Новини високих технологій
» » Клавіша Caps Lock. Розташування на клавіатурі і призначення

Клавіша Caps Lock. Розташування на клавіатурі і призначення

30-12-2018, 23:17
300
Даний матеріал буде присвячений такій клавіші, як Caps Lock. Номінально вона ставитися до так званих ключів на пристрої вводу інформації в персональний комп'ютер. Тобто її основне призначення – це зміна режиму роботи клавіатури. Саме її розташування на пристрої набору, а також призначення буде розглянуто в цій статті.

Призначення

Як було раніше зазначено, дана клавіша на комп'ютерній системі вводу інформації ставитися до групи «ключів». Тобто вона перемикає режим введення символів. За замовчуванням набір букв здійснюється в нижньому регістрі. Тобто набираються тільки рядкові літери. Деякі користувачі їх називають маленькими. Якщо включений Caps Lock, вводяться вже заголовні символи.


Даний режим набору називається верхнім регістром. Такі букви користувачі досить часто називають великими. Тобто перемикання між цими двома режимами введення і є основне призначення даної клавіші. При наступному натисканні можна буде ввести лише тільки рядкові символи і так далі.

Розташування пристрою введення

На всіх без винятку сучасних клавіатурах Caps Lock знаходитися в одному і тому ж місці. Вона розташовується в самому лівому стовпці системи вводу. Знизу під нею знаходяться Shift і ще далі Ctrl. Над нею ж розташовується клавіша Tab. Причому таке розташування типово як для клавіатур персональних комп'ютерів, так і для ноутбуків. І навіть якщо мобільна обчислювальна система укомплектована скороченою системою вводу інформації, то її розташування не зміниться.


Крім того, клавіша Caps Lock має пов'язаний індикатор. У звичайному режимі він вимкнений. Світитися цей світлодіод починає в тому випадку, коли включений режим введення у верхньому регістрі. Тобто користувач може набрати символи в заголовному форматі.

Рекомендації по використанню

Єдиний випадок, коли найбільш оптимально використовувати для набору символів Caps Lock – це необхідність постійного вводити літери у верхньому або нижньому регістрі. Наприклад, частина фрази потрібно ввести в рядковому форматі, а інші символи – прописном. Саме в такому режимі набору і можна використовувати цей елемент підсистеми набору. А ось в інших випадках, коли йде постійний комбінований вводу з рядкових і прописних букв, його використовувати не зовсім зручно. У цьому випадку зручно використовувати клавішу Shift. При затисненні останньої відбувається перехід у режим введення великих літер. Коли ж користувач відпускає її, то персональний комп'ютер починає працювати в режимі введення символів в нижньому регістрі.

Висновок

В рамках даної статті було розглянуто керуюча клавіша Caps Lock. Як було раніше зазначено, вона перемикає режим набору букв. Найбільш часто її використовують у процесі роботи в текстових редакторах. При цьому вводиться інформація повністю складається або з великої, або з літер. При частому переключенні між регістрами більш оптимально задіяти клавішу Shift. Вона дозволяє швидко змінити режим введення інформації в персональний комп'ютер. У всіх інших випадках розглядається клавішу недоцільно задіяти. Дуже вже незручно з її допомогою швидко вводити інформацію в обчислювальну систему.
Цікаво по темі
Де знаходиться клавіша Backspace на клавіатурі? Її призначення та приклади використання
Де знаходиться клавіша Backspace на клавіатурі? Її призначення та приклади використання
У цій статті буде дано детальний відповідь на питання про те, де розташована клавіша Пробіл на клавіатурі. В додаток до цього будуть наведені різні
Клавіша Num Lock: що це і де вона розташована?
Клавіша Num Lock: що це і де вона розташована?
Сучасні клавіатури мають величезну кількість клавіш, функції яких далеко не всім користувачам зрозумілим. До однієї і таких можна віднести Num Lock.
Як ставити знаки на клавіатурі: поради та рекомендації
Як ставити знаки на клавіатурі: поради та рекомендації
Кожен сучасний користувач рано чи пізно стикається із завданням під назвою "набір тексту". Це операція, яка ніяких особливих навичок не вимагає.
Alt-коди символів на комп'ютері: пошук, введення, використання
Alt-коди символів на комп'ютері: пошук, введення, використання
Alt-коди - комбінації, які можуть значно спростити життя користувачу. Головне знати, як ними користуватися. У даній статті буде розказано все про
Backspace на клавіатурі: розташування і призначення
Backspace на клавіатурі: розташування і призначення
У цій статті ми познайомимося з клавішею Backspace: розглянемо її основне призначення, визначимо, де вона перебуває на клавіатурі і чим виділяється