Як налаштувати звук на ноутбуці Windows 10? Як усунути хрип, заїкання і збільшити гучність

109 0 Новини високих технологій

На жаль, проблеми зі звуком трапляються практично на кожному пристрої. Інколи вони пов'язані з помилками користування, часом - з апаратними збоями. Найчастіше користувачі не розуміють, як настроювати звук на ноутбуці з Windows 10 з-за чого відбуваються подібні неполадки.

Нова версія системи

Варто зізнатися, що перехід з «сімки» на «десятку» для багатьох приніс дискомфорт. Мабуть, тому до цих пір Windows 7 залишається популярною системою. Багатьох влаштовує все в ній: від наявних функцій до простої налаштування будь-якого параметра. З приходом Windows 8 і 10 користувачі зіткнулися з низкою проблем. В основному вони пов'язані з тим, що піратські версії ОС не адаптовані на коректну роботу. Це призводить до того, що деякі функції можуть давати збій, а користувачі намагаються зрозуміти, як налаштувати на ноутбуці Windows 10 звук і інші опції.


Налаштування дійсно трохи змінилася. Більшість меню змінили своє місце розташування, тому що звикли до «сімці» стало складно знайти їх. Це не дивно, адже більшість функцій залишалися на своїх місцях ще з 2000-й версії.
Як налаштувати звук на ноутбуці Windows 10? Як усунути хрип, заїкання і збільшити гучність

Апаратні проблеми

Якщо виникли якісь проблеми зі звуком на ноутбуці з Windows 10 потрібно бути готовим до апаратних збоїв. Справа в тому, що нова ОС виявилася вимоглива до «заліза». Застарілі моделі ноутбуків і ПК можуть просто не підтримувати необхідні драйвери. Виявилося, що пристрої потрібно перевіряти на сумісність. Звичайно, якщо ви недавно придбали лептоп, то подібні проблеми не повинні вас торкнутися. А ось якщо пристрій у вас більше 6-7 років, то є велика ймовірність, що звукова карта не підтримує Windows 10.


Апаратні збої в ноутбуках зустрічаються так само часто, як і в ПК. Тільки ось в комп'ютерах їх можна швидко перевірити, а ось лептопи мають інтегровані компоненти. Якщо якісь із них не працюють, замінити самостійно точно не вийде. Але перегорілі динаміки лептопа можна перевірити з допомогою зовнішніх колонок. Досить підключити їх через аудіовихід. Для такої перевірки підійдуть навушники. Якщо у сторонніх пристроях звук є, значить, внутрішні динаміки пристрої поламалися. Можна їх замінити зовнішніми або віднести ноутбук в ремонт.

Програмні проблеми

Якщо не працює звук на ноутбуці з Windows 10 проблема може критися в програмною складовою. Система частенько може давати збій і вимагати додаткової настройки. Але не кожен користувач в змозі самостійно впоратися з неполадками. Що ж робити? Для початку потрібно перевірити підключення і правильну настройку. Є варіант запустити засіб системи, яка перевірить наявність помилок. Далі потрібно буде перевірити драйвер звуку для Windows 10. Можливо, він зовсім не встановлений або працює некоректно і потребує оновлення.
Як налаштувати звук на ноутбуці Windows 10? Як усунути хрип, заїкання і збільшити гучність
Можливо, не звук працює тільки при програванні музики і відео. Тут доведеться вирішувати питання з кодеками. Якщо відсутні системні звуки, це можна виправити в налаштуваннях. Також доведеться заглянути в БІОС.

Підключення

Як налаштувати звук на ноутбуці з Windows 10? Для початку необхідно перевірити, чи включений він в принципі. Для цього потрібно подивитися на іконку динаміків в правому нижньому кутку панелі. Зазвичай активність звуку відображається поряд з годинником. На відповідну іконку можна клікнути лівою кнопкою миші. З'явиться повзунок регулювання. Якщо він знаходиться на початку смужки, значить, може бути дуже тихий звук на ноутбуці з Windows 10 або його зовсім може не бути. Таким чином легко відрегулювати гучність.

Налаштування

А от щоб налаштувати звук, потрібно по цьому значку натиснути правою кнопкою миші. Це допоможе перейти у відповідне меню. У списку вибираємо «Пристрої відтворення». У новому вікні з'явиться список всіх пристроїв, які були або в даний момент підключені. Зазвичай тут зберігаються мов, які автоматично встановили свої драйвери. На комп'ютерах список може бути дуже довгим. Наприклад, тут можуть бути кілька видів динаміків (навушники, колонки, монітор тощо). Якщо у вас є студійний мікрофон, а на ньому є вхід для навушників, це пристрій також буде відображатися в списку.
Як налаштувати звук на ноутбуці Windows 10? Як усунути хрип, заїкання і збільшити гучність
Як налаштувати звук на ноутбуці з Windows 10? Потрібно спробувати відшукати той пристрій відтворення, яке вам необхідно. Якщо воно підключено, то поруч з іконкою буде відображена зелена галочка. В іншому випадку потрібно буде клікнути по ньому ПКМ та натиснути «Активувати». До речі, іноді система самостійно вибирає пристрій відтворення. Із-за несумісності відбувається збій, і жодне з них не працює. Можна спробувати натиснути на кожне ПКМ і відрізнити його, залишивши лише найнеобхідніше.

Засіб перевірки

Щоб вирішити проблеми зі звуком, можна звернутися безпосередньо до системи. Є програмне засіб, який самостійно шукає проблеми та намагається виправити їх. Для цього клікаєм по іконці динаміка ПКМ. Зі списку вибираємо «Усунення неполадок зі звуком». Система запускає майстра вирішення проблеми. Весь процес відбувається в автоматичному режимі. Потрібно дочекатися виявлення проблеми. Коли система знайде причину, можна спробувати з нею працювати. Якщо динаміки відключені, то майстер попросить їх підключити. Для цього достатньо буде вибрати «Застосувати виправлення». Якщо таких динаміків кілька, доведеться спочатку поставити галочку напроти необхідного. У діалоговому вікні можна спробувати поліпшити звук. У меню буде доступна розширена настройка. Тут же можна включити системні звуки чи використати засоби для підвищення якості. Щоб протестувати встановлені драйвери, майстер запропонує використовувати тестування звуків. Рішення залежить від отриманого результату. Якщо звуки були погані, натискаємо «Погано», і система повертається потрібний драйвер.
Як налаштувати звук на ноутбуці Windows 10? Як усунути хрип, заїкання і збільшити гучність
Засіб виправлення помилок також може перевірити системне сховище і реєстр. Якщо збої незначні, самостійно все виправить і завершить діагностику. Іноді такий варіант стає дієвим і вирішує всі проблеми.

Оновлення драйверів

Драйвер звуку для Windows 10 може стати причиною неполадок. Системний збій міг призвести до того, що «дрова» були видалені або пошкоджені. Виною можуть бути і віруси. Щоб виправити це, простіше самостійно знайти драйвери і встановити їх. Але не кожен користувач може впоратися з цим.

Тому для початку можна спробувати інструментарій ОС. Для цього потрібно запустити диспетчер пристроїв. Це можна зробити через меню «Пуск». Достатньо знайти відповідний рядок. Також можна використовувати комбінацію клавіш Win + X. В новому діалоговому вікні необхідно знайти рядок з пристроями відтворення. Шукати необхідні драйвери можна в рядку «Звукові, відео та ігрові інші пристрої». Якщо до цього програмне забезпечення не було встановлено, динаміки можуть перебувати у рядку з «Невідомими пристроями». Клікнувши по рядку «Звукові, ігрові та інші пристрої», потрібно вибрати в контекстному меню оновлення. Після в списку пристроїв вибрати драйвери динаміків і оновити їх таким же способом. Далі достатньо буде вибрати автоматичний пошук потрібних файлів. Система самостійно буде шукати їх на комп'ютері, а також в інтернеті. Після успішного оновлення можна перезавантажити ноутбук.
Як налаштувати звук на ноутбуці Windows 10? Як усунути хрип, заїкання і збільшити гучність

Установка драйверів

Але іноді такий варіант не допомагає відновити звук на ноутбуці з Windows 10. Як бути в такій ситуації? Можна спробувати встановити самостійно драйвери. Для цього доведеться розбиратися з моделлю "материнки". Найчастіше звукова карта інтегрована в системну плату. Тому дізнатися модель не вийде. Для цього потрібно шукати драйвери за назвою "материнки". На ПК неважко дізнатися модель, оскільки досить відкрити бічну кришку корпусу і подивитися на плату. У ноутбуках таке зробити вкрай складно.
Тому багато рекомендують використовувати програму AIDA64 яка збирає всі дані по ноутбуку. Заодно можна продіагностувати систему на помилки та вирішити їх. До речі, перш ніж шукати будь-які драйвера на ноутбук, спробуйте знайти диск, який йшов в комплекті з пристроєм. На ньому як раз і зберігаються всі необхідні файли.

Програвання музики і відео

Якщо немає звуку під час програвання мультимедіа, проблема може бути в кодеках. Раніше програвачі мали більш універсальні кодеки, які справлялися з будь звуковою доріжкою. Зараз ситуація змінилася: кожен використовує власну версію декодування. Простіше всього буде пошукати інший програвач. Таким чином ви позбавитеся від подібних помилок і отримаєте оновлену версію софта. Можна оновити пакет кодеків відповідної програми.

Системні звуки

Найчастіше користувач відключає системні звуки, оскільки вони виявляються часом недоречними. Варто відзначити, що Windows 10 все змінилося. Системних звуків стало в рази менше. В деяких випадках від них зовсім позбулися, тому не дивуйтеся, якщо при якійсь операції ви не чуєте звукового супроводу.
Як налаштувати звук на ноутбуці Windows 10? Як усунути хрип, заїкання і збільшити гучність
Налаштувати системні звуки можна у відповідному меню. Потрібно клацнути ПКМ по іконці динаміка в правому нижньому кутку екрану. У контекстному меню вибрати «Звуки». Якщо обрана звукова схема «Без звуку», можна вибрати варіант «За замовчуванням». Це дозволить індивідуально налаштувати кожен звук системи. Вибираючи певні події, можна підібрати відповідний сигнал. Тут же можна завантажити власний варіант. Наприклад, при запуску системи буде програватися улюблений трек. Після налаштування важливо не забути натиснути на кнопку «Застосувати».

БІОС

Деякі апаратні компоненти можуть бути відключені в Біосі. Щоб перевірити це, треба запустити це меню. В залежності від моделі материнської плати, може знадобитися певна кнопка. Також всі можливі комбінації вказані на екрані під час завантаження ноутбука. Тому перезавантажте його, щоб дізнатися необхідну клавішу, а потім знову запустіть, але вже клікаючи по ній. Запустивши БІОС, доведеться самостійно шукати потрібний розділ, оскільки зараз досить велика кількість версій, що відрізняються і інтерфейсом, і структурою. Головне завдання - знайти рядок із згадкою Audio. Навпроти неї буде кнопка «Включено/Вимкнено». Необхідно активувати апаратну частину, якщо вона вимкнена.

Інші проблеми

Що робити, якщо хрипить звук на ноутбуці Windows 10? Тут знову-таки доведеться перевірити працездатність динаміків або навушників. Далі фахівці рекомендують відключити ефекти і додаткові кошти. Для цього переходимо в меню «Звуки», клікаєм по робочому динаміку ПКМ і переходимо в «Властивості». У вкладці «Додатково» потрібно прибрати галочку напроти пункту «Включити додаткові кошти звуку». У вкладці «Додаткові можливості» потрібно поставити галочку навпроти «Вимкнути всі ефекти». Якщо це не допомогло, в тій же вкладці «Додатково» можна спробувати поміняти формат. Найбільш оптимальним є 16 біт, 44100 Гц. Всі вищеописані варіанти підходять і у тому випадку, якщо звук на ноутбуці з Windows 10 "заїкається". Можна спробувати налаштувати монопольний режим. У вкладці «Додатково» прибрати або поставити галочку, а після застосувати зміни і перевірити звучання. Якщо така настройка не дає результату, можна спробувати перевстановити драйвери. Можливо, з-за їх некоректної роботи відбуваються подібні дефекти.
Як налаштувати звук на ноутбуці Windows 10? Як усунути хрип, заїкання і збільшити гучність

Зміна гучності звуку

Робити це можна двома способами. У першому випадку достатньо клікнути по іконці динаміка в правому нижньому кутку і потягнути повзунок. Але іноді це не дає належного результату, а звук і раніше слабкий. В цьому випадку доведеться перейти в меню «Звуки». Вибравши в списку потрібні динаміки, клікаєм ПКМ і вибираємо «Властивості». У вкладці «Рівні» є додатковий повзунок, який також може впливати на гучність.

Популярі новини
Загрузка...