Атрибут таблиць border spacing в CSS

156 0 Новини високих технологій

Засоби CSS мають багатий набір атрибутів для елементів веб-сторінок з тим, щоб максимально пожвавити і прикрасити сайти. Атрибут border-spacing не є винятком. Він широко використовується при створенні таблиць як елементів веб-сторінок, а також без нього неможливо обійтися при так званій "табличної" верстці сайтів.

Призначення

Атрибут border-spacing застосовується до тегу і служить для визначення відстані між осередками таблиці в пікселях. В HTML є аналогічний інструмент cellspacing.
Атрибут таблиць border spacing в CSS
Обидва ці атрибута не можна застосовувати до однієї і тієї ж таблиці з тієї причини, що CSS має більш високий пріоритет, ніж HTML. В іншому випадку буде працювати тільки border-spacing, а cellspacing браузер проігнорує.


Властивості атрибута можна для наочності продемонструвати в табличному вигляді.

ЗастосуванняЗадає проміжок між коміркамиЗначення за замовчуванням0 pxСпадкуванняТакАнімаціяНемаєПрацює з версіямиCSS 2 3

Зважаючи на те, що border-spacing працює з CSS 2 він коректно відображається переважною більшістю сучасних браузерів. Для зорового сприйняття доступні сайти, написані близько десятка років тому за допомогою цієї, вже застарілої технології.

Синтаксис

Для того щоб розсунути комірки таблиці на потрібну відстань, необхідно до тегу застосувати атрибут border-spacing, задати для нього параметр length і число, що виражає кількість пікселів. При цьому пробіл між цифрою і одиницею виміру не ставиться. Наприклад, якщо клітинки в рядах необхідно розсунути на 12 а в стовпцях на 18 пікселів, код CSS буде виглядати так:
table {
border-spacing: 12px 18px;
}


Значень у атрибута може бути два, як у наведеному прикладі, а може бути один:
 • При завданні параметрів перший задає відстань по горизонталі, а другий - по вертикалі.
 • Якщо вказується один, то він визначає одне і те ж відстань, як по горизонталі, так і по вертикалі.
 • Слід врахувати, що при проектуванні таблиці, товщина (в пікселях) меж осередків та їх кількість також повинні братися до уваги. Інакше готова таблиця відобразиться з спотвореннями.

  Приклад використання

  Технічне завдання: необхідно створити таблицю, в якій слід відобразити популярні браузери та їх мінімальні версії, з яких стає доступним використання border-spacing в CSS. Розсунути клітинки на 15 пікселів по горизонталі, так і по вертикалі. Реалізація завдання буде виглядати так:
  Атрибут таблиць border spacing в CSS
  Відсутність властивості анімації означає, що засобами мов розмітки проміжки між осередками можна залити кольором або застосувати до них інші графічні ефекти. Для цього використовуються графічні редактори (GIMP, Photoshop, Inkscape).

  Популярі новини
  Загрузка...