштовні дистрибутиви включають в себе Redhat Enterprise, Fedora, Debian, Suse Enterprise, Ubuntu, Linux Mint. Плюси і мінуси цих версій можуть бути дещо різними, але загальна перевага у них одне – вільний доступ.
Linux: плюси і мінуси, опис, особливості установки

Використання для серверів

Завдяки своїй споконвічній стабільності дистрибутиви на основі Linux є кращим вибором для інтернет-серверів, причому значна частина World Wide Web працює саме на них. «Лінукс» часто використовується з Apache, створюючи стабільну комбінацію Linux Apache.

Ознайомлення і розуміння

Плюси і мінуси Linux повинні бути розглянуті і в такій площині. Знайомство з цією операційною системою вимагає терпіння, а також деякого навчання. У вас повинно бути бажання самостійно запам'ятовувати деякі деталі і розбиратися в них. Ця платформа не буде все робити для вас. Незважаючи на простоту, вона значно відрізняється від Windows, і новачкам може бути складно почати її використання.
Linux: плюси і мінуси, опис, особливості установки

Сумісність

З-за своєї безкоштовності Linux іноді відстає, коли справа доходить до сумісності з новим обладнанням. Незважаючи на те, що розробники ядра і самої платформи старанно працюють над підтриманням в актуальному стані, «Лінукс» не має такої ж корпоративної підтримки, як альтернативні операційні системи. Найчастіше ви зможете знайти сторонні додатки, а іноді їх просто немає в наявності.

Апаратне забезпечення

Говорячи про плюси і мінуси Linux і Windows, не можна випустити з уваги наступний аспект. У «Віндовс» кожен новий дистрибутив перевершує попередній не тільки з доступного функціоналу, але і по системним вимогам до пристрою. Крім того, старі версії ОС перестають підтримуватися через певний час.
Linux: плюси і мінуси, опис, особливості установки
У свою чергу, Linux ідеально підходить для старих комп'ютерів, у яких практично немає обчислювальної потужності або пам'яті, але які, в принципі, знаходяться в робочому стані. Ви можете встановити на них деякі підтримувані дистрибутиви «Лінукса» і використовувати пристрій в якості брандмауера, файлового сервера або сервера резервного копіювання. Насправді так відкриваються безмежні можливості.
Старі комп'ютери, на яких майже немає оперативної пам'яті, що працюють під Linux без будь-яких проблем. Запуск Windows на цих машинах неможливий, а «Лінукс» успішно допоможе їх реанімувати.

Альтернативні програми

Розглядаючи плюси та мінуси Linux, не можна обійти увагою і такий аспект. Розробники цієї платформи виконали велику роботу по створенню альтернатив популярних додатків Windows, але все-таки в «Віндовс» все ще є сервіси, які не мають еквівалента в «Лінуксі». Разом з тим в Linux існує дуже багато варіантів програмного забезпечення, коли мова йде про виконання якої-небудь конкретної задачі. Наприклад, ви можете знайти сотні, якщо не тисячі, різних текстових редакторів.
Linux: плюси і мінуси, опис, особливості установки
Звичайні користувачі й програмісти постійно надають нові додатки. Іноді це проста модифікація та розширення можливостей вже існуючого програмного забезпечення, але в деяких випадках це абсолютно нові сервіси. Крім того, програми в Linux часто мають більше можливостей і працюють зручніше, ніж їх аналоги в Windows. Ще однією перевагою є те, що переважна більшість програмного забезпечення для «Лінукса» володіє відкритим вихідним кодом. Ви отримуєте не тільки безкоштовно, але і можливість змінити його і додати додаткові функції, якщо ви розумієте мову програмування.

Особливості установки

Для більшості недосвідчених користувачів установка операційної системи може здатися дуже складним завданням. Однак Linux пропонує одну з найпростіших процедур інсталяції з усіх ОС.

Більшість версій «Лінукса» пропонують так званий Live-дистрибутив. Це означає, що ви запускаєте операційну систему з CD/DVD або USB-накопичувача без будь-яких змін на вашому жорсткому диску. Ви отримуєте повну функціональність без необхідності установки. Після того як ви випробували платформу і вирішили, що хочете використовувати, просто двічі клацніть значок «Встановити» і пройдіть простий майстер установки.

Висновок

Вивчивши в деталях, що таке операційна система Linux і які її відповідні характеристики, багато погодяться з тим, що ця система з часом ставатиме тільки популярнішим. Одна з основних проблем, з якими стикається команда розробників, полягає в тому, щоб залучити до системи більше людей. Це не означає, що сьогодні її використовують дуже мало користувачів. Скоріше це говорить про те, що все більше і більше людей повинні використовувати його і оцінити плюси Linux. Важливо, щоб люди розглядали «Лінукс» як хороший варіант для виконання багатьох завдань і щоб користувачі комп'ютерів не обмежувалися стереотипами.

Популярі новини
Загрузка...