Як оновити навігатор Explay: способи та особливості

82 0 Новини високих технологій

Будь-яка з завантажених в навігатор карт рано чи пізно втрачає свою актуальність. Це може бути пов'язано як з незначними змінами, пов'язаними з оптимізацією роботи або адаптацією під певну модель пристрою, так і з оновленням самої картки, що для побудови маршруту вельми критично. За такими схемами працюють всі виробники сучасних споживчих навігаційних пристроїв, і компанія Explay, навігатори якою користуються неабиякою популярністю на ринку, - не виняток. Найчастіше користувачі стикаються саме з оновленням програмного забезпечення навігатора. Тобто, завантаженням і установкою необхідних апдейтів на працездатне пристрій. Процедура не є складною, і фундаментальних знань техніки не знадобиться, так як оновити навігатор Explay можна за допомогою нескладної послідовності дій.


Як оновити навігатор Explay: способи та особливості

Ручне оновлення

Перевіреним, хоч і вельми витратним за часом буде ручне додавання пристрою в базу даних Навітел. На офіційному сайті navitel.ru у правому верхньому куті сторінки є стандартна форма входу в обліковий запис: поля для введення логіна і пароля, а також кнопки "Вхід" і "Реєстрація". Після натискання на "Реєстрацію" відкривається невелика анкета, уважно заповнивши яку і відправивши дані, потрібно чекати листа на свою електронну адресу (передбачається, що електронна пошта в користувача; якщо ж ні, завести її на одному з поштових сервісів праці не складе). У отриманому листу буде міститися посилання на активацію облікового запису, і після проходження процедури верифікації можна буде заходити в аккаунт. У відповідні поля потрібно ввести облікові дані, до цього зазначені в анкеті, після чого слід перейти в розділ "Мої пристрої", а далі натиснути "Додати новий пристрій". В вікні потрібно ввести модель навігатора і код активації програми, а потім натиснути "Додати". Пристрій буде додано, тут же з'явиться посилання на завантаження актуальних оновлень (програми і карт).


Після того, як оновлення будуть завантажені, необхідно перекинути їх на сам пристрій, попередньо розпакувавши інсталяційний архів. За замовчуванням Навітел встановлений в пам'ять пристрою, тому слід підключити його до комп'ютера, відшукати папки, аналогічні вмісту архіву, після чого видалити, а на їх місце скопіювати директорії з оновленнями. Слід враховувати, що при оновленні карт для навігатора Explay старі версії необхідно попередньо видалити з пам'яті пристрою, щоб уникнути виникнення помилок в роботи навігатора.
Як оновити навігатор Explay: способи та особливості

Код активації додатка

Код активації програми надається користувачеві при купівлі ліцензійної копії програми Navitel. У разі придбання офіційно сертифікованого пристрою з попередньо встановленими картами код можна відшукати в наступних місцях (можливі варіанти для різних пристроїв):
 • Спеціальний стікер ліцензії, упакований разом з інструкцією і гарантійним талоном пристрою.
 • Диск з програмним забезпеченням для з'єднання навігатора з комп'ютером.
 • В пам'яті самого гаджета, у файлі "Registration Key.txt", до якого можна отримати доступ через вбудований файловий менеджер. Як оновити навігатор Explay, якщо доступу до коду активації немає, але програма була вже встановлена в куплене пристрій, підкаже служба технічної підтримки Navitel. Можливо, фахівці зажадають підтвердження факту покупки гаджета, тому всі документацію краще мати під рукою.
  Як оновити навігатор Explay: способи та особливості

  Оновлення через спеціальну утиліту

  За допомогою спеціальної утиліти Navitel Navigator Updater можна як оновити навігатор Explay, так і актуалізувати наявні на ньому карти буквально в кілька натискань. Саме тому цей спосіб вважається найбільш зручним для власників пристроїв.

  Оновлення програми

  Завантажити утиліту можна в розділі "Техпідтримка" на вкладці "Завантажити". Встановивши програму на ПК, потрібно виконати наступне:
 • Підключити навігатор до комп'ютера в режимі знімного носія.
 • Запустити утиліту, дочекатися автовизначення пристрою.
 • Вибрати вкладку "Оновлення".
 • Погодитися з пропозицією додатки актуалізувати всі програмні модулі.
 • Оновлення карти

  У цьому режимі відсутня необхідність окремої завантаження й оновлення карт: вони будуть завантажені і встановлені разом з новими версіями програмного забезпечення. Крім того, у процесі встановлення особливих дій від користувача не потрібно: Updater зробить все самостійно, а всі участь полягає у виборі оновлюваних продуктів (тільки ЗА або разом з картками), а також у контролі за установкою апдейтів. При цьому вдасться лише зареєстровані в системі карти навігатор Explay оновити безкоштовно. Якщо потрібні нові, їх спочатку доведеться купити.

  Установка програми Navitel на пристрій

  Іноді виникають ситуації, при яких необхідно встановити Navitel на пристрій "з нуля". У цих випадках ліцензійна версія програми купується окремо, і на пристрій встановлювати її потрібно в ручному режимі. Послідовність дій простий: вона багато в чому схожа з процедурою оновлення.
  Як оновити навігатор Explay: способи та особливості
  Для початку в розділі завантажень сайту необхідно завантажити потрібну складання програми. Вони розташовані під заголовком "Складання програми Навітел Навігатор для Windows CE". В залежності від типу навігатора слід підключити до комп'ютера або сам пристрій, або карту пам'яті. У скачаному архіві розташована директорія "Navitel", яку і потрібно помістити на потрібний носій, після чого провести процедуру активації програми. Подальші дії залежать наявності ліцензійного ключа. Якщо він є, то найпростіше активувати додаток з самого меню, якщо ж немає, то доведеться скористатися сайтом navitel.ru. Програмне забезпечення постійно модернізується, створюються нові електронні карти і удосконалюються поточні, тому власникам навігаційних гаджетів, які активно користуються цими пристроями, буде дуже корисно знати, як оновити навігатор Explay.

  Популярі новини
  Загрузка...