Colour Dodge: опис, застосування, приклади

136 0 Новини високих технологій

Режим накладення Colour Dodge потрібен для створення більш барвистих зображень. Він підвищує яскравість і контрастність для всіх відтінків і кольорів, окрім чорного. При цьому сильно підвищується колірна полярність. У російській локалізації Color Dodge в ілюстратора переведений як "освітлення основи".

Принцип роботи

Як і було сказано, такий режим освітлює всі кольори, крім чорного, і робить їх яскравішими. На прикладі в цьому можна переконатися наступним чином. Потрібно на робочу область перенести дві довільні фігури, таким чином, щоб вони перетиналися між собою. Одна з фігур повинна бути чорна, інша довільного кольору. Потім у режимі накладення потрібно встановити режим освітлення основи і вибрати відповідний рівень прозорості. При цьому колір чорного прямокутника не зміниться. Це говорить про те, що чорний колір неможливо замінити за допомогою освітлення основи.


Інструкція по роботі

Colour Dodge: опис, застосування, приклади
Для того щоб створити правильну ілюстрацію за допомогою режиму, дотримуйтесь наступних кроків:
 • На робочу область помістіть прямокутник і залийте його чорним (RGB = 000).
 • Потім виділіть його і створіть сітчастий градієнт. Потрібно задати кількість рядків і стовпців фігури. Виберіть число і підтвердіть вибір.
 • За допомогою функції "Пряме виділення" виділіть центральний вузол сітки і змініть колір на темно-синій.
 • Потім один рядок зверху і знизу також виділяється, і для них встановлюється більш темний синій колір.
 • Для забезпечення привабливого зовнішнього вигляду потрібно створити ще одну фонову фігуру, залити її вертикальним способом градієнтом від білого до чорного.
 • Потім можна накласти режим Colour Dodge.
 • В результаті вийде фон для тексту.
  Colour Dodge: опис, застосування, приклади
 • Як поліпшити результат?

  Щоб покращити результат, можна ускладнити вигляд фігури. Для цього можна додатково утворити ще одну фігуру, наприклад, прямокутник, потім створити радіальний градієнт білого кольору до центру і знову застосувати режим накладення. Після освітлення основи вийде цікавий світловий ефект.
  Colour Dodge: опис, застосування, приклади
  Потім можна додати ще кілька ефектів. Додайте в робочій області дуже темний прямокутник, який буде заповнюватися градієнтом. Колірні рішення виберіть самостійно, як і межі числових значень червоного, зеленого і синього. Після чого повторіть такі ж дії з новим прямокутником, на якому градієнт буде розташований по вертикалі. Колір градієнта - сірий. Потім освітлити отримане зображення. В результаті вийде красивий фон для тексту. Крім того, освітлення основи може використовуватися і в багатьох інших ситуаціях.

  Популярі новини
  Загрузка...