Найшвидший SSD: рейтинг, вибір кращого, призначення і тест швидкості

197 0 Новини високих технологій

SSD - це ключовий елемент будь-якого високопродуктивного ПК. Найшвидший SSD поліпшить все: від часу завантаження до швидкостей читання і запису. Єдиним недоліком є те, що вони можуть мати досить значними цінниками. Щоб переконатися, що ви купуєте саме те, що вам потрібно, корисним буде вивчити рейтинг зовнішніх жорстких дисків з результатами тестування. Отже, який найшвидший SSD в світі ви можете купити сьогодні?

Найшвидший SSD: рейтинг, вибір кращого, призначення і тест швидкості

Що таке SSD?

SSD (твердотільний накопичувач) - це самий простий і економічно ефективне оновлення, яке ви можете зробити для ноутбука або настільного комп'ютера. Це не тільки прискорить завантаження вашого ПК, але і спростить запуск додатків і пошук файлів. В цілому таке оновлення змусить вашу систему працювати набагато швидше.


Простіше кажучи, SSD виконує ті ж функції, що і звичайний жорсткий диск, але з набагато більшою швидкістю. Він замінює механічні деталі HDD на нерухомі транзистори. Він дає перевагу в продуктивності комп'ютера, але коштує набагато дорожче жорсткого диска. Однак такі витрати окупаються комфортом і приємним користуванням ПК або ноутбуком.
Найшвидший SSD: рейтинг, вибір кращого, призначення і тест швидкості

Які вони бувають?

 • NAND Flash: логічні елементи. Вони схожі на мікросхеми, що використовуються в оперативній пам'яті, але можуть зберігати дані, навіть якщо через них не проходить харчування. Вони становлять основу всіх твердотільних накопичувачів.
 • Контролери: SSD, як і інші пристрої зберігання, самі по собі є маленькими комп'ютерами. Контролери стежать за алгоритмами, які сортують дані. Чим швидше контролер, тим вище продуктивність. При високій продуктивності такі SSD швидше жорстких дисків.
 • SATA: Serial ATA. Це найпоширеніший і самий дешевий тип SSD. Він підключається через порти SATA вашої материнської плати, і хоча він в декілька разів швидше звичайного жорсткого диска, він є самою повільною формою SSD з максимальною швидкістю близько 500-600 МБ/с.
 • NVMe: енергонезалежна пам'ять Express. Цей тип SSD, що підключається через PCIe (PCI Express) з максимальною швидкістю накопичувачів більше 3000 МБ/с. зазвичай підключається безпосередньо до слотів PCIe материнської плати або до роз'єму M. 2 а також може підключатися з використанням ліній PCIe.
 • M. 2: Це конкретний фізичний формат SSD. Це пристрій може виглядати як SATA або PCIe, але в будь-якому випадку він вміститься в менший слот M. 2. Ці диски найчастіше використовуються на ультратонких ноутбуках для економії місця. Ще однією перевагою є невисока вартість. Якщо ви хочете придбати найшвидший SSD M. 2 переконайтеся, що диск NVMe.
 • Найшвидший SSD: рейтинг, вибір кращого, призначення і тест швидкості

  Як їх перевіряють і тестують?

  Як відбувається перевірка? Як визначити, який SSD самий швидкий? Для цього є спеціальні інструменти.


  Тестові програми AS SSD та CrystalDiskMark піддають кожен диск різних тестів. Їх послідовні процедури читання й запису перевіряють швидкість копіювання файлів на кожному диску, в той час як різні перевірки випадкового читання і запису демонструють, наскільки швидко реагує диск на більш випадкове використання під час повсякденних завдань. Відчуття швидкості роботи накопичувача пов'язано саме з продуктивністю довільного доступу для читання. Така перевірка дозволить отримати інформацію про те, який SSD швидше за конкурентів. Тест ATTO також перевіряє швидкість читання і запису кожного диска, але він використовує ще більшу різноманітність розмірів файлів, що додає додаткову інформацію про те, як буде працювати кожен накопичувач. Тому, якщо ви вирішили придбати найшвидший зовнішній SSD, слід перевірити кожен з підходящих варіантів за допомогою цих сервісів.
  Найшвидший SSD: рейтинг, вибір кращого, призначення і тест швидкості

  Samsung 970 Evo 500GB

  Samsung 970 Evo 500GB в даний час очолює список найшвидших SSD в економічному сегменті, що напевно сподобається широкому колу покупців. Його плюсами є:
 • відмінна, стабільна швидкість;
 • значна витривалість.
 • В даний час доступна і версія Samsung 970 Pro. Якщо вам потрібен новий жорсткий диск для ігрового ПК або ви просто хочете придбати надійний SSD для базової офісної роботи, це кращий варіант, який ви можете вибрати. Обидві версії показують відмінні результати тестування, але 970 Pro все ж ненабагато швидше, ніж Samsung 970. Оскільки він дорожче, геймери можуть по достоїнству оцінити можливість заощадити і відчути різницю у якості використання. У чому ж відмінність між цими двома моделями?

  Samsung 970 Pro 512GB

  Цей накопичувач демонструє виняткову швидкість у всіх тестах. Samsung 970 Pro - це виключно хороший і один з найшвидших SSD, що володіє високою швидкістю читання і запису, але насправді він лише трохи швидше, ніж його попередники, у тому числі Samsung 970 які коштують дешевше.
  Невелике і малопомітний збільшення продуктивності принесе користь тільки геймеру, для якого підійде тільки самий передовий диск. Крім того, він може бути корисний і користувачеві, який створює ПК для робочої станції і потребує швидкому і надійному жорсткому диску за відносно доступну ціну.

  Intel Optane SSD 905P

  За результатами тестування деякі вважають, що це дуже швидкий SSD для ноутбука. Його перевагами є відмінна продуктивність в усьому, а також хороші швидкості записи невеликих файлів. До недоліків можна віднести більш короткий гарантійний термін, ніж у професійних пристроїв вищого класу.
  Найшвидший SSD: рейтинг, вибір кращого, призначення і тест швидкості
  Intel Optane SSD 905P використовує власну технологію Intel 3D XPoint, яка зчитує і записує дані по-іншому в 3D-V-NAND. Ця опція використовується Samsung і практично всіма виробниками SSD. Основний висновок тут полягає в тому, що якщо ви створюєте комп'ютер для робочих станцій для цифрових ефектів, анімації та САПР, ви відчуєте вигоду. Цей SSD буде працювати краще, ніж що-небудь ще, як показують результати тестів. Доступ до даних по частинах означає, що доступ до них станеться швидше, ніж при використанні аналогічного диску 3D-V-NAND. Це означає, що ви зможете досягти більш ефективного запуску пристрою. Але для звичайної роботи і ігор це зайве - якщо ви створюєте повноцінний ігровий ПК, ви не отримаєте багато переваг Optane 905P і витратите багато часу на завантаження. Замість цього виберіть інший швидкий SSD-диск.

  M. 2: Samsung 960

  Це один з найшвидших SSD M. 2 – вельми розумний вибір покупця. Він доступний у двох версіях – Evo і Pro. Ви отримуєте відмінну продуктивність за набагато менші гроші, якщо купуєте перший варіант. Це робить його привабливим вибором для масового ринку. У ньому використовуються деякі з нових технологій, у тому числі новий пятиядерный контролер Polaris, 3D-V-NAND і достатня кількість вбудованої пам'яті. Увімкнення більш дешевій пам'яті TLC (на відміну від MLC) також вносить свої корективи. Вона не така швидка, як у більш дорогій версії пристрою, але вона також використовує технологію Samsung TurboWrite, яка дає їй значне підвищення продуктивності в коротких пакетах активності з використанням невеликої кількості більш швидкого кеша SLC. При тестуванні накопичувач досяг свого максимуму зі швидкістю читання 2034 МБ/с і швидкістю запису 1847 МБ/с. Це ставить його в один ряд з Toshiba OCZ RD400. Можна сказати, що він багато в чому перемагає багатьох своїх конкурентів, і при цьому продається за привабливою ціною (близько 8 тисяч рублів). У нього немає такої ж довгою гарантії, як у інших подібних пристроїв, тому, якщо ви збираєтеся використовувати цей диск з великими навантаженнями щодня, вам краще вибрати більш дорогу модель з найкращим покриттям. Однак для більшості звичайних ігрових ПК це фантастичний вибір.
  Найшвидший SSD: рейтинг, вибір кращого, призначення і тест швидкості

  Samsung 860 Evo

  Evo 860 є вдосконаленим наступником Evo 850 який залишався улюбленим багатьма SATA SSD протягом тривалого часу. Він пропонує ряд ключових оновлень, головним з яких є збільшення максимальної ємності до колосальних 4 ТБ. 860 Evo використовує все можливе удосконалення продуктивності завдяки звичного інтерфейсу SATA 6 Гбіт/с. З-за цієї характеристики він являє собою недорогий і наднадійний твердотільний накопичувач, що працює помітно швидше, ніж його наступник. Тим не менш, якщо у вас є кошти і ви можете не економити, і якщо при цьому ви володієте комп'ютером з більш новим, більш сучасним обладнанням, не поспішайте робити покупку. Зазначений вище 960 Evo легко перевершує 860 Evo і, отже, є найкращим вибором для високоякісних установок.

  Crucial MX300

  До переваг цього швидкого SSD-диска для комп'ютера можна віднести доступність (близько 8 тисяч рублів). Однак іноді з продуктивністю можуть виникати проблеми. Компанія Crucial в цілому придбала хорошу репутацію завдяки доступним твердотілим накопичувачам, а MX300 є третім поколінням в одній зі своїх флагманських серій. З появою нового приводу Micron пристрій вперше випущено з чипами 3D Flash. Це означає, що його технологія відповідає новинок від Samsung і SK Hynix. 3D-чіпи розміщують транзистори в чотирьох площинах, завдяки чому вони можуть розташовуватися щільніше. Так пристрій стає компактнішим і дешевшим.
  Найшвидший SSD: рейтинг, вибір кращого, призначення і тест швидкості
  Якщо в попередній моделі - MX200 - використовувалися кремнієві матриці, які могли вмістити 256 ГБ даних, зараз вони вміщують вже 384 ГБ. Вартість - не єдина перевага накопичувача. Використовувані в ньому транзистори з плаваючим затвором зменшують електричні пошкодження і втрати у сусідніх елементах, що знижує енергоспоживання і може сприяти збільшенню терміну служби приводу. Якщо розглядати 525-гігабайтну версію MX300 можна зробити наступні висновки. Накопичувач пропонує значний обсяг, але фахівці відразу ж помітять, що це сильно відрізняється від стандартів в 500 ГБ і 512 ГБ. Це пов'язано з тим, що нові матриці мають розмір 48 ГБ, тому Crucial створює MX300 з одинадцятьма матрицями і невеликим перевиробництвом. Конструкція MX300 включає в себе підтримку TRIM, 256-бітове шифрування AES і моніторинг SMART, а також захист даних від втрати потужності, що є гарним набором функцій за цією ціною. Його рейтинг витривалості в 160 ТБ не найбільший, але з трирічною гарантією все повинно бути в порядку. Нова технологія 3D Flash MX300 означає, що ціни на нього можуть знизитися, але тести показують, що продуктивність не підвищилася занадто сильно, особливо щодо читання. Швидкість послідовного запису нового диску 482 МБ трохи вище, ніж у його попередників, але результат читання поступається як MX200 так і Samsung 850 Evo. Тест Atto показує більше сильних і слабких сторін MX300. Результати читання і запису невеликих файлів (378 МБ/с і 404 МБ/с) на практиці краще, ніж у MX200 причому остання версія працює також швидше, ніж аналогічні девайси Samsung. Тим не менш новий диск видає збій, коли на нього записуються великі файли. Крім того, його середній час відгуку гірше, ніж у інших схожих моделей. Одним словом, новий накопичувач Crucial забезпечує змішану продуктивність, порівняно з MX200 і Samsung 850 EVo, але важливо пам'ятати, що MX300 все-таки не повільний. Його ціна приваблива, його рейтинг витривалості краще, ніж у обох конкурентів, і його обсяг трохи більше, ніж у них. Він не поб'є рекорди швидкості, але це надійний і доступний SSD.

  Samsung 850 Pro

  Цей накопичувач показує чудові результати тестів за стандартами SATA. Крім того, він має тривалу гарантію і відмінний рейтинг витривалості. Незважаючи на те, що від дати випуску пройшло майже три роки, його продуктивність, як і раніше, більш ніж достатня для більшості геймерів. При послідовних тестах він показує результати читання і запису 520 МБ/с і 498 М/с відповідно, що трохи повільніше, ніж у Corsair Neutron. У всебічному тестуванні ATTO, 850 Pro лідирував у більшості випробувань, а результат перевірки на швидкість робить його одним з найшвидших SSD-дисків. Десятирічна гарантія на 850 Pro також набагато довше, ніж пропонують конкуренти, а його 7-міліметровий корпус елегантний і витончений. Для моделі ємністю 512 ГБ він також володіє фантастичним рейтингом витривалості 300 ТБ. Це забезпечено частково завдяки оновленій системі Samsung V-NAND 3D, в якій розміщені транзистори в пристрої, уменьшающем знос. До недоліків накопичувача можна віднести тільки його високу вартість – понад 14 тисяч рублів.

  M. 2 Samsung 960 Pro

  Перевагою цього одного з найшвидших SSD M2 є величезний приріст швидкості в порівнянні з попередніми твердотільними накопичувачами цієї лінійки. Крім того, його відрізняє симпатичний компактний дизайн і тривала гарантія. Його мінусом можна назвати високу ціну – більше 45 тисяч рублів. Samsung 960 Pro - один з кращих і самих швидких M. 2 SSD, який показує дивовижні результати тестів. «Самсунг» протягом останніх двох років виявляє лідерство в створенні технології флеш-пам'яті. Висока ціна в цьому випадку означає, що ви платите за дійсно висока якість. 960 Pro є поліпшенням свого попередника 950 Pro за кількома параметрами. Він підсумовує навантаження більшої кількості транзисторів один на одного, що означає збільшення ємності в половині простору. Вбудований контролер Polaris також покращився, і тепер має п'ять ядер замість трьох, що забезпечує ще більшу продуктивність. У тесті AS SSD він показав швидкість читання 2823 МБ/с і запису 2346 МБ/с. Останній параметр майже на 1 ГБ/с вище, ніж у одній з кращих моделей PCIe, вийшла приблизно в той же час. Невеликі файли копіюються і відкриваються трохи повільніше, однак об'ємні дані передаються чудово. Більше того, пропонується тривала 5-річна гарантія на пристрій. Це один з найшвидших SSD-дисків, і він стоїть дійсно дорого. Але для тих, хто хоче максимальної продуктивності, він підійде ідеально.

  Corsair Neutron NX500

  До плюсів цього пристрою можна віднести гарні характеристики при невисокій вартості (близько 19 тисяч рублів). Це досить цікавий зовнішній диск. Він поставляється на PCI-карту для високопродуктивних систем, які вимагають кращих швидкостей. Зовні він виконаний також оригінально. На його корпусі присутня товстий радіатор, що імітує дизайн з ігрового ПК Corsair One, а бічні сторони покриті металевими планками, які виконують функцію охолодження. Кронштейн PCI на кінці карти має трикутні вентиляційні отвори, а задня частина диска покрита простим металом. Це найбільший SSD-накопичувач PCI-E, який можна сьогодні знайти в продажу. Він добре підійде тим, у кого на корпусі комп'ютера присутній отвір, або якщо ви дійсно хочете похвалитися внутрішніми деталями вашого ПК. NX500 використовує роз'єм PCI-Express x4 тому вам буде потрібно один з цих слотів або більш довгий роз'єм x8 або x16 щоб використовувати Corsair на вашому комп'ютері. Всередині він оснащений знайомим багатьом контролером Phison E7 який був налаштований за допомогою спеціальної прошивки, щоб забезпечити більше місця для сверхпровизуализации, що повинно підвищити надійність і швидкість запису. Компанія Corsair випускає версію NX500 об'ємом 800 ГБ, і інших варіантів немає. Пам'ять Corsair - 15-нм Toshiba MLC, що є поліпшенням у порівнянні з Intel - цей диск мав 20-нм чіпи. Об'єм пам'яті становить 1 ГБ або 2 ГБ, в залежності від того, яку ємність диска ви купуєте – це більше, ніж у більшості твердотільних накопичувачів. Його п'ятирічна гарантія відповідає правилам Intel. Привід Corsair вражає в більшості тестів. Його швидкість послідовного читання і запису CrystalDiskMark 2839 МБ/с і 1553 МБ/с легко випереджає накопичувач Intel. Поглиблений еталонний тест диска Atto ще раз демонструє стабільну швидкість Corsair. Він працює швидше в кожному тесті на читання.

  Популярі новини
  Загрузка...