Як користуватися ноутбуком для початківців? Самовчитель роботи на ноутбуці

937 0 Новини високих технологій

В епоху цифрових технологій дуже важливо володіти комп'ютером, ноутбуком, так і просто сенсорним смартфоном. Однак не всі готові піти на спеціалізовані курси, тому намагаються освоїти техніку самостійно.

Як правильно вибирати ноутбук

Перед тим як купити ноутбук, слід визначитися з метою покупки. І, звичайно, знати, як користуватися ноутбуком. Для початківців користувачів, особливо для вікової категорії, це може здатися досить складним, але тільки спочатку.
Як користуватися ноутбуком для початківців? Самовчитель роботи на ноутбуці
Отже, як же правильно підібрати ноутбук? Все просто, потрібно поєднувати свої можливості зі здібностями:
 • Дуже великий ціновий діапазон, від друкарських машинок» до сучасних ігрових ноутбуків.
 • Початкові навички володіння і мета (ігри, інтернет, робота тощо).
 • Фірма-виробник.
 • Загалом, це може бути недорогий ноутбук для ігор і роботи (так, є і таке поєднання), а може бути дорогою, але заточений під певні цілі. Загалом, ціни починаються від 12000 і закінчуються цифрою в 10-15 разів більше первісної.


  Включення/вимикання ноутбука

  І ось, куплений ноутбук. Тепер потрібно розібратися, як його вмикати і вимикати. На нижній панелі є кнопка живлення техніка включається. Що стосується виключення, то є кілька способів, як звичайних, так і екстрених. Нехай це може здатися смішним, але саме з таких азів починається інструкція «Як користуватися ноутбуком для початківців». Адже якщо вимкнути гаджет некоректно, то це може призвести до катастрофічних наслідків. В тому числі і до повної несправності ноутбука. Отже, перший спосіб. Необхідно натиснути меню «Пуск» і там вибрати опцію «Завершення роботи». Від користувача більше нічого не потрібно, все інше зробить система (збереження даних, завершення всіх служб тощо).


  Як користуватися ноутбуком для початківців? Самовчитель роботи на ноутбуці
  Спосіб другий – використання кнопки живлення. Цей спосіб також підходить для коректного завершення роботи, достатньо просто натиснути на цю кнопку. І робота з ноутбуком для початківців старшого покоління, можливо, буде простіше саме другим способом. Третій спосіб – взагалі елементарний – потрібно просто закрити кришку ноутбука. Хоча тільки при виставлених налаштуваннях (відключення живлення при закритті) техніка вимкнеться. За замовчуванням зазвичай виставляється режим «сну». Кращий спосіб для тих користувачів, що не знають, замість чого в ноутбуках використовують тачпад. Все геніальне просто, чи не так? Четвертий спосіб – екстрений, якщо ноутбук не реагує ні на які команди. Потрібно затиснути і деякий час потримати кнопку живлення. Тут є застереження – після такого відключення є ймовірність, що деякі служби вийдуть з ладу, так що його потрібно застосовувати дуже рідко.

  Контроль за рівнем зарядки батареї

  Ще один важливий аспект, який, як користуватися ноутбуком для початківців користувачів. Дана техніка тим і хороша, що її можна використовувати без стаціонарного джерела живлення. Це завдяки тому, що кожен ноутбук оснащений батареєю харчування. Природно, її потрібно періодично заряджати, благо на індикатор нижній панелі завдань буде повідомляти про необхідність такої процедури.
  Рекомендується не опускати заряд батареї нижче 20 %, так як в цій ситуації акумулятор починає працювати на межі можливостей, знижується продуктивність ноутбука. А взагалі, фахівці рекомендують працювати від мережі (якщо є така можливість і комфортно), правда, в цьому випадку потрібно від'єднувати батарею.

  Самостійна установка програм на ноутбук

  Споконвічна «начинка» ноутбука, природно, не влаштує жодного користувача. Майже завжди на щойно придбаному «ноут» нічого немає, крім набору стандартних програм. Все інше доведеться інсталювати самостійно.
  Як користуватися ноутбуком для початківців? Самовчитель роботи на ноутбуці
  Є 3 основних ради, як правильно потрібно встановлювати сторонні програми:
 • При запуску інсталятора слід уважно читати все, що написано. Так, дуже часто буває, що при установці будь-якого софту разом з ним на ноутбук завантажується купа непотрібних програм. У такому випадку в процесі роботи майстра установки потрібно відключати опції додаткових завантажень.
 • Слід розбірливо ставитися до сайтів, з яких завантажуються програми. Встановлюючи ПО з невідомих джерел, є ризик заразити вірусами ноутбук. Навчання для початківців по установці програм починається саме з аспектів антивірусної боротьби, а також пошуку перевірених сайтів.
 • Необхідно економити вільне місце на жорсткому диску. Якщо повністю заповнити вінчестер даними, то існує ймовірність, що продуктивність і швидкість роботи ноутбука впадуть у кілька раз.
 • Безпечна експлуатація ноутбука

  Щоб запобігти поломці техніки, рекомендується виконувати кілька дій. Адже якщо знати, як користуватися ноутбуком, для початківців з часом всі дії будуть відточені до автоматизму, і надалі не знадобиться ніяких інструкцій та рекомендацій.
  Дія № 1. Ноутбук потребує регулярного припливі повітря, щоб справно функціонувала система охолодження. Тому не варто перекривати спеціальні вентиляційні отвори, розташовані на днище ноутбука, а також збоку нижньої кришки. Перегрів «ноута» загрожує виходом з ладу обладнання та уповільненням його роботи.
  Як користуватися ноутбуком для початківців? Самовчитель роботи на ноутбуці
  Дія № 2. Заряджати батарею потрібно обмежена кількість часу, тобто до повного заряду з невеликим запасом. Якщо тримати ноутбук весь час на живленні від мережі, то може спрацювати зворотний процес – розрядка акумулятора. Дія № 3. Для повноцінної роботи ноутбука рекомендується періодично чистити його від пилу. Адже саме пил при осіданні на елементах «ноута» викликає перегрів всієї системи, і може бути незрозуміло, як користуватися ноутбуком далі у нормальному режимі. Для початківців процедура самостійно очищення може виявитися не під силу, так що на перших порах краще звертатися в сервісні центри. Дія № 4. Рекомендується тримати подалі від ноутбука всякі рідини і сміття – чай, кава, напої, крихти і т. д. Забруднення клавіатури призведе до окислення мікросхем і неполадок в роботі.

  Антивірусний захист ноутбука

  Якщо є інтернет, значить, є і ймовірність зараження ноутбука шкідливими програмами і вірусами. Тому є кілька рекомендацій, як правильно користуватися ноутбуком в Мережі.
 • Установка антивірусного ПО. На техніці обов'язково повинна бути інстальована програма, що захищає «ноут» від вірусів.
 • Не варто заходити на всі сайти, особливо, якщо є підозри в їх надійності. В Інтернеті дуже багато шахраїв, які можуть через Мережу заволодіти даними користувача.
 • Є віруси, з якими не впорається навіть антивірусна програма. Якщо є підозра, що ноутбук піддався вірусній атаці, і впоратися своїми силами не виходить, краще віднести ноутбук в ремонтну майстерню, де фахівці усунуть всі проблеми.
 • Оновлення драйверів ноутбука

  Це один з найбільш важливих і відповідальних моментів, що дозволяють зрозуміти, як користуватися ноутбуком для початківців в повну силу. По суті, користувач, який навчився самостійно оновлювати свою техніку, переходить з розряду початківців у любителі. Образно, звичайно.
  Як користуватися ноутбуком для початківців? Самовчитель роботи на ноутбуці
  Отже, оновлення драйверів краще виконувати з допомогою додаткового софта, який сам сканує систему і визначає, які драйвери потребують оновлення. Кращим представником цієї категорії є DriverPack Solution. Там користувач в кілька кліків зможе встановити потрібні оновлення. Деяке обладнання ноутбука (відеокарта, материнська плата) оновлюється автоматично, так як обладнаний власним завантажувачем.

  Можливі проблеми в роботі ноутбука

  Далеко не завжди ноутбук працює ідеально. Періодично виникають проблеми, буває, що дрібні і непомітні, але бувають глобальні.
  Як користуватися ноутбуком для початківців? Самовчитель роботи на ноутбуці
  Неофіційна інструкція по роботі з ноутбуком для початківців має перелік основних неполадок в роботі техніки:
 • Перегрів пристрою. Виникає через запиленості, а також із-за попадання сміття всередину.
 • Уповільнення роботи. Тут варіанта всього два. Перегрів обладнання або наявність вірусів. Вирішується як самостійно, так і за допомогою майстрів.
 • Неробочий обладнання. Ті користувачі, що не знають, замість чого в ноутбуках використовують тачпад, набувають комп'ютерну мишу, для зручності. Але буває, що тачпад і не працює через ще не настроєних драйверів. Та й не тільки це обладнання, аналогічно може не працювати і відеокарта, і звук, і мережевий адаптер. Тому потрібно стежити за актуальними версіями драйверів і регулярно їх оновлювати.
 • Головне, про що слід пам'ятати – до техніки потрібно ставитися дбайливо і знати міру у її експлуатації.

  Блокування ноутбука

  Ще один аспект – захист «ноута» від стороннього проникнення. Ну так, бувають ситуації, коли людина на роботі залишає ноутбук включеним, а під час його відсутності хтось покопирсався в його даних або зіпсував чого.
  Як користуватися ноутбуком для початківців? Самовчитель роботи на ноутбуці
  Тому є спосіб, щоб захистити ноутбук від таких дій – блокування. Системою Windows передбачена політика облікових даних, які користувач створює свій запис з логіном та паролем. У меню пуск є опція «Блокувати». Після її натискання увійти назад в систему можливо, тільки якщо ввести пароль від облікового запису. Створити такий запис дуже легко. В Панелі керування є меню «Облікові записи користувачів», з допомогою якої і ставиться захист на ноутбук.

  Висновок

  Взагалі, вміння працювати на комп'ютерній техніці – це свого роду мистецтво. І варто визнати, дуже цінне на сьогоднішній день, так як зараз велика частина процесів і послуг комп'ютеризована. Можна, звичайно, скористатися інтернет-послугами, щоб вчитися працювати на ноутбуці, осягати основи, так сказати. Можна навіть скачати самовчитель роботи на ноутбуці – це потрібно і корисно. Але дивитися, як це робить хтось інший – це одне, а от виконати аналогічну процедуру самостійно – зовсім інше. Зате і помилок при роботі з ноутбуком буде набагато менше.

  Популярі новини
  Загрузка...