Як дізнатися версію Net Framework. Способи і їх опис

210 0 Новини високих технологій

Будь-який користувач ПК постійно стикається з програмними продуктами, які повністю або частково розроблених на платформі Net. Це можуть бути як утиліти, так і гри. І перед установкою програми, в тому числі ігровий, дізнатися версію NET Framework, як правило, буває зовсім незайвим. На комп'ютері під керуванням ОС Windows може розташовуватися далеко не одна версія такої програмної платформи. Це пов'язано з суто технічними факторами розробки, і жодним чином не засмічує комп'ютер. "Віндовс" дозволяє дізнатися версію Net Framework з допомогою різних способів.

Засоби операційної системи

Ця методика підійде досвідченим користувачам, знайомим зі структурою ОС.
 • Відкрита командна рядок. Список зареєстрованих в системі версій Net, викликається командою "dir", являючи собою, по суті, простий список директорій, розташований в системній папці. Повністю команда виглядає так:
 • Як дізнатися версію Net Framework. Способи і їх опис
  Версія 4.5 у списку відображено не буде, оскільки її файли розташовані в папці директорії Framework.


 • Перехід до місця зберігання файлів. Спосіб, аналогічний попередньому, розрахований на менш просунутих користувачів, консольними командами Windows не володіють.
 • Реєстр. Цей спосіб більше підходить саме для технічних фахівців, оскільки в реєстрі при інсталяції будь-якого додатку, в тому числі і платформи .NET Framework, фіксується маса важливої інформації. Для NET це: інсталяційний індекс (1 або 0); шлях, по якому встановлені файли; номер версії; номер складання.
 • Відшукати цю інформацію можна в цій гілці реєстру: HKLMSOFTWAREMicrosoftNET Framework SetupNDP Для кожної з версій точний шлях незначно відрізняється, але дізнатися як версію Net Framework, так і всю іншу необхідну інформацію досвідченому користувачеві вдасться без труднощів. При цьому слід звернути увагу на версії 4.0 і старше, а саме - на блок Full: його відсутність буде означати, що конкретна версія платформи операційної системи не встановлена.


  Крім того, для зручності користувачів була розроблена таблиця відповідності релізів і версії для платформ 4.5 і старше. Виглядає вона так:
  Як дізнатися версію Net Framework. Способи і їх опис
 • Інструмент адміністрування Powershell дозволяє взаємодіяти з реєстром з командного рядка. Виглядає виклик необхідної команди таким чином:
 • Як дізнатися версію Net Framework. Способи і їх опис
  Як видно з наведеного вище зображення, процедура перевірки версії платформи має свою специфіку. Із-за складності введеної команди, звичайному користувачеві не зовсім зрозуміла, тому і користуватися цим способом, особливого сенсу немає.

  Утиліти сторонніх розробників

  Вони покликані забезпечити максимальний комфорт при роботі. Оскільки всі технічні дії виконують самостійно, надаючи користувачеві зручний взаємодія з зрозумілим інтерфейсом.

  .Net Version Detector

  Програма дозволяє, як дізнатися версію Net Framework, так і отримати всю необхідну інформацію про всіх встановлених в системі платформах. Крім того, реалізована можливість моментального переходу за посиланням на сторінку завантаження потрібної версії, а також відкриття папки зберігання кожної з інстальованих в системі версій Framework в один клік.
  Як дізнатися версію Net Framework. Способи і їх опис

  CLRver.exe

  Додаток CLRver.exe є частиною пакету Visual Studio. Незважаючи на те, що цей продукт створений Microsoft, Windows він очікувано відсутня, оскільки є повноцінним інструментом розробки програмного забезпечення. Відповідно, як дізнатися встановлену версію Net Framework з допомогою даного способу цікаво буде лише в середовищі девелопменту, прості користувачі ОС від "Майкрософт" навряд чи скористаються ним. Відносним винятком можна вважати деякі серверні продукти компанії, які CLRver інтегрується через службу оновлень або є компонентом системи. Виходить, щоб звичайному користувачеві дізнатися, яка версія Net Framework встановлена, як правило, досить редактора реєстру або використання однієї-двох спеціалізованих утиліт.

  Популярі новини
  Загрузка...