Як перезавантажити Windows 10 в безпечному режимі: способи, порядок дій, поради програмістів

149 0 Новини високих технологій

Користувачі, що працюють з Windows-системами, в більшості своїй знають, що у всіх модифікаціях ОС цієї лінійки є спеціальний режим безпечного старту, в англійському варіанті позначається як Safe Mode. Windows 10 в цьому відношенні не є винятком, проте виклик такого режиму завантаження в ній ускладнено настільки, що звичайний користувач просто не знає, як його активувати. Справа в тому, що, якщо в більш ранніх системах можна було скористатися натисканням клавіші F8 яка викликала спеціальне стартове меню, то, починаючи з восьмої версії системи, така можливість зникла. Власне, з-за цього багато і стали ставитися до покоління цих систем, м'яко кажучи, без особливого захоплення. Тим не менш, є кілька простих методів, що дозволяють увійти в безпечний режим Windows 10 про який далі пропонується поговорити максимально детально. Але для початку слід коротко зупинитися на тому, що собою являє такий тип старту, і для чого він взагалі потрібен.


Що таке безпечний режим, і для чого він потрібен?

Отже, для початку давайте визначимося, наскільки доцільно використовувати старт системи в такому режимі. Не секрет, що абсолютно всі модифікації цього родини схильні до появи всіляких програмних збоїв, із-за чого система часто може не завантажуватися взагалі, не кажучи вже про те, що неполадки провокують появу синього екрану, а відновлення не працює. Звичайно, відновити працездатність Windows можна при старті зі знімного носія з використанням або автоматизованих засобів, інструментів тієї ж командного рядка. Але ж такий носій під рукою є не завжди! Що ж робити в такому випадку? У такій ситуації якраз і допомагає завантаження Windows 10 в безпечному режимі, при виборі якого стартують тільки самі основні системні компоненти, служби та драйвери. Для самого безпечного режиму передбачено використання трьох типів старту: звичайний, завантаження з мережевими драйверами і старт з підтримкою командного рядка. Перший тип є стандартним і підходить для усунення більшості не особливо критичних збоїв, пов'язаних, наприклад, з відновленням файлів виправленням некоректної роботи драйверів пристроїв. Другий застосовується в тих випадках, коли в процесі виправлення помилок необхідно мати доступ до мережного оточення або до інтернету. Третій тип корисно використовувати в тих випадках, коли операційна система не стартує взагалі ні під яким приводом, правда, в разі його вибору потрібно мати досить серйозні знання з застосовуваним для усунення неполадок і збоїв командам.


Як перезавантажити Windows 10 в безпечний режим: використання конфігурації системи

З теоретичною частиною трохи розібралися. Тепер подивимося, як перезавантажити Windows 10 в безпечний режим на практиці. Для початку припустимо, що операційна система катастрофічних пошкоджень не має і хоч якось завантажується. Для швидкого доступу до стандартного типу безпечного старту можна скористатися конфігурацією системи, для чого в консолі «Виконати» вписується команда msconfig. Зверніть увагу, що запускати конфігуратор з правами адміністратора зовсім необов'язково.
Як перезавантажити Windows 10 в безпечному режимі: способи, порядок дій, поради програмістів
У вікні з параметрами, необхідно перейти на вкладку завантаження, а знизу встановити прапорець на використанні безпечного старту з активацією пункту завантаження мінімальної оболонки. Пересічному користувачеві застосовувати інші варіанти на кшталт запуску середовища відновлення не потрібно, оскільки скористатися такими засобами без спеціальних знань просто не вийде. Після установки необхідного типу старту слід натиснути кнопку підтвердження («ОК») і зробити перезавантаження. В цьому випадку система буде автоматично перезавантажено в режимі Safe Mode. Однак така методика має один істотний мінус. Справа в тому, що безпечний рестарт буде використовуватися постійно, а повернути його можна буде шляхом виставлення налаштувань в колишній режим.

Як запустити безпечний режим Windows 10 зі спеціальними варіантами завантаження?

У восьмій і десятій модифікаціях системи з'явився ще один цікавий варіант доступу до режиму Safe Mode. Перезавантажити комп'ютер з Windows 10 в безпечному режимі можна через спеціальний розділ, званий особливими варіантами завантаження.
Як перезавантажити Windows 10 в безпечному режимі: способи, порядок дій, поради програмістів
До нього можна отримати доступ безпосередньо через меню параметрів, що представляє собою альтернативну «Панель управління», в розділі відновлення. При рестарті з'явиться синє вікно, в якому потрібно буде послідовно перейти за розділами пошуку та усунення несправностей (діагностики), додаткових настройок і опцій завантаження і підтвердити рестарт.
Як перезавантажити Windows 10 в безпечному режимі: способи, порядок дій, поради програмістів
Коли з'явиться знайоме стартове меню з вибором дії (правда, на синьому, а не на чорному тлі), потрібно всього лише натиснути клавіші F4-F6 в залежності від того, який саме тип старту потрібно використовувати в даному випадку.
Примітка: на Windows-планшети, обладнаних клавіатурами у вигляді док-станцій, може знадобитися натискання не функціональних, а цифрових клавіш (4-6). Якщо включено шифрування диска Bitlocker для доступу до таких варіантів завантаження буде потрібно ввести згенерований раніше 48-значний цифровий ключ.

Альтернативна методика рестарту

Цілком очевидно, що багатьом користувачам переходити з різного роду меню в самій операційній системі, просто лінь. Для швидкого запуску вибору варіантів завантаження можна поступити набагато простіше, виконавши рестарт системи з затиснутою в цей момент клавішею Shift, яку потрібно утримувати до моменту появи меню вибору дії.

Старт безпечного завантаження зі знімного носія

Тепер кілька слів про те, як перезавантажити Windows 10 в безпечний режим, якщо під рукою є самий звичайний інсталяційний дистрибутив. Відразу ж зверніть увагу, що носії зразок LiveCD або дистрибутиви Windows 7 і нижче для таких цілей не підходять, оскільки в них самих передбачених саме до восьмої та десятої модифікацій засобів запуску безпечного старту немає. У цій ситуації дії практично аналогічні попереднім варіантам.
Як перезавантажити Windows 10 в безпечному режимі: способи, порядок дій, поради програмістів
Різниця полягає тільки в тому, що спочатку в головному вікні установника вибирається пункт відновлення системи.

Використання командного рядка в працюючій системі або при старті зі знімного носія

Тепер коротко про те, як перезавантажити Windows 10 в безпечний режим із застосуванням засобів командного рядка. Як вже зрозуміло, використовувати консоль можна і в працюючій системі, і при старті з завантажувальної флешки або диска відновлення (в цьому випадку вона викликається швидким комбінацією Shift + F10). В консолі можна застосовувати два типи команд.

Як перезавантажити Windows 10 в безпечному режимі: способи, порядок дій, поради програмістів
Перший тип, представлений на зображенні вище, дозволяє запустити стандартну перезавантаження, яка повністю аналогічна тим діям, які виконувалися в конфігурації системи.
Як перезавантажити Windows 10 в безпечному режимі: способи, порядок дій, поради програмістів
Використання другого інструменту дозволяє дещо розширити можливості самостійно вибрати бажаний тип безпечного старту і підтримки (для цього застосовуються додаткові атрибути minimal або network). Знову ж, включення безпечного режиму Windows 10 першою командою призведе тільки до того, що він буде використовуватися постійно, а деактивувати його доведеться повторним викликом консолі з виконанням зазначеної команди, але вже без оператора true.

Як повернути використання клавіші F8?

Нарешті, розглянемо, як повернути виклик безпечного режиму Windows 10 на ноутбуці або настільному ПК, щоб можна було лише натиснути клавішу F8 як це було раніше, а не використовувати тривалі і нікому непотрібні переходи по всіляких додатковим меню і розділів.
Як перезавантажити Windows 10 в безпечному режимі: способи, порядок дій, поради програмістів
Для таких дій використовується запуск командного рядка (обов'язково від імені адміна) з подальшим виконанням команди, представленої на зображенні. Після закриття консолі рестарту кнопка F8 запрацює знову, і можна буде користуватися стартовим меню точно так само, як це було в попередніх модифікаціях Windows.

Короткі підсумки

Підводячи своєрідну риску під всім вищесказаним, звичайним користувачам, яким не потрібне використання специфічних режимів завантаження, можна порадити спочатку повернути працездатність клавішу F8 а вже знайомого за попереднім системам меню (до речі, не на синьому, а вже на чорному тлі) вибирати потрібну дію. Варіанти старту з різними оболонками або запуском середовищ відновлення, як вже говорилося вище, без спеціальних знань виявляться абсолютно марними.

Популярі новини
Загрузка...