Як запустити програму з командного рядка: три простих способи

84 0 Новини високих технологій

Користувачі операційної системи Windows звикли запускати всі програми шляхом подвійного натискання лівою кнопкою миші по їх іконок. Однак мало хто знає, що це ж дію можна виконати в системній консолі. У цій статті буде розказано про те, як запустити програму c через командний рядок. Всього розглянемо три способи. А в кінці надамо метод, що дозволяє запускати програму через ярлик, але з консольними параметрами.

Як запустити програму з командного рядка?

Відразу варто сказати, що всі нижчеописані методи здебільшого схожі. Однак командна рядок – це специфічний інструмент, і в залежності від того, які атрибути ви будете використовувати для відкриття програми, будуть змінюватися властивості останнього.


Спосіб 1: запуск системного застосування

Першим ділом розповімо, як запустити програму з командного рядка, якщо вона системна. Мабуть, це самий простий метод, так як для його виконання потрібно знати лише одну команду – start. Ну і, звичайно ж, назва самого додатка. Нижче будуть перераховані найпопулярніші системні програми:

КомандаПрограмаtaskmgrДиспетчер завданьcontrolПанель управлінняmsconfigКонфігурація WindowsexplorerФайловий менеджер "Провідник"notepadБлокнотwmplayer;Програвач Windows MediamspaintГрафічний редактор PaintcharmapТаблиця символівcmdКомандний рядок (при запуску відкриється друге вікно)

За підсумком для запуску певної програми вам необхідно написати слово start і ввести її назву через пробіл. На практиці це виглядає наступним чином:

start control

Спосіб 2: вказати повний шлях до файлу

На жаль, запустити програму від стороннього розробника попереднім способом не вийде, але є інший метод. Полягає він у введенні повного шляху до виконуваного файлу. Наприклад, у вас на системному диску C лежить установник якоїсь програми з назвою install.exe. Щоб його запустити, потрібно ввести наступну команду:

<script async="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
<!-- fb_336x280_mid2 -->

<script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle ||[]).push({});
 C:install.exe 
Як запустити програму з командного рядка: три простих способи

Відповідно, якщо файл буде знаходитися в іншій папці, то в рядку потрібно ввести всі директорії, які слідують до файлу. До речі, дуже важливо, щоб у назві папок не було прогалин. В іншому випадку з'явиться помилка. Усунути її досить просто – потрібно взяти весь шлях в лапки. Наприклад:

 "C:шлях до папки з пробеламиисполняемый файл.ехе" 

Спосіб 3: використовуючи path

Третій спосіб, як запустити програму з командного рядка, має на увазі використання команди patch. Її суть полягає в запам'ятовуванні вказаній директорії. Тобто вам необхідно ввести адресу не до самого файлу, а до папки, де він знаходиться. Наприклад, потрібно відкрити Total Commander, який знаходиться за адресою:

 c:program filestotal commander 

Тоді в консолі введіть наступну команду:

 patch "c:program filestotal commander" 

Командний рядок запам'ятає директорію, яку ви вказали, і буде запускати всі файли з неї, якщо ви введете їх назва. Таким чином для запуску Total Commander залишиться лише написати його назву:


<script type="text/javascript">
var blockSettings2 = {blockId:"R-A-271049-5",renderTo:"yandex_rtb_R-A-70350-39",async:!0};
if(document.cookie.indexOf("abmatch=") >= 0) blockSettings2.statId = 70350;
!function(a,b,c,d,e){a[c]=a[c]||[],a[c].push(function(){Ya.Context.AdvManager.render(blockSettings2)}),e=b.getElementsByTagName("script")[0],d=b.createElement("script"),d.type="text/javascript",d.src="//an.yandex.ru/system/context.js",d.async=!0e.parentNode.insertBefore(d,e)}(this,this.document,"yandexContextAsyncCallbacks");
 totalcmd 

Як запустити програму з командного рядка: три простих способи

Як запустити програму з параметрами командного рядка?

Тепер перейдемо безпосередньо до того, як запустити додаток з консольними параметрами. До речі, робиться це досить просто, навіть командний рядок відкривати не доведеться – все виконується у властивостях ярлика.
 • Натисніть ПКМ по ярлику програми.
 • Виберіть пункт "Властивості".
 • Перейдіть на вкладку "Ярлик".
 • В полі "Об'єкт" допишіть потрібний параметр після лапок.
 • Натисніть застосувати " і закрийте вікно.
 • Як запустити програму з командного рядка: три простих способи
  Тепер програма буде запускатися з указаним параметром, вам всього лише потрібно двічі клацнути по її ярлику. Ось ми і розглянули всі способи, як можна запустити програму з командного рядка. Ну а яким саме користуватися – вирішувати тільки вам.

  Популярі новини
  Загрузка...