Програми для відключення програм, процесів і служб Windows: найбільш популярні утиліти

207 0 Новини високих технологій

Не секрет, що в Windows-системах найчастіше за замовчуванням активована стільки непотрібних користувачеві фонових процесів і служб, що просто голова йде обертом. Цілком природно, що багато хто замислюється над питаннями оптимізації системи, оскільки деякі аплети досить сильно навантажують ресурси комп'ютера, з-за чого навіть користувальницькі програми працюють дуже повільно. Але якби справа обмежувалася тільки цим! А адже найчастіше багато хто не звертають уваги і на те, що система постійно стежить за одними діями, використовує дані про його місцезнаходження, без його відома оновлює власні компоненти і т. д.

Програми для відключення програм, процесів і служб Windows: найбільш популярні утиліти
Займатися деактивацією всіх непотрібних або невикористовуваних процесів без спеціальних знань буде вельми проблематично. Саме тому найкраще убезпечити себе від можливих неправильних дій, які можуть призвести до нестабільної роботи Windows, і скористатися для відключення деяких компонентів спеціальними програмами для відключення програм і самої системи, і компонентів додатків, які були встановлені самим користувачем, що працюють у фоновому режимі. Але який додаток віддати перевагу, адже в тому ж інтернеті можна знайти чимало таких аплетів, а кожен розробник нахвалює власний програмний продукт, стверджуючи, що він самий кращий?


Проблеми відключення непотрібних програм у Windows-системах

Для початку давайте коротко зупинимось на проблемах деактивації фонових процесів і служб засобами самих систем. Справа в тому, що в Windows (будь-якої модифікації, версії чи складання) яка-небудь мало-мальськи стоїть програма автоматичного відключення програм і служб, що поєднує в собі всі можливості для одночасного управління компонентами системи, відсутня як така.
Програми для відключення програм, процесів і служб Windows: найбільш популярні утиліти
Користувачам доводиться займатися деактивацією непотрібних процесів в розділі автозавантаження, відключати невикористовувані компоненти Windows, змінювати параметри запуску процесів в розділі управління службами і т. д. А адже деякі аплети є важливими складовими, що забезпечують коректне функціонування Windows. Крім того, іноді мають такі незрозумілі назви, що без спеціальних знань розібратися з ними буде непросто.


Які саме процеси можна відключати?

Перш ніж приступати до використання якої-небудь програми для відключення програм, служб та процесів, слід визначитися з тим, що можна вимкнути, а що краще не чіпати. У більшості випадків, спеціалісти по тонкій настройці Windows рекомендують відключати тільки процеси і служби, представлені на зображенні нижче.
Програми для відключення програм, процесів і служб Windows: найбільш популярні утиліти
Крім того, в якості додаткової міри перед використанням будь-якого оптимізатора на всяк випадок необхідно заздалегідь подбати про можливості відкату системи до попереднього стану, якщо щось піде не так, завчасно створивши точку відновлення.

Найбільш популярні програми для відключення непотрібних процесів

Що ж стосується самих додатків, як вже говорилося вище, знайти їх в інтернеті можна дуже багато. Однак серед найбільш популярних і затребуваних серед користувачів програм для відключення програм, служб та процесів, які не потребують для використання особливих знань і навичок (до того ж працюють абсолютно безпечно для системи) можна виділити наступні пакети:
 • CCleaner;
 • Easy Service Optimizer;
 • Windows Manager.
 • Природно, це далеко не повний перелік утиліт, здатних майже автоматично деактивувати невживані або непотрібні процеси. Але саме вони заслуговують пильної уваги з причини простоти використання і максимально можливого ефекту при спробі підвищення швидкодії (продуктивності) комп'ютера.

  CCleaner

  Ця відома утиліта, безумовно, є своєрідним еталоном програмного забезпечення, що дозволяє оптимізувати роботу ОС шляхом очищення комп'ютера від сміття, виправлення проблем з реєстром і т. д. Проте безсумнівною перевагою цього додатка є те, що воно здатне керувати елементами автозавантаження, які в стандартних налаштуваннях Windows не відображаються, а також виключати фонові процеси зі списку завдань «Планувальник завдань».
  Програми для відключення програм, процесів і служб Windows: найбільш популярні утиліти
  Крім того, саме цю утиліту можна використовувати і в якості програми відключення за часом обраних користувачем компонентів. Для цього в ній передбачений спеціальний розділ налаштування розкладу.

  Easy Service Optimizer

  Ця утиліта цікава по-своєму, оскільки випускається у вигляді портативної модифікації, що не вимагає установки на жорсткий диск, і навіть при першому запуску виробляє автоматичне сканування всіх системних процесів і пропонує виконати оптимізацію з власними налаштуваннями, встановленими за замовчуванням.
  Програми для відключення програм, процесів і служб Windows: найбільш популярні утиліти
  Рядовим користувачам рекомендується використовувати безпечні параметри, які і пропонуються спочатку. А ось для любителів експериментів передбачено ще два режиму – оптимальний і екстремальний. Правда, застосовувати такі параметри потрібно, що називається, з розумом.

  Windows Manager

  Перед нами ще одна програма для відключення програм, процесів і служб самих Windows-систем, про наявність яких багато користувачів навіть не підозрюють. Додаток можна знайти в декількох версіях, призначених виключно для певної модифікації Windows (10 8 і 7). Відразу варто відзначити її головний недолік. Додаток є платним, а вільно розповсюджуваних ключів активації в інтернеті ви не знайдете. Зате на деяких вітчизняних сайтах представлені версії з додатковим файлом патча, який і може зробити активацію. Крім того, при інсталяції основного продукту встановлюється ще й утиліта 1-Click Cleaner (якщо вона вам не потрібна, можете її видалити). Суть використання цієї програми для відключення програм, служб та процесів полягає в тому, щоб в потрібному розділі вибрати найбільш відповідний інструмент і використовувати його для певних дій.
  Програми для відключення програм, процесів і служб Windows: найбільш популярні утиліти
  Так, наприклад, особливої уваги заслуговує інструментарій управління службами, в якому після запуску сканування і отримання результатів буде запропоновано виконати розумну оптимізацію системи з повною деактивацією невикористовуваних або непотрібних фонових додатків і процесів. А взагалі, інструментів в цьому пакеті дуже багато і на всі випадки життя.

  Додаткові утиліти

  Нарешті, в якості додаткових інструментів можна використовувати всілякі оптимізатори, в яких є модулі швидкого управління службами і програмами. Іноді рекомендується навіть не відключати фонові процеси, а видаляти відповідні їм програми. Всі представлені вище пакети з такими завданнями справляються без проблем. Проте вважається, що максимально ефективними є пакети начебто iObit Uninstaller, дозволяють легко позбавлятися навіть від вбудованих в оболонку операційної системи аплетів з автоматичним видаленням всіх можливих залишків.

  Популярі новини
  Загрузка...