Управління командами: покрокова інструкція, можливості, поради

95 0 Новини високих технологій

Управління командами Windows - дуже важлива функція оперативної системи. Завдяки їй користувач управляє роботою ПК, може ідентифікувати і зупиняти процеси, не відповідають завданням, збирати інформацію про машині в мережі і передавати її у форматі HTML. Можливості оболонок управління спрощують і автоматизують стомлюючі і повторювані завдання, створюють сценарії і об'єднують кілька команд.

Елементи управління

Управління командами: покрокова інструкція, можливості, поради
Елемент управління командами являє собою дочірнє вікно, яке додаток використовує, щоб включити взаємодію з користувачем. Елементи керування використовуються в діалогових вікнах і надають користувачу спосіб уведення тексту, вибору параметрів та ініціювання дій. Вони пропонують безліч послуг, наприклад, вибирати команди, переглядати статус, редагувати текст.


Список всіх елементів управління командами, включаючи посилання на повний огляд і довідкову інформацію для кожного елемента, що знаходиться в документації оперативної системи. Деякі зумовлені класи вікон призначені для використання в якості елементів інтерфейсу користувача. Вони відомі як «стандартні засоби керування Windows і «загальні елементи». Використання цих елементів керування інтерфейсом документується в цільових категоріях, а не на основі управління командами API.

Стандартні засоби контролю

Стандартні засоби управління реалізовані в USER32.DLL (раніше USER.EXE), а потім (Win XP +), подклассифицированные COMCTL32.DLL для зовнішнього виду Luna. Вони присутні за замовчуванням і не вимагають ініціалізації, доступні з версіями Windows 2 ListBox і ComboBox з Win 3. Статичні елементи системи управління командою працюють без взаємодії з користувачем.


Розглянемо приклад коду для створення ярлика. Мітка Static Control повинна бути дочірньою з іншого вікна (головного чи дочірнього). Щоб створити його, потрібно викликати CreateWindow з класом STATIC і параметрами за вибором. Нижче наведено базовий код для створення.
Управління командами: покрокова інструкція, можливості, поради
Статичний контроль команди панелі управління - дочірнє вікно, яке відображає текст, растрові зображення або значок. Статичні елементи керування не можуть бути вибрані і не отримують фокус з клавіатури. Вони функціонують з використанням SS_NOTIFY, що дозволяє контролювати виявлення кліка і подвійного клацання з батьківським подією WM_NOTIFY. Мітка поміщається перед контролем, на який вона посилається, Натискання Alt + Hotkey автоматично перемкне фокус на наступне можливе керування завданнями команди без рядка коду. Ярлики також використовуються для відображення відповідного фізичного пристрою на однорядковому редагуванні, і ніколи не діють як мітка, тому логічний порядок Z не важливий. Біт стилю SS_NOPREFIX використовують, щоб уникнути проблем з символом амперсанда (&).

Загальні елементи управління

Вони функціонують починаючи з 3 версії, і постійно видозмінюються як по функціональності, так і за зовнішнім виглядом. При використанні Win XP Luna style або new стандартні елементи керування класифікуються кодом comctl32.dll, що є більш автоматизованим варіантом. Функціональність DLL Common Controls залежить від встановленої версії Internet Explorer. Використання Common Controls вимагає посилання на comctl32.lib, включаючи commctrl.h.
Одні елементи управління працюють за замовчуванням, інші вимагають ініціалізації з InitCommonControlsEx (). Це залежить від ОС, тому розумно викликати InitCommonControlsEx () з правильними бітами для елементів управління, які необхідні додатком. Ця функція завантажує бібліотеку, коли користувач посилається на будь-яку функцію Common Controls, наприклад, CreateToolBar під час завантаження DLL. Шаблон ресурсу діалогу, вперше представлений в Windows 2.0 лишає простір для користувальницьких імен класів, якщо вони не є стандартними елементами блоку управління командами STATIC, BUTTON, EDIT, LISTBOX, COMBOBOX або SCROLLBAR. На фото нижче показано, як створити дочірнє вікно з допомогою CreateWindowEx ().
Управління командами: покрокова інструкція, можливості, поради

Командний рядок Windows

Командна оболонка відома як командний рядок cmd.exe або просто cmd. Вона існує в основі операційної системи MS-DOS з 1980-х років, дозволяє користувачеві безпосередньо взаємодіяти з ОС і забезпечує середовище для запуску додатків і різних утиліт, відображаючи висновок у тому ж вікні. За допомогою оболонки cmd створюють, редагують і зберігають сценарії в пакетних файлах для вирішення завдань автоматизації в односистемных кадрах. Ця оболонка не призначається для віддаленого адміністрування.
Після багаторічних змін операційної системи Windows Microsoft все ще зберігає цей інструмент, керуючись прагненням допомогти досвідченим користувачам і системним адміністраторам у їх роботі. Саме в цьому контексті інструмент для управління cmd особливо важливий, оскільки дозволяє запускати діагностичні і ремонтні інструменти ОС, просто прописавши відповідну команду управління комп'ютером Windows.

Оболонка PowerShell

Управління командами: покрокова інструкція, можливості, поради
Це командна оболонка і мова сценаріїв, передбачений для завдань системного адміністрування. Вона побудована поверх платформи .NET, яка є платформою для ПЗ, розробленого Microsoft у 2002 році. PowerShell команди допомагають керувати інфраструктурою Windows і дозволяють користувачеві віддалено отримувати доступ до системного реєстру, файлової системи і інструменту управління (WMI). Крім того, оболонка PowerShell створює складні сценарії з кількома умовами, щоб виконати команди управління комп'ютером. Як згадувалося раніше, cmd - дуже старий інструмент, який ніколи не призначався для віддаленого адміністрування системи. Для розширення функціональності потрібні додаткові утиліти, такі як Microsoft Sysinternals PsExec. PowerShell надає безліч командлети для спрощення завдань адміністрування системи, підтримує автоматизацію широкого спектру завдань, таких як адміністрування Active Directory, управління користувачами і дозволами, а також витяг даних конфігурації безпеки. Крім того, PowerShell тепер підтримує Linux.

Вибір макетів адміністрування

Існує багато причин, за якими Windows PowerShell замінила командний рядок за замовчуванням в операційній системі Windows 10 і була вперше встановлена в XP. Більшість команд з cmd добре працюють в середовищі PowerShell. Microsoft хотіла спростити життя системних адміністраторів, тому створила псевдоніми командного рядка в PowerShell, які інтерпретують старі команди DOS. Управління операційною системою з допомогою cmd більш звично для користувачів. Однак з PowerShell виконувати його більш зручно, оскільки для тестування скриптів застосовується спеціальне середовище. Крім того, PowerShell є живою мовою із сильним співтовариством, готовим допомогти тим, хто пише комп'ютерні сценарії. Для новачків, які бажають розпочати роботу з оболонкою, є підручник, який допоможе вивчити основи створення сценаріїв і коду.

Панель управління

Управління командами: покрокова інструкція, можливості, поради
Вона являє собою частину Microsoft Windows, яка дозволяє користувачеві змінювати різні комп'ютерні апаратні і програмні можливості. З моменту появи в Microsoft Windows 95 ПУ зазнала зміни, включаючи можливості додавання, перейменування і видалення доступних піктограм і введення категорій, які допомагають організувати її. У Windows 7 8 і 10 використовують пошук в правому верхньому куті вікна панелі управління, щоб знайти область, яку потрібно налаштувати. Також можна використовувати пошук Win на панелі завдань, щоб знайти параметри та інструменти , доступні через панель управління команд Windows.
У нових версіях Windows налаштовують відображення панелі управління, змінивши «Вид» у верхньому правому куті панелі з категорії параметрів значка, щоб відображати їх у вигляді одного символу замість розбитих по категорії. У Windows 10 і 8 Microsoft намагається відключити користувачів від використання панелі на користь налаштувань Win, але ПУ як і раніше доступна у всіх версіях. У Windows 7 і 10 деякі параметри мають екран поруч з посиланнями ( ), а UAC запросить дозвіл, якщо настройки змінені.

Зовнішній вигляд і персоналізація

Управління командами: покрокова інструкція, можливості, поради
Вона відображається при перегляді ПУ у вигляді категорій, які змінюють зовнішній вигляд Win, включаючи настройку теми, заставки і панелі завдань. Список підкатегорій «Зовнішній вигляд і персоналізація» в Windows 10:
 • Навігація - змінює спосіб відображення або приховування панелі завдань, місця розташування, значків і інших параметрів.
 • Центр доступу - відкриває доступ до налаштувань, які спрощують роботу Windows для користувачів.
 • Використовувати комп'ютер без миші або клавіатури.
 • Налаштування альтернативних пристроїв введення.
 • Регулювання установки для миші або інших вказують пристроїв.
 • Налаштування клавіатури, альтернативних звуків, параметрів для читання і введення.
 • Налаштування для сенсорних і планшетів.
 • Зміна параметрів шрифту.
 • Панель управління NVIDIA. Для комп'ютерів з цими відеокартами дає доступ до панелі управління.
 • Керуючі команди Microsoft DOS

  Управління командами: покрокова інструкція, можливості, поради
  Користувачі Microsoft Windows відкривають ПУ і їх елементи з командного рядка. Команда є зовнішньою і доступна в наступних операційних системах Microsoft:
 • Windows 95.
 • Windows 98.
 • Windows ME.
 • Windows NT.
 • Windows 2000.
 • Windows XP.
 • Vista.
 • Windows 7810.
 • Види команд.

  Команда  95/98 /ME  NT  2000 /XP  Vista /7  8/10  Інформація  Контрольні админталы  немає  немає  так  так  так  Відкриває вікно «Засоби адміністрування Microsoft Windows»  Управління робочим столом  так  так  так  так  так  Windows XP і більш ранніх версій відкривається вікно властивостей Win Vista і більш пізніх версій, включає вікно Microsoft Windows Personalization  Колір управління  так  так  так  так  так  Для Windows XP з більш ранніх версій відкривається вікно властивостей Microsoft Win з відкритою вкладкою «Зовнішній вигляд». Для Win Vista і більш пізніх версій відкривається вікно Microsoft Windows Personalization  Контроль дати і часу  так  так  так  так  так  Відкриває вікно «Властивості дати і часу Microsoft Windows»  Папки управління  немає  немає  так  так  так  Відкриває параметри папки Microsoft Win  Контрольні шрифти  так  так  так  так  так  Відкриває папку Microsoft Win Fonts  Управління інфрачервоним портом  так  так  так  так  так  Відкриває інфрачервону папку Microsoft Windows, якщо вона доступна  Контроль міжнародного стандарту  так  так  так  так  так  Відкриває вікно регіональних параметрів Microsoft Win  Керуюча клавіатура  так  так  так  так  так  Відкриває вікно Властивостей клавіатури Microsoft Windows»  Керуюча миша  так  так  так  так  так  Відкриває вікно Властивостей миші Microsoft Windows»  Контрольні мережеві з'єднання  немає  немає  так  так  так  Відкриває вікно Microsoft Win Network and Dial-up Connections  Контрольна мережа  немає  немає  так  так  так  Відкриває вікно Microsoft Windows Netware, якщо воно встановлено і доступно  Панель управління  немає  немає  так  так  так  Відкриває панель керування Microsoft Windows  Контрольні принтери  так  так  так  так  так  Відкриває вікно Microsoft Windows Printers  Контрольні розкладу  немає  немає  так  так  так  Відкриває вікно завдань Microsoft Wins Schedule  Контрольна телефонія  немає  немає  так  так  так  Відкриває вікно інформації про місцезнаходження Win  Управління паролями користувачів  немає  немає  так  так  так  Відкриває вікна «Користувачі Windows» і «Паролі»

  Редагування значків

  Юзери, що використовують Windows ME, XP або більш пізні версії, можуть налаштувати панель управління для відображення значків у класичному поданні або редагувати його за допомогою програм, наприклад, TweakUI. Після установки програми знімають прапорці з іконок, які не потрібно відображати в розділі «Панель управління».
  Управління командами: покрокова інструкція, можливості, поради
  Користувачі додають значок ПУ, встановивши програму, пов'язану зі значком. Якщо це не призведе до встановлення значка, виконують такі дії:
 • Встановлювати заново програмне забезпечення або апаратний пристрій, пов'язане з програмою.
 • Копіюють необхідний CPL-файл на комп'ютер.
 • Вручну копіюють, розгортають і витягують файл .cpl назад в каталог Windows System або System 32.
 • Якщо програмне забезпечення або апаратний пристрій не має пов'язаного з ним файлу .cpl, програма не буде створювати значок на ПУ.
 • Поради з ручного тестування

  Тестування або запуск файлу .cpl панелі управління Win виконує одну з таких пропозицій:
 • Вручну виконують CPL-файли, набравши елемент керування>ім'я файлу .cpl> .cpl або використовують файл rundll32 для відкриття значків ПУ.
 • Відкривають вікно «Властивості часу, використовуючи файл rundll32 або запускають альтернативний .cpl-файл, замінюють є timedate.cpl іншим .cpl-файлом rundll32.exe shell32.dll, Control_RunDLL є timedate.cpl.
 • Якщо потрібно прибрати значок з відображення на панелі управління, видаляють або переміщують його, редагувати файл control.ini.
 • Видаляють значки ПУ Win, використовуючи утиліту Microsoft Find. Користувачі визначають файли .cpl на комп'ютері.
 • Як видно, процес управління командами Microsoft Windows не складний. Виробник подбав про те, щоб способи виконання основних завдань Windows були зрозумілими для великої кількості користувачів, запропонувавши їм кілька варіантів: від управління командного рядка до роботи на клавіатурі і миші. Представлена вище інформація не є вичерпною, але користувач цілком здатний самостійно зрозуміти, в чому суть команд управління.

  Популярі новини
  Загрузка...