Програма для побудови електричних схем: перелік, опис, особливості застосування

330 0 Новини високих технологій

Для побудови електричних схем на виробництві або під час навчання більше не потрібно тривалий час здійснювати креслення на папері з можливістю помилитися. З'явилися автоматизовані сервіси, які дозволяють створити схему будь-якої складності за комп'ютером. Крім того, деякі з них дозволяють розрахувати вхідні та вихідні струми, напруги та змоделювати роботу схеми. Тому програма для побудови електричних схем є досить потрібною утилітою, значно полегшує робочий процес і автоматизує створення конструкторської документації.

Безкоштовні програми

Програма для побудови електричних схем, яка розповсюджується за безкоштовною ліцензією, зазвичай має більш низький функціонал, ніж у платних аналогів. До них відносять:
Програма для побудови електричних схем: перелік, опис, особливості застосування
 • Freeware – практично немає обмежень по функціоналу. При використанні для різних цілей не вимагає покупки ліцензії.
 • Open Source - програма для побудови електричних схем, яка має можливість самостійно змінити склад програмного забезпечення, що дозволить швидко налаштувати його "під себе". Є деякі обмеження по комерційному використанню.
 • CNU GPL і Public Domain – дві програми для малювання схем, які не накладають обмежень на працюючого користувача.
 • AD-Supported – додатки володіє повним функціоналом. Мінусом є наявність реклами.
 • Donationware – повністю безкоштовний додаток, що дозволяє креслити схеми. Присутня функція пожертви автору для подальшої розробки.
 • Microsoft VISIO

  Найбільш простий редактор і програма для побудови електричних схем. Щодо більш складні завдання не вміє рахувати. Володіє редактором вбудованої векторної графіки з великою кількістю функцій. Притому, що програма призначена для використання в пакеті MS Office може використовуватися і самостійно. Інтерфейс при цьому мало чим відрізняється від звичного в Microsoft Office.


  Програма для побудови електричних схем: перелік, опис, особливості застосування
  Існує три платних ліцензованих програми, а також одна безкоштовна. Вона вшивається у вбудований браузер від розробника і дозволяє переглядати схеми. Щоб змінити або редагувати її, потрібно купити повну ліцензію. Однак програма не призначена для створення радіосхем. Тому доведеться шукати додатковий набір програмного забезпечення і компонентів для додавання креслень.

  "Компас-електрик"

  Програма від російського розробника. Є повний російський переклад всіх креслень і схем, при цьому не буде потрібно установка додаткових програм. Програма для побудови принципових електричних схем розроблялася з метою побудови схем будь-якої складності, а також доповнення їх різною документацією.


  Для роботи буде потрібно придбана ліцензія. Однак є пробний період в 2 місяці для ознайомлення. В ознайомчий період відсутні всі обмеження на роботу. Розробник включив велику кількість даних, які допоможуть навчитися працювати з цією програмою у своєму додатку. Однак є велика кількість різноманітних проблем і помилок, які за тривалий період не були усунені.

  Eagle

  Програмне забезпечення є комплексною середовищем розробки. Функціонал дозволяє створити однорядні або багаторядну принципову схему, а також плату, яка буде збиратися на ній. Що дозволить уявити собі зовнішній вигляд плати, розташувати на ній всі радіоелементи.
  Програма для побудови електричних схем: перелік, опис, особливості застосування
  Крім того, програма дозволяє здійснювати збірку автоматично вручну. Або комбінуючи ці способи. В комплекті базової поставки відсутні різні деталі російського і радянського виробництва. Проте є частина компонентів, які дозволяють його поповнити.

  Умови на використання

  Eagle є утилітою, яка вимагає ліцензії. Однак для некомерційного використання можна застосовувати програму з деякими обмеженнями:
 • У безкоштовної версії габарити плати не можуть перевищувати 100 на 80 міліметрів.
 • Розводка допускається тільки з використанням не більше двох шарів.
 • Редактор дозволяє оперувати не більше, ніж одним листом.
 • Dip TRACE

  Програма для створення електричних схем є величезним комплексом по втіленню і обробці компонентів. Включає в себе:
 • Вбудований редактор, який дозволяє створювати та змінювати готові принципові схеми.
 • Додаткове застосування, що дозволяє створювати друковані та монтажні плати.
 • Утиліту для тривимірного проектування корпусу для розроблених пристроїв.
 • Додатковий редактор для створення компонентів.
 • Програма вимагає покупки, а безкоштовна версія має деякі обмеження на роботу. Вони включають в себе:
 • Можливість створювати плати не більше ніж з чотирма шарами.
 • Розмір схеми обмежений тисячею виходами на радіодеталі.
 • Перекладу на російську немає. Однак є аматорські локалізації. Крім того, спочатку в базі відсутні радіодеталі, які випускаються в Росії. Проте можна знайти і інсталювати аматорські бази компонентів або створювати їх вручну.
  Програма для побудови електричних схем: перелік, опис, особливості застосування

  "1-2-3 схема"

  Програма для електричних схем російською, яка відрізняється повною локалізацією і відсутністю ліцензії, призначена для створення електричних щитів типу "Хагер". Функціонал програми включає набір утиліт для вибору корпусу для електричного щита. Це дозволить вибрати відповідну захист для електричних приладів в будь-яких умовах. Можна доукомплектувати щит різними модулями захисту, з'єднання. При цьому в базі компонентів відсутній зарубіжні зразки. Програма для побудови однолінійних електричних схем дозволяє доопрацювати документацію конструктора, дописати специфікації, які б відповідали державним стандартам і багато іншого.

  Kikad

  Програма має відкритий код. Розроблялася, в першу чергу, як частина системи для повної роботи над пристроєм. Таким чином, за допомогою програми можна створити схему будь-якої складності. Потім на її основі створити монтажну плату. Після чого можна буде підготувати конструкторські звіти та документацію, яка потрібна для запуску продукції.
  Програма для побудови електричних схем: перелік, опис, особливості застосування
  Відрізняється рядом особливостей:
 • Розведення здійснюється з використанням модулів.
 • Є модуль для розрахунку в автоматичному режимі деталей друкованої плати.
 • Після завершення побудови, система згенерує різні файли, які необхідні для роботи. Крім того, на друковану плату можна додавати логотипи.
 • Можна роздрукувати схему по шарах в різних дозволах; підготувати список радіодеталей, які потрібні для виробництва.
 • Припустимо завантажити схеми та документацію, які збережені в різних дозволах.
 • Програма для побудови електричних схем: перелік, опис, особливості застосування
  При цьому є багато скарг на проблеми з інтерфейсом програми. Крім того, є повна російська локалізація. Однак потрібно попередньо вивчити навчальну документацію.

  Популярі новини
  Загрузка...